Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Най-скапания ден в живота ми !

Тази тема е заключена « Prev

basta снимка basta 18 октомври 2012 - 18:41

Здравейте колеги,
Искам да ви разкажа днес какво ми се случи , така : След много обикаляне по авто моргите в търсене на изпускателен колектор намерих един на цена 60 лв. без заварки без пукнатини направо перфектен отивам днеска да го зимам и тоя при свалятето го спука и се отказах от него , намериха ми колектор от перник в събота ще си го зема . На връщане за в нас на горнобански път един младеж се спря в мен бронята целата се е напукала и има вдлъбнатини. И най-кориозното в целия ми каръшки ден е че спрях на една спирка на 107 да видя кво става с бронята от зад дали е много зле , и при самото спиране под капака почна да пуши слезнах отворих капака и от казанчето за антифриза почна да връща водата и антифриза опръска целия двигател и се източи целата вода от колата забелазах че и маркучите са като няква дъвка и колата я видех беше на 95 градуса некъде та не знам сега кво да правя , изчаках да изтинее сипах и вода и газ до нас и парното на 6 загряя до 80 и малко обачее тая перка нещо не я чух да се върти . видях , че и водата в казанчето малко се въртеше . Видях , че и баш майстора за който съм писал в една друга тема е откачил 2 релета и не знам тие релета за перката ли са ддз ? Казвайте колеги кво да правя , според вас дали не съм оплескал работата ???
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2012 - 18:50

Колега, изпратих ти координати на доверен човек, който ще ти оправи колата. Ти обаче продължаваш да си правиш експерименти.......което неминуемо ще доведе до лоши последици. Сори, но когато не разбираш нещо не пипай! Никой от нас не може да ти помогне дистанционно. Не сме врачки, за да метнем малко бобец или да погледнем във вълшебната топка! Искаш съвети и аз, както и други колеги ти казахме в другата тема - Не пипай, където не разбираш! :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 октомври 2012 - 19:11

И кое е "експеримента" в случая !? -Че е налял вода за да се прибере ли ? Или че колата може-би не е загряла, че да и чуе перката ? И какво има да му разбира ? Това, горното мнение ли е тази прословута "ДИСТАНЦИОННА ПОМОЩ", която получава.. през хвърляне на боб или вълшебните топки, които така обичате да вкарвате в епитети ???

п.п. Колега, относно колектора - въпроса е ясен, щом има здрав за взимане. За бронята - нека някой ама наистина МАЙСТОР прецени да ли е по-добре друга, или лепене.. китосване и т.н. на тази ударената.. Относно прегряването и изхвърлянето на охлаителната течност.. постарай се пак да закараш колата до читав човек, който да погледне кой и какво е пипал по колата ти.. какви букси е откачал ония "майстор" дето казваш.. предполагам точно жиците на перките може да е откачил, или датчика на термостата.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2012 - 19:23

Пич, не се обаждай, когато не ти е искано мнението за нещо! В този случай не знаеш за какво говоря, така че си спести нападението..........
Ще ти поясня все пак, за да можеш да спиш спокойно :mhihi: Момчето имаше проблем с колата и беше отишъл при кофти майстор. Той му беше откачил някакви неща, но няма как да гадаем какво и защо без да се види. Беше поискало помощ момчето за добър майстор и аз, както и други колеги се отзовахме на молбата. Но колегата си е решил сам да си закача нещата, това е експеримент..........и ето го кофти ефекта. Може да са откачени сто неща, но няма как да гадаем...поне аз не го владея, ти може и да си специалист :mhihi: Със здраве г-н Далгонски!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 октомври 2012 - 19:23
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 октомври 2012 - 20:06

Пич.. това да ли ще си изложа мнението по някой от ОБЩЕСТВЕНО КОМЕНТИРАНИТЕ въпроси във форума си е ЛИЧНО МОЯ работа, ти наклон на оная ми работа няма да даваш (с извинение пред аудиторията!)!!! По въпроса с нападенията и битките - това си е лично твой довод, не мога да отделям време да ти обяснявам, г-н ИвайлоМъ.

Относно експериментите на момчето - ми то колата май си е негова, той ше си носи последствията, или греша ? Искал е помощ - помогнали сте му.. хуаво, преценил е да действа сам.. ето ви последствия. Май сам си е "създал уроци за домашно", не мислите ли ? Е, сега май само аз ще спя спокоен.. :mhihi: За откачените неща - ми като толкова искате да помагате дистанционно - да му бехте казали поне да снима бе, така боба и топките ви нямаше да са толкова наложителни. :biggrin:

Пък това, г-н Дългонски колко и в какво е специалист - не те засяга ни най малко, сеш ли се ? :icon_razz2:

п.п. А колегата с експерименталния дух - ако имаш достатъчно пари, че да се правиш на пестелив домашен майстор.. хуаво, ама ако нямаш.. случай колегите, че да няма през ден "най-скапания ми ден". Ако има неща, които мислиш, че можеш наистина и сам да свършиш, при това без да объркаш нещата - действай! Но ако не ти се отдава толкова, просто не си отваряй беля. Вярно е, че може да се е**ваш колкото си искаш с колата си, но не и с хората с форума, които наистина се опитват да помагат на някого с нещо. Не следя всички теми на всички потребители (за което се извинявам, в случая), но ако пипаш тук-так дето не ти е ясно.. по-добре си спести оплакванията тук, наистина.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 октомври 2012 - 20:37

Придържайте се към темата, личните дрязги са напълно излишни.
А за колата на колегата - мисля стана ясно, че трябва да я погледне
специалист, преди да се е стигнало до по-сериозен проблем.
Отговори

basta снимка basta 18 октомври 2012 - 21:16

Колеги не знам за кви експерименти ми говорите , че съм правил просто исках да се прибера в нас жив и здрав след тие премеждия дето ми се случиха днеска и просто ви питам като по- разбиращи и можещи да ми кажете на теория дали не съм скапал нещо по колата това е цялата философия по простата причина , че не знам никой до сега не ми е казал кво да правя и как да постъпя за това ви питам вас. И не си мислете , че ако имам пари в мен ще си държа колата в нейсправност и готова да се разпадне всеки един момент . Много ясно , че ще я закарам на майстор , просто в момента немога и да си помислям да ходя при такъв причината е известна на всичките ...
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 18 октомври 2012 - 22:01

Аз примерно не разбрах откъде е излязъл тоя антифриз. Ти капачката ли отвори да гледаш кво става в казанчето та даже си видял и водовъртежи, а правописа ти е под секва критика....
Отговори

basta снимка basta 18 октомври 2012 - 22:18

Не както си карах колата видях , че от предния капак излиза пушек. Отворих капака и видях , че от казанчето за антифриз изтича вода , течеше само от капачката на казанчето и пушеше . аз се пробвах да завия капачката но тя си беше завита като хората обаче си течеше още вода от нея и така докато не изтече всичката течност. После чаках колата да изтине малко и я напълних догоре с вода така на 3 пъти пълних казанчето с вода и накрая се напълни запалих колата вече и беше паднала температурата под 80 и отвих капачката на казанчето и видях , че водата се върти малко в казанчето и забелязах също , че и всички маркучи са много меки. След като сипах водата тя пак почна да загрява за няма и 2 мин на празен ход се качи на 85 градуса аз си завих капачката надух климатика на топло на макс и така се прибрах . Забелязах също , че като се прибрах колата ми беше на около 90 градуса обаче перката не съм я чул да работи .... Кажете ми някой знае ли тая перка на колко градуса се включва ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2012 - 22:35

Ето ти полезно четиво http://www.opelclub....=1

При отворена капачка е нормално да са меки маркучите!
Не препълвай казанчето!!! Има си белег докъде трябва да е течността!!! Проверява се при студена кола!!!
Не отваряй капачката при работещ двигател, защото системата е под налягане!!!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 октомври 2012 - 22:38
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 октомври 2012 - 00:45

Според мен може би нищо не си направил кофти и аз бих процедирал така: купувам си нова капачка за казанче, но нова и истинска лично аз от Олимпия бих си я купил за теб не знам, сипвам течност и паля на място и чакам да отвори термостата и да включи перката като пипам маркучите дали стават топли на големия кръг, като същевременно гледам отзад какво излиза от аспуха и в казанчето дали има мехури или масло и дали маслото в мотора не се увеличава, ако няма нищо обезпокоително си я карам и си свиркам. До откачването на дадените кабели наистина постни снимка да ти се даде съвет какво е правено и какво да се направи. За перката да се включва аз си слагам ключ зьадължително на всички кошници за застраховка и в задръстване лятото задължително си я пускам сам за което много колеги ще ме упрекнат. До температурите които съобщаваш, ако въобще са верни няма нищо обезпокоително.
Отговори

esil2 снимка esil2 19 октомври 2012 - 20:45

Това ми прилича на гарнитура на глава или на спукана или деформирана глава.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 24 октомври 2012 - 05:51

 esil2, на 19 октомври 2012 - 20:45, каза:

Това ми прилича на гарнитура на глава или на спукана или деформирана глава.

+1
Отговори

Mitko ASTRA G снимка Mitko ASTRA G 24 октомври 2012 - 21:25

И другото за което се сещам колега имаш ли газова уредба? Ако да може да ти се е спукала мембраната на изпарителя казвам го защото при мен се получи така и казнчето с антифриза имаше страашно голямо налягане и ми избутваше направо изригваше течността ! :)
Отговори

basta снимка basta 25 октомври 2012 - 12:10

Здравейте колеги,
Във вторник закарах колата на доктор да и оправят перката , че ,, Баш майстора '' я бпя още вода и да си я кареше откачил . Момчетата ми казаха , че не съм изкривил никаква глава или нещо подобно .Казаха ми да и долея вода , сипах си вода в колата почти до максимулма (голем съм глупак ) и сед 20 минути пак изхвърли водата и загря за нема и мин скочи температурата от 80 на 90 градуса и под колата се появи локвата. Та въпроса ми е следния възможно ли е като съм сипвал вода да е глътнала въздух и за това да си хвърля водата като се има в предвид , че я бях напълнил почти на максимум ? А да замалко да забравя вчера вкарах колата в гаража да видя от къде тече тая вода ,гледах маркучите дали са стегнати като хората и натиснах един дебел маркуч ,който влиза в радиатора и водата шурна от казанчето . Махнах казанчето и сичките му маркучи да го изчистя а и да го видя дали не е спукано обаче си беше на ред. Източих малко вода от тие маркучи , защото не намерих пробката за източване на антифриза (не знам дали и имам такава ) после си свързах маркучите напълних вода до чертата на казана запалих я чаках да дигне малко температурата да стане на 80 градуса завих капачката и я покарах малко и нямаше никакви проблеми перката си се включи и си беше тамън .Но възможно ли е според вас при първия път колата да е прегряла ,защото ми е спукан изпускателния колектор и изпуска газове при двигателя и перката не ми беше вързана ??? Не знам аз за това си мисля , че е прегряла но да питам и някой друг а и да ви питам колко литра течност събира охладителната система ?

п.п Да колега колата е с газова уредба
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 25 октомври 2012 - 12:40

 basta, на 25 октомври 2012 - 12:10, каза:

Здравейте колеги,
Във вторник закарах колата на доктор да и оправят перката , че ,, Баш майстора '' я бпя още вода и да си я кареше откачил . Момчетата ми казаха , че не съм изкривил никаква глава или нещо подобно .Казаха ми да и долея вода , сипах си вода в колата почти до максимулма (голем съм глупак ) и сед 20 минути пак изхвърли водата и загря за нема и мин скочи температурата от 80 на 90 градуса и под колата се появи локвата. Та въпроса ми е следния възможно ли е като съм сипвал вода да е глътнала въздух и за това да си хвърля водата като се има в предвид , че я бях напълнил почти на максимум ? А да замалко да забравя вчера вкарах колата в гаража да видя от къде тече тая вода ,гледах маркучите дали са стегнати като хората и натиснах един дебел маркуч ,който влиза в радиатора и водата шурна от казанчето . Махнах казанчето и сичките му маркучи да го изчистя а и да го видя дали не е спукано обаче си беше на ред. Източих малко вода от тие маркучи , защото не намерих пробката за източване на антифриза (не знам дали и имам такава ) после си свързах маркучите напълних вода до чертата на казана запалих я чаках да дигне малко температурата да стане на 80 градуса завих капачката и я покарах малко и нямаше никакви проблеми перката си се включи и си беше тамън .Но възможно ли е според вас при първия път колата да е прегряла ,защото ми е спукан изпускателния колектор и изпуска газове при двигателя и перката не ми беше вързана ??? Не знам аз за това си мисля , че е прегряла но да питам и някой друг а и да ви питам колко литра течност събира охладителната система ?

п.п Да колега колата е с газова уредба

Щом не е качвала над 100 градуса нищо не си прегрял.Нивото на водата в казанчето НЕ СЛУЧАЙНО е отбелязано до къде да е , когато е СТУДЕНА!!Тя като загрее се покачва нивото, но с 1-3 см и пак е далеч от гърлото.Доколкото разбирам, вече всичко ти е наред, и не се упражнявай повече.Успех!!!
Отговори

basta снимка basta 25 октомври 2012 - 13:05

За сега всичко е на ред , само трябва да сменя водата с антифриз но ми кажете колко литра побира тая система и има ли пробка за източване колата е Вектра Бъ 1.8 97 16 в. х18хе . Благодаря ви колеги
Отговори

basta снимка basta 12 ноември 2012 - 16:59

Здравейте приятели,
Колата ми пак си хвърля водата тъкмо си мислех , че се е оправила но не е .През идните дни обикалях сервизите и абсолютно всичките майстори ми казват , че съм продухал гарнитура на глава. Казаха ми , че главата се изпраща в шлайф база там я шлайфат , заменя се гарнитурата с нова и се сменява термостата. Но искам да ви попитам , след шлайфането на главата и другите процедури усеща ли се разлика при работа на двигателя , двигателя найстина ли става по-проблемен след такава интервенция ? Благодаря ви много приятели...
Мнението беше редактирано от basta: 12 ноември 2012 - 17:00
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 ноември 2012 - 17:42

А ти ходи ли където те пратих? Или продължаваш да обикаляш при някакви аматьори, които се учат на колата ти?
Мнението беше редактирано от IvailoM: 12 ноември 2012 - 17:42
Отговори

basta снимка basta 12 ноември 2012 - 17:48

Днеска му звъннах на Миро ,но ми иска прекалено много пари за работа ...
Мнението беше редактирано от basta: 12 ноември 2012 - 18:49
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg