Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с Астра 2.0 сервизни лампи

Neychev снимка Neychev 07 март 2015 - 00:48

Здравейте. Днес закупих автомобил Опел Астра 2.0 дизел 101 коня но в последствие изникна следният проблем.Няколко километра след подкарването от автокъщата ми светнаха сервизните лампи за емисиите и лампата на охлаждане двигателят на колата взе да придърпва губи мощност и стрелката на оборотомера залепна на нулата и не помръдва. Работата на двигателя не прекъсва но няма никаква мощност прилагам снимка от таблото. Въпросът ми е от къде идва проблемът? Публикувано изображение
Отговори

CH_M снимка CH_M 07 март 2015 - 09:16

Обратно в автокъщата и да ти връщат парите ...
Отговори

sathv снимка sathv 07 март 2015 - 11:54

Що, ти ако беше ще му върнеш ли парите? Да я кара към сервиз. Първо да я прочетат пък после...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 март 2015 - 15:11

Колегаааа, колегаааа, така ли се купува кола? Нещо диагностика, огледи преди покупката не прави ли? Сега вече ще трябва да дадеш пари и за диагностика, и за ремонт....
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 07 март 2015 - 15:40

Колегаааа, колегаааа, така ли се помага на хората?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 март 2015 - 16:06

Не мислех да ти отговарям, защото ми е под нивото да се занимавам с такива провокатори, като теб! Оправяй си твоята драма и не ми бери грижата на мен. Бъди сигурен, че съм помогнал на много повече хора, отколкото ти вода си изпил :smile3560:


Един човек преди да поиска помощ трябва сам да си помогне! В случая колегата е взел колата на сляпо....

Никой от колегите няма ясновидски способности, че да отгатне загадката първо.
Има достатъчно материал из форума за специално тези проблеми и лампи, че да дъвчем едно и също по сто пъти, а и безсмислено да се отварят нови и нови теми....Има търсачка и я ползвайте, ще си спестите доста време и нерви.

Има една приказка, че който търси и има желание ще намери!


И за да не съм съвсем офф и да отговарям на заяждащият се колега ще поясня.
Лампата с вентилаторчето сигнализира за проблем в охладителната система - датчик, перки, модул, кабели, букси.
Втората лампа показва, че колата е записала грешки. За да се прочетат е необходима диагностична програма и човек, който умее да борави с нея, а не да си купиш Оп-ком и айде майстор съм....

Успех на колегата в разрешаването на проблема.
Отговори

OPEL ASTRA G2.0 снимка OPEL ASTRA G2.0 20 февруари 2017 - 15:26

 Neychev, на 07 март 2015 - 00:48, каза:

Здравейте. Днес закупих автомобил Опел Астра 2.0 дизел 101 коня но в последствие изникна следният проблем.Няколко километра след подкарването от автокъщата ми светнаха сервизните лампи за емисиите и лампата на охлаждане двигателят на колата взе да придърпва губи мощност и стрелката на оборотомера залепна на нулата и не помръдва. Работата на двигателя не прекъсва но няма никаква мощност прилагам снимка от таблото. Въпросът ми е от къде идва проблемът? Публикувано изображение


имам едно към едно същия проблем вие намерихте ли решение .. на мен за лампа 1 ми казаха че е датчик на коляновия вал отговарящ за оборотите ... смениха ми го и тръгна махна се и лампичката мислим че проблема е този датчик ..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 февруари 2017 - 16:03

 OPEL ASTRA G2.0, на 20 февруари 2017 - 15:26, каза:

имам едно към едно същия проблем вие намерихте ли решение .. на мен за лампа 1 ми казаха че е датчик на коляновия вал отговарящ за оборотите ... смениха ми го и тръгна махна се и лампичката мислим че проблема е този датчик ..

вържете я на оп ком, грешките тук и ще помогнем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg