Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

stepo3 снимка stepo3 15 декември 2020 - 20:56

Чисто 2016г. така, че си 6. Все пак не е от пълното щастие, тъй като казват след юни 2016 са активирани фабрично и двете и само си ги избираш от менюто. Може да провериш и в най-близкия представител колко би ти струвало ъпдейт на софтуера за поддръжка и на Android Auto :)
П.С. И при мен по спомен се затъмнява само шофьорското, може би има логика да е точно и само така.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 16 декември 2020 - 09:00

По талон е 2015г колата. Ако можете да препоръчате човек от Пловдив за ъпдейти ще съм благодарен. С некъдърниците от Стефанов няма да се занимавам, там колата ще влезне само още един път за сняма на предни дискове и с това се надявам да приключат онтошенията ни. Аз за огледалото си мисля че е било счупено и са сложили по-евтиното. Снощи поръчах едно затъмняващо втора ръка от ибей, ще видим като пристигне, ако няма кабели в корубата значи само шофьорското се затъмнява (не виждам смисъл да е само едното, но не се знае къде точно са решили да спестят).
Отговори

BOz снимка BOz 16 декември 2020 - 10:17

Само шофьорското се затъмнява по дизайн.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 16 декември 2020 - 13:37

Значи съм се прецакал с 50 кинта за дясно затъмняващо (то затова се чете преди да се действа). Нищо, някой ден може да му опъна кабели и да го сложа.
Отговори

BOz снимка BOz 16 декември 2020 - 14:43

На теория може да си купил дясно огледало от англичанка. Въпросът е да опънеш някой кабел от едното до другото, за да го направиш и него затъмняващо се.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 16 декември 2020 - 16:41

Oт англия е, но няма крива част за сляпата зона. Някой ден след дълъг престой по шкафовете, може и да му прекарам жици.
Мнението беше редактирано от spitfire90: 16 декември 2020 - 16:41
Отговори

nikal снимка nikal 18 декември 2020 - 00:08

Аз съм сменил моето огледало с английско такова.Имам предвид само стъклото,не цялото огледало.Не помня какво съм правил с кабелите,защото беше преди 3 год. и повече,но знам,че беше лесно.От началото е малко кофти,докато се свикне с образа,защото все пак е правено за шофьорско и е по-разпънат.
Иначе,по принцип,дясното огледало не се затъмнява.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 19 декември 2020 - 22:43

Още един въпрос:
И двата ми ключа са само с два бутона. Може ли да се извади такъв с 3 бутона и да се отваря само багажника от третия? На Saab-а и двата ключа ми бяха такива и беше доста удобно, като искам само да метна нещо отзад.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 26 декември 2020 - 20:21

Весела коледа, колеги!
Да ви питам как си палите дизелите? Чакате ли всички лампи да угаснат и да си свършат танца стрелките, или палите 2-3 секунди след като сте дали контакт? Още един въпрос, този път свързан с телефона: Всички контакти ми излизат в указателя, но някои хора като ми звънят, ми изписва само номер, без името, въпреки че ги имам в указателя. Някаква настройка ли ми се губи, или просто са си леко шантави тия мултимедии?
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 29 декември 2020 - 19:11

 spitfire90, на 15 декември 2020 - 10:14, каза:

Някой успял ли е да подкара Android Auto на Navi900? При мен излиза само Apple car play в настройките. Беше ми скучно тия дни на работа и изчетох ръководствата, там пишеше че трябва да има Android Auto. Вързах телефона с кабел, но през "проекция" излиза постоянно, че не е вързано устройство, в приложението на телефона пак нищо не се случва. Колата е Insignia A фейслифт 2015.

Да си отговоря на първия въпрос:
С ъпдейт вече имам Android Auto. Струваше 177лв в Стефанов и отне 4 часа. Ъпдейт на картите няма да правя, че на тия които са с флашка излиза близо 300лв(след това флашката се заключва и не може да се прави партия с други хора), а и вече мога да си ползвам навиганията от телефона през Андроид Ауто.
П.П. Waze също работи през АА.
Мнението беше редактирано от spitfire90: 30 декември 2020 - 19:12
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 29 декември 2020 - 20:08

Повторих си поста без да искам.
Мнението беше редактирано от spitfire90: 29 декември 2020 - 20:09
Отговори

devailo снимка devailo 03 януари 2021 - 15:30

 spitfire90, на 26 декември 2020 - 20:21, каза:

Весела коледа, колеги!
Да ви питам как си палите дизелите? Чакате ли всички лампи да угаснат и да си свършат танца стрелките, или палите 2-3 секунди след като сте дали контакт? Още един въпрос, този път свързан с телефона: Всички контакти ми излизат в указателя, но някои хора като ми звънят, ми изписва само номер, без името, въпреки че ги имам в указателя. Някаква настройка ли ми се губи, или просто са си леко шантави тия мултимедии?



При студено време чакам да угасне само светлинката на подгревните свещи преди да запаля , онова жълто като пружинка символче. Лятото нищо не чакам.
Отговори

Николай A снимка Николай A 16 януари 2021 - 05:24

Здравейте,колеги!
От скоро съм собственик на insignia 2014г.с A20DTH.Автомобила съм го гледал на снимки и от Швейцария пристигна с проблем в страничните огледала ,които не реагират на команди.Подгрева и жълтите сигнали за приближаващи обекти са ОК.Ще съм ви много благодарен ако ме насочите къде да търся проблема.
Отговори

BOz снимка BOz 18 януари 2021 - 09:26

В копчето им за управление.
Отговори

Edge снимка Edge 25 март 2021 - 23:36

Колега, след ъпдейта дирекно през блутуут ли се свързваш вече или пак с кабел трябва ?
Иначе и аз имам проблема с някой номера не ми излиза нито име, нито снимка ..
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 29 март 2021 - 12:05

Няма как без кабел. Безжично ще е само за коли 2021г то не всички марки и модели.
Отговори

mickey снимка mickey 05 септември 2021 - 12:15

 spitfire90, на 29 декември 2020 - 19:11, каза:

Да си отговоря на първия въпрос:
С ъпдейт вече имам Android Auto. Струваше 177лв в Стефанов и отне 4 часа. Ъпдейт на картите няма да правя, че на тия които са с флашка излиза близо 300лв(след това флашката се заключва и не може да се прави партия с други хора), а и вече мога да си ползвам навиганията от телефона през Андроид Ауто.
П.П. Waze също работи през АА.


А на Инсигния 2014 дали ще е възможно с такъв ъпдейт да се ползват Епъл карплей и Андроид ауто? В момента нямам нито едното.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 08 септември 2021 - 09:06

Няма да може. Тези опции са вкарани за MY16 (10-ти символ от VIN-а да е "G") и би трябвало хардуера на мултимедията да е различен. Все пак нищо не пречи да помолиш официален сервиз да проверят за всеки случай.
Отговори

sladura снимка sladura 12 септември 2021 - 09:40

Здравейте. Колата е Insignia A фейслифт 2014, таблото е от средно ниво с 4,2" правоъгълен дисплей в средата. Навигацията е Intelilink 900. Имам няколко въпроса:
- на малкия дисплей виждам само среден разход като задам пътуване А и Б. Мога ли някак да изкарам и моментен разход?
- на навигацията имам икона за гласови команди, но е сива и като я натисна изписва че тази опция не се поддържа. Може ли да се активира за да използвам гласови команди?
- от навигацията може ли да се чува глас, че в момента ми излизат само стрелки и разстояние?
- някой правил ли е ъпдейт на такава навигация и заслужава ли си?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 септември 2021 - 10:09

Аз съм със същата мултимедия в Астра, при мен гласовите команди не се поддържат на Български език, ако сменя на Английски работят. Моята е версия 2015 и за момента не смятам да я ъпдейтвам, но ще следя темата.
пп. Излъгал съм с Navi 950 съм.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 13 септември 2021 - 06:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg