Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Astra 1.8 Mi Vs Golf 3 1.8 Mi

tafi снимка tafi 13 февруари 2008 - 08:40

Има тук един познат много си хвали голфа и вика че няма какво да го бие до 100 коня.
Та има ли смисал да намеря една такава астра и да се дръпна с него.
Астрата ще бие защото е по лека според мен, но не съм сигурен...
Отговори

vikzata снимка vikzata 13 февруари 2008 - 09:28

ми пусни се, какво толкова, даже може вече да спре да мисли, че няма какво да го бие...
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 13 февруари 2008 - 10:01

Ами ако имаш възможност, намери му една Астра GT C16SE и му накъсай гъза, или Екотече в добро състояние 14ХЕ с 90 кончета. Или ако искаш мога и по-големи изроди да ти предложа, като Хонда Сивик 1,5 90к.с., или някоя от френските марки с по 90 к.с. (Рено 19 1,7(1,8)i , Пежо 306 1,6), доста са леки и за конете си добре вървят. Преди имах Рено 19(че и седан) с такъв двигател и само един такъв голф успя да ме бие с около половин кола, но той беше "доста" пипан(филтри, чипове и ала-бала), а аз успях да си прееба съединителя и скъсах трите тампона на двигателя. Даже за да му стане още по-гадно намери един двутактов Вартбург и го накарай на много къса дистанция(примерно 30-40 метра) да се пуснете. Направо ще му стане лошо. Тези двутактовите са големи изненади на късо. Много се дразня на такива с Голфчета, качили се на 90 коня VW и вече няма кой да ги бие.
Отговори

Stoil снимка Stoil 13 февруари 2008 - 10:07

първо придържайте се към темата - кви са тия предложения за 16в и хонди :mhihi:

при 1.8 с/у 1.8 нещата са в твоя полза.
голфа е бангия и би трябвало да падне
но подходи сериозно и намери читав двг, по възможност с късите скорости
Отговори

dido vec1 снимка dido vec1 13 февруари 2008 - 12:09

 Stoil, на Feb 13 2008, 10:07 AM, каза:

първо придържайте се към темата - кви са тия предложения за 16в и хонди :beer:

при 1.8 с/у 1.8 нещата са в твоя полза.
голфа е бангия и би трябвало да падне
но подходи сериозно и намери читав двг, по възможност с късите скорости

Батио давам гаранция че момчето с всяка една астра 1.8 ше го окъпе този голф нали знаеш че имам малък поглед над нещата едно ключарче караше една червена 1.8 и колата беше много изтормозена но се представяше преличнo.
:mhihi:
Отговори

S.Iliev снимка S.Iliev 13 февруари 2008 - 12:24

Еми аз с моята Астра ГТ си ги мачках такивва голфчета!!!Намери покажи му и да млъква с глупостите !!!!!
Отговори

Miro снимка Miro 13 февруари 2008 - 15:02

А кадет да дам?!Какво мислите?
Отговори

steevy снимка steevy 13 февруари 2008 - 15:57

 tafi, на Feb 13 2008, 09:40 AM, каза:

Има тук един познат много си хвали голфа и вика че няма какво да го бие до 100 коня.
Та има ли смисал да намеря една такава астра и да се дръпна с него.
Астрата ще бие защото е по лека според мен, но не съм сигурен...


Къде е тва тук :) да направим смешка :)
Отговори

tafi снимка tafi 13 февруари 2008 - 23:56

Враца :Р попринцип тои се има се за големия реисър защото кара в насрещното и в града с 160.Просто нямам коментар за това ама и да му го казваш се пак кара голф и е с класа над нас :mhihi:
Отговори

Miro снимка Miro 14 февруари 2008 - 10:13

Враца казваш...Давай го,аз съм наблизо.От кадет 1.8моно дали ще иска да пада?
Отговори

steevy снимка steevy 14 февруари 2008 - 12:01

 tafi, на Feb 13 2008, 11:56 PM, каза:

Враца :Р попринцип тои се има се за големия реисър защото кара в насрещното и в града с 160.Просто нямам коментар за това ама и да му го казваш се пак кара голф и е с класа над нас :mhihi:


Далече е нямам време да прескоча ако имате път по плевен пуснете 1 лично винаги съм готов да падна от тоя голф :)
Отговори

Andy снимка Andy 14 февруари 2008 - 19:34

Не знам как е при голф ІІІ с този двигател, но при пасатите (ІІ) има две скоростни кутии - едната е по-къса. Карал съм такъв пасат и с 60 на V-та като дам газ и той набира. А астрата от 70 не може да набере така. Може и да си въобразявам, все пак не ми е омръзнало да карам "фаувета".
Отговори

steevy снимка steevy 15 февруари 2008 - 08:33

 Andy, на Feb 14 2008, 08:34 PM, каза:

Не знам как е при голф ІІІ с този двигател, но при пасатите (ІІ) има две скоростни кутии - едната е по-къса. Карал съм такъв пасат и с 60 на V-та като дам газ и той набира. А астрата от 70 не може да набере така. Може и да си въобразявам, все пак не ми е омръзнало да карам "фаувета".


колега пишеш глупости :mhihi: някъде да си чувал за кутия Ф16 ? :beer:
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 15 февруари 2008 - 10:01

 Stoil, на Feb 13 2008, 10:07 AM, каза:

първо придържайте се към темата - кви са тия предложения за 16в и хонди :mhihi:

при 1.8 с/у 1.8 нещата са в твоя полза.
голфа е бангия и би трябвало да падне
но подходи сериозно и намери читав двг, по възможност с късите скорости


Батка, аз ги писах тея, защото ако обърнеш внимание, пише ,че НИЩО до 100 коня не можело да го бие, иначе съм си сигура, че 1,8 ще го размаже тоя голф
Отговори

Andy снимка Andy 15 февруари 2008 - 18:35

Чувал съм за Ф16. И какво?
Отговори

KiCHO снимка KiCHO 06 май 2008 - 23:58

Аз карам АСТРА 1.6GM със скоростна котия F16 и ги дера голфовете пускал съм се с 1.8 90коня двойка и тройка. 90-94г двигател на опел каде го слагате с двигател на VW 90-94г опела има по добър вартящ момент зависи и от шофиора много хора праят грешката да цедят скоростите....... 3800-4000об кат фкарам трета ония да цеди фтората до 5500-6000 об :whistle:
Отговори

Mid снимка Mid 13 май 2008 - 15:16

много зависи от състоянието на колите имам двама познати с такива голфове на единия голфа е пълен мъртвец(може би щото не е поддържан добре),но на другия просто ми променя представата за голф 1.8 :opel_forever: ,незнам може би щото е GT модификация обаче мн варви за двигателя си
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 13 май 2008 - 16:17

Колеги ще изфинявате ама за да не пускам отделна тема тази ми се струва перфектна става въпрос пак за астра вс. голф 3-ка и двете са 115 к.с. и двете коли са еднакво подържани колите се карат от едни малди шоферчета които почти само карат с лека подръжка та я кажете к'во да очаквам от евентуален сблъсак ? Астрата е 4/5 врати голф-а е 2/3 врати !
Отговори

SaCReD VoIcE снимка SaCReD VoIcE 13 май 2008 - 16:39

Тез голфове славата доста ги изпреварва... Има някои много изпънати и добри, но залагам за астричката :) Зависи как са поддържани колите и как се карат... направете гонката и кажете резултата (който е очакван) :)
Отговори

raid снимка raid 13 май 2008 - 17:04

... :opel_forever: ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg