Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вече сме французи, продажбата е факт...

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 декември 2017 - 11:24

Ами пич, не знам колко ти е рентабилно на теб да седиш на тръни и да чакаш кога ще се изпизди тая помпа и да дадеш 1300 лева за нея( колата , която си купил по-горе на над 10 години струва 4-5 бона цялата !). Разбираш ли?
Но ако си беше механична, първо че е по-евтина цялата помпа дори нова и то 3 пъти по-евтина поне, второ ше си я оправиш както казах от теч или втулка за има няма 20-30 лева. Усети ли разликата ? За това говоря аз.
Знам че има живот и ел помпата(да, има случаи тя последна се издънва в тая кола) но, говорим си принципно. Защото няма да се наложи на германеца да я сменя, на теб ще се наложи.. ти, който си я купил на над 10 години. И тук идва значението какво е сложено, дали нещо, което може да се оправи за 3 пъти по-малко пари за ново, или за мижави пари като смяна на компонент в него.

Знаете колко струва ремонт на тая помпа нали? Ако въобще я правят, чувам че второто поколение не се занимават много много с тях. Та така - като си си купил кола втора употреба, има голямо значение какво има вътре, било то и по-евтино от "Баварка". За мен на фона на 4 бона кола, една помпа да е 1300 лева НЕ Е евтино. Евтино би било ако е 100 лева(това е цената на втора употреба помпа де, но дали си струва да се сложи такова нещо и това до колко по 100 лева ще доведе след това). Тъй че специално за тая помпа викам да не спорим (щото ще включа и това че харчи ток като замаяна - 40 ампера максимум, това пък води до друго слабо място, алтернаторът), направено е за мангизи, не за "да се освободял видиш ли двигателя от още един чакрък и тъй да хачел по-малко" - дрън-дрън та пляс!

И тук да уточня - аз не съм сляп и виждам на къде вървят нещата, щом вече и волана се управлява от ел двигателче, което пък командва голям ел двигател, който да "завива". Тоест няма твърда връзка от волана до рейката. Да не остане някой с впечатление че "си знам само старите боклуци" и тях си бая. Идеята тук е да бъде поне ремонтопригодно за такива като нас, бедни и нямащи пари за нова кола от 40-50 бона.Не мислете че дори и на производителите не им е ясно къде отиват тия коли след 10-тата година(просто не им пука). Няма да слагам в тая графа коли дето струват 16000 без ДДС - за мен лично това не е кола. Колко е вложено в нея че крайната й цена заедно с печалбата на дилъра да е 16 без ддс?!!? Мама мия, бейбе !
Но..... реалноста е такава, каквато е
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 декември 2017 - 11:38
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 декември 2017 - 12:24

Ами тя е много проста логиката.Като си купуваш кола(нова или стара),си правиш сметка,че освен гориво колата иска и поддръжка.Купуваш си такава кола,каквато може да поддържаш!А първо трябва да прецениш,дали може да си позволиш да имаш кола!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 декември 2017 - 12:58

В ерата на колите, да мислиш дали да е москвич 412 или голф 1 ... или нещо малко над тях... е малко лошо оправдание.

По тая логика трябваше да си купя москвич 412, щото по него всичко е по 5 лева.Не че не мога, на мен не ми пука кой какво казва, искам ли кола дет се вика, дори и такава да е - пак ще си взема.
Да, аз си я купих защото ми харесва като модел и като че няма да давам грешни пари заради някой , който казал че границата ще е 74 киловата (явно много е умен). Пък никой не мисли да го променя, защото дори 1.0 бензина на Астрата най-новата е 105 коня ! И кво правим сега ? Плащаме повече заради няколко умника, щото се помислили за велики мислители за природата ли какво?

Тоест в ерата на колите, колата да е екстра - си е изначално грешно замислено дори за по-неплатежоспобобните, защото те са хиляди пъти повече от милионерите, нали?
Замислете се ако не беше такава ера, колко ще струва една кола обикновена през призмата на днешния ден - 200 300 хиляди ?колко ?

Значи теглим ресурси и правим квото си искаме, вместо да има някакъв баланс - е докога ? Те точно тия дето не се замислят, ще изпатят най-много, но сега нали сме великите на деня!?
Не става така хора.


Аз съм казвал винаги че изгорелите газове могат да се "преработят" от природата, но химията тежката попадне ли в почвата, тя си седи там и кръговратът й продължава почти безкрай...

Ще видим до къде ще я докарат с тая трансформация(понеже темата е такава) - някой мислят че е за добро, някой виждат умисъл за друго, някой мислят че няма да излезе нищо хубаво.

Времето е най-добрият съдник, но лошото е че го губим в излишни експерименти ! (това може да стане и народна мъдрост)

Явно че Astra K ще е последното, което ще се нарече Опел за доста години напред. Успех и да му мислят тия, дето ще карат Пежопел след 5-6 10 години. Аз казах кога пак бих се включил . ДО тогава живи и здрави ще бъде или H-ка... или направо ако поевтинеят достатъчно,"водородка", дано успеем и ние да покараме такова нещо. А още по-хубавото би било Пежопел да помислят в тая насока - тогава бих г приел за хубаво нещо.
Обаче щом GM отидоха при Хонда да правят водородни клетки, то значи Пежопел едва ли мисли в тая посока - това според мен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 декември 2017 - 13:04
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 17 декември 2017 - 19:46

 Д-и-м-о-в, на 17 декември 2017 - 11:24, каза:

Ами пич, не знам колко ти е рентабилно на теб да седиш на тръни и да чакаш кога ще се изпизди тая помпа и да дадеш 1300 лева за нея( колата , която си купил по-горе на над 10 години струва 4-5 бона цялата !). Разбираш ли?
Но ако си беше механична, първо че е по-евтина цялата помпа дори нова и то 3 пъти по-евтина поне, второ ше си я оправиш както казах от теч или втулка за има няма 20-30 лева. Усети ли разликата ? За това говоря аз.
Знам че има живот и ел помпата(да, има случаи тя последна се издънва в тая кола) но, говорим си принципно. Защото няма да се наложи на германеца да я сменя, на теб ще се наложи.. ти, който си я купил на над 10 години. И тук идва значението какво е сложено, дали нещо, което може да се оправи за 3 пъти по-малко пари за ново, или за мижави пари като смяна на компонент в него.

Знаете колко струва ремонт на тая помпа нали? Ако въобще я правят, чувам че второто поколение не се занимават много много с тях. Та така - като си си купил кола втора употреба, има голямо значение какво има вътре, било то и по-евтино от "Баварка". За мен на фона на 4 бона кола, една помпа да е 1300 лева НЕ Е евтино. Евтино би било ако е 100 лева(това е цената на втора употреба помпа де, но дали си струва да се сложи такова нещо и това до колко по 100 лева ще доведе след това). Тъй че специално за тая помпа викам да не спорим (щото ще включа и това че харчи ток като замаяна - 40 ампера максимум, това пък води до друго слабо място, алтернаторът), направено е за мангизи, не за "да се освободял видиш ли двигателя от още един чакрък и тъй да хачел по-малко" - дрън-дрън та пляс!

И тук да уточня - аз не съм сляп и виждам на къде вървят нещата, щом вече и волана се управлява от ел двигателче, което пък командва голям ел двигател, който да "завива". Тоест няма твърда връзка от волана до рейката. Да не остане някой с впечатление че "си знам само старите боклуци" и тях си бая. Идеята тук е да бъде поне ремонтопригодно за такива като нас, бедни и нямащи пари за нова кола от 40-50 бона.Не мислете че дори и на производителите не им е ясно къде отиват тия коли след 10-тата година(просто не им пука). Няма да слагам в тая графа коли дето струват 16000 без ДДС - за мен лично това не е кола. Колко е вложено в нея че крайната й цена заедно с печалбата на дилъра да е 16 без ддс?!!? Мама мия, бейбе !
Но..... реалноста е такава, каквато е


Явно си ремонтирал такава помпа ,щом само за нея говориш. Като не може да се ремонтира се търси втора употреба , ако не става втора употреба колата отива за части и това е съдбата на всяка една трошка в България. Няма такъв термин ремонтнопригодно за производителя ,не и от финансова гледана точка ,това мисля че си го разбрал. Всичко опира до цената ,като не можеш да си позволиш 4к смарт тв си купуваш обикновен ,като не можеш и него си купуваш кинескоп и това е. Не виждам за какво да и треперя на колата нещо да не се развали ,напълно наясно съм ,че това е 13 г трошляк ,на което всичко може да е консуматив ,наясно съм че някой в чужбина е използвал ресурса й и я е хвърлил , за да дойде в България като нов внос.
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 декември 2017 - 21:50

Димов тая помпа силно те е наранила май :hahaha: . Такава си е тенденцията, да се усложняват нещата за да висиш все в сервиза, уж с цел икономия на гориво. Електрохидравличната има регулация на оборотите, и се предполага че изразходва по малко енергия от обикновената, която блъска постоянно. При над 40км почти нищо не консумира. И между другото е много качествено направена. Но никой не ебава да и сменя маслото, карат с бози пълни с разни частици, никой не го интересува лагерите на електромотора имат ли смазка, нямат ли...И като гледам май и ти си от тези, не ти ли хрумна като вземеш 2 употреба че може първо да я рециклираш и тогава да я сложиш. Моята на 10-тата година от живота и я разглобих, почистих, смених маншета под помпата, смазах лагерите на елмотора , а догодина, по случай 20-тата и годишнина, мисля пак да я свърша тази работа...
Отговори

Silencer снимка Silencer 17 декември 2017 - 22:32

Марката Опел дори и Хитлер не е могъл да спре, нищо че е дал началото на ФВ.

И един куп кризи, и голямата конкуренция през различните декади не са я спирали. Или може да заключим че новите чорбаджии са саботьори като старите...Мне всичко е далеч по-просто.

Където е текло пак ще тече - Опел ще се продава, ще има иновации и ще има с какво да се похвалят.

И да разбира се отново където е текло пак ще тече - я хидр. масло, я гарнитурка на някое моно.

Щото не можеш да унищожиш идея, тя не е фирма, не е марка, просто цифри свързани с печалба и загуба - тя е причината да се създава, да се експериментира.

Просто го вярвам...
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 декември 2017 - 23:19

Така е, само че вече няма да има коли като Калибрата, а максимално опростени Корси с рошав плат на таблото да са фешън. И феновете ще намаляваме все повече и повече...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 декември 2017 - 00:06

Коли като Калибра и Капри за съжаление няма, защото се търсят твърде слабо, за да се оправдае разработката им. Последно Форд с Кугър и 407 купе държаха фронта в този клас, но и те се отказаха.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 декември 2017 - 09:47

За всички, които пожелаха да знаят - не нищо не ме е "наранила" помпата. Не съм я сменял или правил и си работи чудесно. Просто не може на такъв отговорен възел да експериментираш, все едно кръстосваш кучета и правиш хибриди.
Навсякъде другаде съм съгласен да има 100 тона електроника, но там , където има течности - НЕ !!!. Какво следва - водната помпа с ел.мотор ли ?
Това е просто мнение бе колеги ! Направено е за усложняване и мангизи - това е . Който твърди че е по-надеждно от механичната е друг проблем че не е прав.

А и аз ако се наложи дори мога да я отворя и да сменя транзистори вътре - тъй че не може специално мен да ме уплаши - ако това се притеснявате. Пак казвам това си е мнение - подкрепено от лично виждане, понеже имам и кола пред себе си с другия вид и всичко се вижда ясно.


Казвам за да не се притеснявате и да не мислите че щом съм "против" нещо, то непременно съм си патил от него.

И съвсем леко напомняне към колегата mistarmi.
Колега - не може да няма такова понятие за производителя, защото първо те берат гайлето на всичко което произвеждат - не си забравил че вече дори 5 години гаранция дават, нали ? И като стане нещо(може и сериозно да е) първите са те, които ще трябва да разглобяват и поемат разходите за него в техните си сервизи. И тук медала има две страни и винаги щЪт-нещЪт трябва да се съобразяват и с двете.
Да напомням ли какво е станало с главите на 1.6 моторите на Астра Г? дали колко пари е глътнало едно такова "своеволие" за да се сменят стотици хиляди глави после? Да не говорим колко явно е бил сериозен проблема, за да бъде даже кампания обявена и всеки да търчи към сервиза да му я сменят (естествено изцяло за сметка на марката, а тая глава не е 5 лева и ремонта за смяната също)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 декември 2017 - 10:23
Отговори

Hevy снимка Hevy 18 декември 2017 - 21:33

Е щом не си си патил значи не го разбираш, но го отричаш. Хидравликата си е много хубаво нещо, и повярвай ми помпа + елмотор е най естественото нещо на света, а маслото не е вода и с тоците няма дерт, трансформаторите по подстанциите с кво са пълни може да не знаеш, ама маслен радиатор трябва да си виждал :biggrin: . Май не обърна внимание какво точно казвам - Направено е така за да не работи постоянно, а само когато има нужда - при ниски скорости, след 40км/ч, когато волана така или иначе олеква - се изключва. Докато при обикновените с ремък е обратното - на ниски обороти помпа слабо, на високи, баш когато няма нужда - помпа яко...
Има бая глупави неща по колите ни, ама точно това не е от тях...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 декември 2017 - 22:24

Защо си мислиш колега че не знам какво има в подстанцията?
И няка значение дали е масло или вода, такива помпи първо протичат (МАСЛОТО протича през семеринга) и електрониката става на кайма! Точно от това страдат, дай й време. Само знаеш колко е тая електроника.

Второ: Защо мислиш че когато седи , не черпи ток и "се изключва". Не знам къде си го видял да се изключва. Вчера закачах програмата и дежурно си гълта едни 5-6 ампера на място и се върти постоянно с 2600 оборота- самата програма го показва. И дори съвсем леко да натегнеш волана -качва към 10-ка.
А когато завиваш завои независимо дали се движиш или не, си харчи поне 20-тина ампера. А като тръгнеш за пълен ляв/десен.... скача като опарено. Закачи си оп-кома и гледай на воля ако не вярваш ................ върти на място, леко, силно, карайки..... всякак
Аз поне 0 и изключване не видях.

Едва ли ще убедиш някого че другата помпа е по-тежка за въртене от тая)(независимо че "бухала постоянно". Тук иде реч за рентабилно и ремонтопригодно(ако не си видял за какво говорех аз). Нали имам Астра Г - как няма да "го разбирам" ? Гледайте малко какво се пише, на всичкото отгоре съм написал че имам И кола с механичния тип(което ще рече че имам и с двата типа) и да ви кажа, тая кола с механичната, макар и доста по-тежка от Астрата (с 350 кила), се върти много по-леко волана. И другата кола е дизел също 2.2 i-CTDi Honda.... CRV! На всичкото отгоре е с 225 широки гуми

Така че точно от към тоя сегмент претендирам да знам прекрасно кое какво е и какво може и за колко се поправя и на всичкото отгоре съм електричар и ми е ясно всичко по темата "защо бухат електроники навсякъде".

Само не ми отговори никой какво следва и дали ще бъде "супер яко" да сложат ел помпа на охлаждащата течност ? може би за да не върти постоянно а да спира там за по 2-3 минути.

И още нещо - аз като карам само градско в малък град , дето на всеки 200 метра е завой, за колко време ми спира този ел мотор да почива "да не буха" постоянно че не се сещам ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 декември 2017 - 22:46
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 декември 2017 - 21:35

-Защо си мислиш колега че не знам какво има в подстанцията?
И няка значение дали е масло или вода, такива помпи първо протичат (МАСЛОТО протича през семеринга) и електрониката става на кайма! Точно от това страдат, дай й време. Само знаеш колко е тая електроника.

-Защото маслото е изолатор, а водата не е уважаеми електричарю, и ако не си забелязал - смених го маншета/не е семеринг/ профилактично, догодина ще го направя пак. Като един истински потомствен хидравлик какъвто съм.

- Второ: Защо мислиш че когато седи , не черпи ток и "се изключва". Не знам къде си го видял да се изключва. Вчера закачах програмата и дежурно си гълта едни 5-6 ампера на място и се върти постоянно с 2600 оборота- самата програма го показва. И дори съвсем леко да натегнеш волана -качва към 10-ка.
А когато завиваш завои независимо дали се движиш или не, си харчи поне 20-тина ампера. А като тръгнеш за пълен ляв/десен.... скача като опарено. Закачи си оп-кома и гледай на воля ако не вярваш ................ върти на място, леко, силно, карайки..... всякак
Аз поне 0 и изключване не видях

- два пъти ти написах че след 40км/ч се изключва, един път- когато волана така или иначе олеква. Ти си продължаваш с глупостите, и ме питаш защо съм си мислел че не черпи ток когато стои. Мотора има регулация на оборотите по натоварването, затова е с електроника, управлението му няма връзка с компа или датчици за скорост. И освен икономия на енергия се постига по добра обратна връзка на волана, отколкото при простия хидроусилвател. И не ми се задълбочава затова пиша изключва, да го осъзнаеш по лесно но уви.

- Гледайте малко какво се пише

- :biggrin: напълно съм съгласен!

Да ти кажа чесно мислех че пишеш за стария опелски хидроусилвател с ремък, ама то било за джип Хонда. Явно е от старите, щото от Хонда отдавна са минали на електрически усилвател/да не се бърка с нашия електрохидроусилвател/. Брат ми кара такъв нов от миналата година, и да ти кажа хич не ми харесва, волана е лек и изкуствен, без обратна връзка. Ето ти една снимка за спомен щото излизам от този глупав спор...

Публикувано изображение
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 декември 2017 - 23:03

Това е 3-ка или 4-ка, нашата е CRV-2

И да ти кажа аз говорех за течности, не за изолатори и неизолатори,.
Знаеш ли от какво се прецаква електрониката на дроселовата клапа на H-ките ?
От мазнотия проникнала вътре й ! От МАЗНОТИЯ !! не от вода.

И само една загадка за десерт.
Вектра Б и АстраГ се правят почти по едно и също време.
Ще ми кажеш ли защо във високия клас(вектрата) има Механична помпа, а в средния(астрата) - електрическа ?
Да не говорим че 2.0 дизел и 2.2 дизел на GM, слагани както във вектра Б, така и в Астра Г и Омега Б.. са проектирани да бъдат за менахична помпа, даже и място си има за нея. Само че някой решил да си прави експерименти точно от Астра Г

И после като виждат че никой не се интересува, какво си казаха... айде няма значение висок нисък клас, пембян клас - махаме тая "евтинийка" и слагаме тая "скъпотийка" на всичките след това.
Само ще ти кажа че на новите Астра К вече има отново серии с механична помпа !!! Провери го - аз съм го видял. Тъй че не знам що тъй са решили пак да ги слагат.

Аз виждам каква е обратната връзка - и не можеш да ме заблудиш с тия "понятия". Прекрасно се кара Хондата.
И аз спирам, защото горе дадох аргументите за това, защо са я сложили и това никой не може да спори по него - ЗА МАНГИЗИ е направено, а не за "по-добро".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 декември 2017 - 12:23
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 декември 2017 - 00:29

Какви мангизи те подгониха бе, колега.... Боли ги оная работа в Опел какво ще стане с една кола след 10години експлоатация... Целта пред проектантите е брака по време на гаранцията да е в допустимите граници, след това к*ра ми Янко и винаги е било така...
Преди 20 години родните авто джамбази нямаха автовози и наемаха шофьори да карат колите на ход и не купуваха най големите трошки, та за това си мислим че преди колите се чупели по малко. Едно време в Австрия са бракували такситата на 200 000 км, днес ги бракуват на 500 000... Щото новите коли са калпави. И на предишната ми работа служебните коли преди 10 години са ги продавали като направят 150 000 км, днес ги махат на 350... Ние ги купуваме на толкова и започваме да си правим "дълбоки" изводи кое струва и кое не
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 декември 2017 - 00:52

Ми ей такива мангизи колега - за авточасти. Защото те печелят много от авточастите после, ... та ей такива мангизи.
Още повече че на теб се пада честта да ги сменяш, след като вече е навъртяла 500 000 и има нужда точно от смяна на части.
И тогава идват "изводите", които ти отхвърляш. Разбираш ли ?
На тях не им пука, ама на тебе, който си си купил щайга на 15 години и си късметлията, при който ще се сменя едно или друго - почва да ти пука,като ти кажат едни диви и щастливи хилядарки за това и онова. И почваш да търсиш втора употреба с надеждата да бачка там поне една година, ама сега неможе ли да ми го смъкнеш на 80, вместо за 100 лева, .... и т.н. .....


Сякаш не знаете че в проектирането на колите вече имат превес икономистите, не механиците...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 декември 2017 - 12:25
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 26 декември 2017 - 13:11

Весела коледа! Преди астрата имах вектра б и мога да направя сравнение между хидравликите и на двете коли и определено за мен тази на астрата е по-лека. Тук темата се разви в посока защо се използва една или друга технология от гледна точка ремонтнопригодността й след примерно 15 години. На никой не му пука за това според мен .Отдавна цел номер едно е финансовата изгода , а другите неща са на заден план. И отдавна колите се правят от икономисти. Механици са ги правили по времето на Форд, Крайслер , Шевролет и т.н.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 декември 2017 - 15:53

Разбира се, това се опитах и аз да обясня. Сложено е специално това, не заради "удобството на бай Пешо от Бургас" или за да бъдело хубаво на Димов от село Горно Руйно, направено е единствено заради уж по-евтиното, но от после по-скъпата част, защото както казах на тая помпа има поне 5 неща, които да се скапят, а на Вектрата ти само едно - уплътнения за по 5 лева едното (ако изобщо някога си се сещал за там де).
Но на служебна Зафира Б на 2 годни (в гаранция) да изгори тая помпа - не вярвам да ти стане много весело и приятно че "волана бил нам какъв си" . Карах я като служител 2 години и малко. Аз затова казах че карам и CRV и разлика не виждам. Явно вие сте много претенциозни. А и не разбирам каква ще е тая разлика като и при двата случая имаме твърда лостова връзка с рейката и дали ел мотор ще помпи маслото или механична помпа.... спрямо завиването и "директността" няма как да има никаква разлика.
Разликата идва от тежината на колите и предниците в частност (и като цяло разпределението на тежестта между мостовете). Лекотата идва от тази разлика. По-лек, не знам.. аз виждам обратното - на CRV-то ни е по-лек волана вероятно заради по-доброто разпределение на тежестта, въпреки че на Астрата ми си работи всичко както трябва по хидравликата.. но на хечбека тежи почти и само предницата. Разликата я усещам при бензинова Астра - там наистина е много лек волана, но това не е заради ел помпата... а от това че предницата е по-лека с едно 100 кила(да не кажа повече), защото аз съм с 2.0 дизел а бензиновата на която съм се качвал е 1.6 бензин/метан (комби при това). Ако и твоята Астра е била бензинова, е ясно защо ти се е видяло "по-лек"- защото дори като цяло е по-лека от Вектра Б с около 200 кила.

Весела коледа и приятно посрещане на новата година на всички.
Честит ви(ни) Пежопел още веднъж, аз вече казах че съм от резервираните спрямо тая "сделка" и смятам че GM направиха по-доброто решение като отидоха при Хoнда да правят Fuel Cell (за водородните електрички), което лично аз смятам за горивото на бъдещето.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 декември 2017 - 16:16
Отговори

qwer6 снимка qwer6 26 декември 2017 - 18:36

До Астра H/ Зафира B волана все още е тежък, но при по-новите модели е несравнимо по-лек. Голямо удобство при маневриране с ниска скорост. Няма смисъл да отричаме еволюцията на технологиите - ползите са повече от недостатъците..

Конкретно по темата от заглавието не виждам нищо добро. Опел Астра сега е една от най-бавно обезценяващите се автомобили ,като за първите 3 години губи около 30% от началната си стойност и не повече от 55% след 5 години. Това най-добре показва мнението на пазара за качествата на колата и доколко реалният продукт отговаря на цената си. В пълен контраст, обезценяването при френските автомобили е катастрофално. Познат си купи 5-годишен Ситроен C5 в топ изпълнение за 15000 лева. Като нова тази кола е струвала 80к. Можете ли да си представите такова обезценяване при Инсигния например? Говорим за изправна кола, без челен удар..Какви компромиси трябва да са направили франсетата с качествата на материалите, за да се сриват така цените? Точно това ме плаши, че предстои и при Опел..
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 декември 2017 - 19:11

Спокойно, да удържат още 6-7-10 години и да се надяваме че ще можем вече и ние след 10 години да се качим в нещо водородно.
Тогава нито Пежо ще те интересува, нито Опел - къде са, що са, какво са и колко са обезценени :)

Весела нова година.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 декември 2017 - 19:13
Отговори

sathv снимка sathv 26 декември 2017 - 21:33

 qwer6, на 26 декември 2017 - 18:36, каза:

До Астра H/ Зафира B волана все още е тежък, но при по-новите модели е несравнимо по-лек. Голямо удобство при маневриране с ниска скорост. Няма смисъл да отричаме еволюцията на технологиите - ползите са повече от недостатъците..

Конкретно по темата от заглавието не виждам нищо добро. Опел Астра сега е една от най-бавно обезценяващите се автомобили ,като за първите 3 години губи около 30% от началната си стойност и не повече от 55% след 5 години. Това най-добре показва мнението на пазара за качествата на колата и доколко реалният продукт отговаря на цената си. В пълен контраст, обезценяването при френските автомобили е катастрофално. Познат си купи 5-годишен Ситроен C5 в топ изпълнение за 15000 лева. Като нова тази кола е струвала 80к. Можете ли да си представите такова обезценяване при Инсигния например? Говорим за изправна кола, без челен удар..Какви компромиси трябва да са направили франсетата с качествата на материалите, за да се сриват така цените? Точно това ме плаши, че предстои и при Опел..

Това не е вярно. И няма какво да се залъгваме. Обезценката при опел е най-голяма. И това е напълно логично. След края на 90-години опел произведоха най-големите боклуци при автомобилите. Западняците се усетиха, че ги цакат с качеството и спряха да купуват опели. В резултат на което опел отново фалира. Не помогнаха и няколкото милиарда заеми за стабилизиране на опел. Последните не оползотвориха парите за повишаване на качеството, а ги похарчиха за увеличаване продуктовата гама включително и за разработка на доказано губещи модели като каскада и адам. Проблемите с качеството не се решиха а даже се задълбочиха. За сметка на това франсетата си продаваха пежата без проблеми. Рено пък бележат тотален възход и като цени и като качество и като асортимент.
И да напиша нещо за тая помпа, че не мога да се сдържа. Сервоуправление с механична помпа е тотална отживелица. Целта е да се следи скоростта на автомобила и да може да се регулира усилването, като при увеличаване на скоростта то трябва да е по-малко. При много висока скорост трябва реално да го няма, Така воланът става по-директен и контрола на автомобила сигурен. Двата варианта са или с електрическа помпа като електронно се следи дебита или с електродвигател. Пък относно ремонтопригодноста на възела няма какво да се коментира. Още повече, че този възел по спецификации се подменя комплект и резервни части не са предвидени. Не може всеки да пипа по кормилен механизъм на автомобил щото нямал пари да го замени с нов.
И последно, бях прочел че сега колите се правели от икономисти, не от инженери. И това не е така. Именно сега колите се правят от инженери и то много добри инженери. Само те могат да организират високотехнологичен производствен процес на автомобили и да отговорят адекватно на конкуренцията. Разбирай да създадат технология произведения продукт да е с минимална себестойност и минимален брой откази в рамките на гаранционния срок, за да се продава с добра печалба. За жалост добрите немски инженери не са в опел предвид ниското заплащане във фирмата. Логично след като е във фалит. Едно време колите се създаваха от инженери-механици и следствие липсата на модерни автоматизирани системи за проектиране повечето компоненти бяха реално преоразмерени. Сега като цяло колите в еднаквите класове са едни и същи и печели този който създаде най-евтин по себестойност автомобил. А това е много, много трудно при проектиране.
Мнението беше редактирано от sathv: 26 декември 2017 - 21:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg