Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G Shark Eye D2S фарове

Звезделин снимка Звезделин 28 октомври 2013 - 14:35

Здравейте, понеже съм се решил да сменя мойте стандартни фарове на астрата с тия фарове, до колкото съм запознат тия астри, които са с D2S имат фабричен ксенон, та въпроса ми е следния - какво ми е нужно за да си направя колата с D2S Shark eyes фарове
Благодаря!
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 28 октомври 2013 - 16:37

Здравей, аз минах през това начинание с оригинални фарове и фабричен ксенон на Hella затова ще ти кажа какво ти е нужно за тях.

1. Самите фарове
2. Държачи на ксеноновите крушки и "запалката" на ксенона. Има ги само в Опел. В Стефанов са 25лв/бр.
Публикувано изображение Публикувано изображение

3. Крушки за мигачите. Различават се от обикновенните крушки. Има ги само в Опел. В Стефанов са 25лв/бр.
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

4. Фабричен ксенон - два баласта и две "запалки". Монтират се и на други автомобили, като Нисан Примера например.
Публикувано изображение

5. Конектори за фаровете. Същите са като конекторите на бравата на шофьорската врата, така че ги има по моргите.
Публикувано изображение Публикувано изображение

6. Два 15А предпазителя с които да замениш предпазители 6 и 24. Вземи си предпазители от моргата, защото тези които се продават по магазините са пълен боклук. Пластмасата им се топи, но не и предпазителя.

Ето схемата на свързване на конекторите.
Публикувано изображение

Тук е показано всичко дори и пръскалките за фаривете с помпата и предпазителя за тях.
На снимката липсват крушките за дългите (те са същите), двата 15А предпазителя и двата конектора.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от mupkoc: 28 октомври 2013 - 19:35
Отговори

EkO снимка EkO 14 ноември 2014 - 18:00

Обикновенни ксенони (H7) стават ли на тези фарове? освен тези D2S ?
Мнението беше редактирано от EkO: 15 ноември 2014 - 10:28
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 ноември 2014 - 19:57

 EkO, на 14 ноември 2014 - 18:00, каза:

Обикновенни ксенони (H7) стават ли на тези фарове? освен тези D2S ?


-ДА!!! При това със 100% сигурност смея да го твърдя! Обикновена китайска ксенон-крушка Н7 пасва ИДЕАЛНО и се захваща много здраво и стабилно в тея въпросните кръгли държачи, или квито там се водят.
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 14 май 2015 - 07:50

 DALGONSKi, на 21 ноември 2014 - 19:57, каза:

-ДА!!! При това със 100% сигурност смея да го твърдя! Обикновена китайска ксенон-крушка Н7 пасва ИДЕАЛНО и се захваща много здраво и стабилно в тея въпросните кръгли държачи, или квито там се водят.

Пълни глупости, на оригиналния фар HELLA става единствено ксенон D2S!!! Ако някой си купи Depo или друго изпълнение, ще може да сложи и H7!!! Който смее да твърди, че на оригиналният фар става и H7, да дойде да ми покаже, ако ги сложи му подарявам фаровете!!!!! Ако някой реши да се загледа на оригиналния фар на крачето пише само D2S, а на Depo пише D2S/H7.
Мнението беше редактирано от tzetz1: 14 май 2015 - 07:51
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 май 2015 - 20:08

Аз съм слагал H7-крушка на оригинален HELLA Shark eye's фарове и влезе почти като удома си! Който не вярва и е много ентусиазиран - нека ми прати фаровете си по куриер и комплект Н7-крушки!
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 15 май 2015 - 23:04

 DALGONSKi, на 14 май 2015 - 20:08, каза:

Аз съм слагал H7-крушка на оригинален HELLA Shark eye's фарове и влезе почти като удома си! Който не вярва и е много ентусиазиран - нека ми прати фаровете си по куриер и комплект Н7-крушки!


Явно само стъклото е било Hella, защото на фара си пише само D2S и е пробвано на 2 комплекта и не става. Явно твоя фар е по специален, прати снимка да видим как става H7, но интересно ако ставало H7, защо хората дават луди пари за D2S???
Мнението беше редактирано от tzetz1: 15 май 2015 - 23:06
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg