Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Караме с фарове и през лятото

Тази тема е заключена « Prev

tihomir_rs снимка tihomir_rs 30 април 2009 - 09:30

Караме с фарове и през лятото
Фаровете ще са задължителни през цялата година. Това реши транспортната комисия в парламента при гласуване на промени в Закона за движение по пътищата. Сега на фарове се пътува само през зимата. Колите, особено белите и сивите, обаче не се виждат добре, особено в сумрак, бяха аргументите на депутатите. Стопаните на пътя да се задължат да отстраняват щетите върху и около пътното платно, решиха още депутатите. Те трябва да отстраняват дупки, да почистват след зимното опесъчаване, както и да възстановяват обезопасителни огради и премахнати знаци. Строителното и вътрешното министерство бяха задължени да обезопасяват участъците с множество катастрофи. Колелетата задължително ще трябва да са със светлини. Летищата ще могат да се предоставят на концесия на части, решиха депутатите. Те позволиха пристанищата Силистра, Русе и Видин да се дадат на общините.
[/size][/size][/size]
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 30 април 2009 - 10:12

И от кога ще е официално? Да неа да згафиме и катаджийте да почнат да викат не гледате ли новини ...
П.С.:
Караме на фарове и през деня до 1 март
1 март е последният ден, в който задължително ще управляваме автомобилите си с включени къси светлини през светлата част на денонощието.
Според Закона за движение по пътищата управлението на автомобилите с включени къси светлини през светлата част на денонощието е задължително от 1 ноември до 1 март включително, предаде БНР.
От Пътната полиция обаче съветват шофирането с включени светлини да продължи и в периода 2 март - 31 октомври, защото така се подобрява пътната безопасност и се намалява броят на ПТП-тата.
В 13-те държави, където шофирането с включени къси светлини е целогодишно, катастрофите са намалели с 25%. От началото на годината у нас са станали 842 катастрофи, с 1009 ранени и 96 загинали, припомня News.bg.
След като ЕП прие закон движението с включени къси светлини и през светлата част на денонощието ще стане задължително целогодишно за всички страни от ЕС от 7 февруари 2011 година.
Информацията е взета от: Дир.Бг
Мнението беше редактирано от Cv3tk0: 30 април 2009 - 10:18
Отговори

FRYER снимка FRYER 30 април 2009 - 10:16

Абе ба...и смехотворията пак .....тцтцтцтцт <_< :thu: :mhihi:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 април 2009 - 10:26

Не разбирам на някой кво им пречи да си пускат фаровете и през деня в лятото? Сметка за ток ли им идва? Аз карам Нон-Стоп на фарове, щото си е друго да знам че има по голяма вероятност да ме виждат секви заспали пенсий и рацери <_<
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 30 април 2009 - 10:34

 Liubeznia, на 30 Apr 2009, 11:26 AM, каза:

Не разбирам на някой кво им пречи да си пускат фаровете и през деня в лятото? Сметка за ток ли им идва? Аз карам Нон-Стоп на фарове, щото си е друго да знам че има по голяма вероятност да ме виждат секви заспали пенсий и рацери <_<

има има .....
Ако всеки месец ми взимат крушките на стойност 40лева(което за мен е много)
Пък и имам проблем със врътката на ключа и не ми се занимава с майстори да е усерат още повече ....
Пък и аз както винаги имам проблем с тоците ... докато ми дигне температура примигвам като елха ......
и като карам зад някой всичко живо ми прави път щото мисли че му присвяткам ...(ся ще кажете че проблема си е мой )
ама аз да си кажа .....
Мнението беше редактирано от Onlyshits: 30 април 2009 - 10:36
Отговори

Оги снимка Оги 30 април 2009 - 10:34

ХАхахаха ДА брат, и аз това се чудя. Всики теми по тоя въпрос са пълни с недоволни хора, джаджи сами да пускат фаровете и т.н. Смех

Onlyshits горкичкия, кой пък ти взима крушките на тебе е АХАхАХхаХаХ
Мнението беше редактирано от Оги: 30 април 2009 - 10:36
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 април 2009 - 10:45

 Оги, на 30 Apr 2009, 11:34 AM, каза:

ХАхахаха ДА брат, и аз това се чудя. Всики теми по тоя въпрос са пълни с недоволни хора, джаджи сами да пускат фаровете и т.н. Смех

Onlyshits горкичкия, кой пък ти взима крушките на тебе е АХАхАХхаХаХ


Той май има впредвид че секи месец сменя крушки за 40лв. и иска катаджийте да му дават парите ако горят. <_< Аз пък карам 2 години без да спра фаровете+халогени и нямам изгоряла крушка. Ма моя съвет е, оправи си тоците и си карай на фарове щото както казах не се знае някой Грипок на 75г. или надрусан рейсър как ще тръгне да маневрира пред тебе. Просто мое мнение. :thu:
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 30 април 2009 - 10:48

По принцип карането на фарове не е равносилно на карането със загасени такива. От една страна акумулаторът при равни други условия няма да изкара 4 години, а 2 (това са стотина лв. разход). Има практични доказателства. От друга страна при проблеми с електрическите връзки, карането с включени светлини води до допълнителни проблеми. От трета страна при нашите стари автомобили електрическите вериги никак не са добри и горят бързо и често крушки. Отделно крушките дори и при безпроблемни вериги при целогодишно каране на фарове горят, та пушек се вдига. Поне за тези три проблема се сещам към момента, а сигурно има и други причини шофьорите да избягват постоянно каране с включени светлини.

Доколкото разбрах в рамките на евросъюза или пък на Евразия (знам ли) щяло при проектирането на всеки нов модел автомобил да се интегрират щадящи светлинки (светодиоди), които ще се включват автоматично при запалване на двигателя и ще светят винаги когато колата е в употреба. Това щяло да предотврати употребата на фарове в светлата част на денонощието и щяло да облекчи живота на шофьорите, които към момента трябва да пресмятат дати, за да определят дали да пускат или не светлините.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 30 април 2009 - 10:49

За 4 години съм сменил една крушка, а първата ми работа като запаля двигателя е да пусна фаровете, та все си мисля, че не е проблем да се кара на фарове постоянно. Плюсовете са повече от минусите ;)
Отговори

hudson снимка hudson 30 април 2009 - 10:57

Мен пък безкрайно ме дразни карането на фарове през деня - пълно е с дърти кочини, на които фаровете не са регулирани и светят право в очите. Има пък и едни други фенове, които палят всяка светлинка по колата дето я имат <_< - фарове, предни и задни светлини за мъгла че и на дълги включили :thu:.
Пък и тази идея за по-голямата безопасност - пълна смехория, щяли да ме забелязват пешеходците. Да ама не, щото за да ме забележат, трябва да се огледат, а всеки е видял че вървят като овце и пресичат където им скимне.
И изобщо, от къде дойде тази идея? Аааа да в скандинавските страни карали така, пък те са ни почти комшии и ние като тях имаме бели нощи, виждаме полярното сияние и т.н.
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 30 април 2009 - 11:00

Ако мислиш че имаш проблем че ти е стара инсталацията към крушките слагаш едни релета към тях при който светлината се увеличава и все едно си сменил кабелите към крушките
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 30 април 2009 - 11:16

В крайна сметка разните халогени, сини, зелени, червени, бембени и не знам какви светлини на мутренските градски джипки и други возила дори през деня заслепяват и дразнят останалите шофьори. Нека първо забранят тонирането на стъклата от 50% нагоре и тогава да мислят за фарове през деня. И да се наложи като култура сред народонаселението по тукашните земи карането на къси светлини вечер в населено място. И в крайна сметка нашата действителност няма почти нищо общо с действителността в страните на новите ни брадъри. Може да поискат и прожектори на тавана да окачим.
Мнението беше редактирано от flankerivo: 30 април 2009 - 11:17
Отговори

Shades снимка Shades 30 април 2009 - 11:30

За пореден път се убеждавам, че голямата част от опелджиите сме големи пинтии. Сега никой да не го взема навътре, но щом не ти стигат средства за ЕЛЕМЕНТАРНА поддръжка, значи караш кола, която не ти е по джоба. Продължаваме да си мислим, че да имаш кола значи само да сменяш маслото като се изпари и да наливаме по 20 кинта бензин/дизел/газ. Сега държавата да ни плаща крушките, защото е решила да вкара сравнително безболезнена мярка, при това утвърдена вече в Европа, за да намали малко от малко простотиите по пътя. ДА, има много коли с криви фарове, ДА, има кретенчета, които карат на дълги, с два чифта халогени, фар за мъгла, светещи пръскалки и т.н., но това е нещо, с което рано или късно държавата ще започне да се бори. И к'во, горели крушките много? Аз пък служебната я карам с Osram Night Breaker за 24 кинта комплекта, които се водят за едни от най-бързо горящите крушки и определено нямат проблем да изкарат година и повече с постоянно пускане, личната ми е с ксенони и нея я карам на фарове - да скъпи са като изгорят, но голям праз, едрогабаритните части са по-скъпи. Оправете си инсталациите, купувайте си хубави крушки и спрете да търсите под вола теле ...
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 април 2009 - 11:40

<_< Нямам какво повече да добавя към коментара на Боби (Shades за тези, които не го познават по име) Самият аз на няколко пъти започвах да пиша точно този пост и писах, трих, писах трих... Накрая Боби ме изпревари! Като ви е скъпо да сменяте крушки, ходете пеш! Или с градски транспорт - билетчето май е към 80 стотинки. Нима 1 ПТП ще ви струва по-малко? При 40 лева на месец за крушки, това прави 480 лева на година. Ми спести си ги и иди да си оправиш с тях инсталацията! А нима ЧОВЕШКИЯТ ЖИВОТ струва по-малко? Крушки се сменят, студено желязо се изправя, студен човек - НИКОГА!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 април 2009 - 11:58

Радвам се, че има колеги които мислят трезво а не скъпернически. За да е въведено това нещо като закон значи наистина има някакъв положителен ефект. Горяли крушки и т.н. Евала на Shades, каза го много правилно. <_<
Отговори

kirenski снимка kirenski 30 април 2009 - 12:00

<_<
четем си и невярвам :thu:
Мнението беше редактирано от kirenski: 30 април 2009 - 15:15
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 30 април 2009 - 12:03

Първата ми работа като влезна в колата след палене е да си пусна фаровете.И аз не ги разбирам тарикатите дето казват, че им горели крушките.На няколко пъти във Варна щях да се ударя в подлеза на Одесос заради умници, които ми карат без фарове.Това според мен си е до култура, а и н виждам какво са се завзирали шофъорите в насрещните автомобили кой как му светели, диоди ли имал и така нататък.
Ако тръгнем ще намерим 1001 кусура свързани с движението по пътищата, но драги колеги- започва се от малките неща.Не чакайте да ни направят пътищата гладки като стъкло и пешеходците да станат културни.Дори фаровете да намаляват риска от ПТП с 1% си СТРУВА! <_<
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 30 април 2009 - 12:06

В ЕС карат постоянно на фарове,пък не мрънкотят като нас.Аз си купих 50% усилени и пак си карам на фарове,без да са ме насилвали.В България трябва със закон да ни накарат и куките да седят на всеки 100 метра,за да го спазваме.Карайте си на къси и няма да им давате поводи да ви дрънкат за пари.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 април 2009 - 12:08

Това новата СПАМ тема ли е? <_< Не ви ли е ясно,че каквото решат държавниците това ще стане?Друг е въпроса,че само нови и нови изисквания имат към нас шофьорите пък в замяна не получаваме нищо-прост пример са прекрасните ни пътища примерно.Иначе по темата-аз свикнах с вклюването на светлините през зимата денем и сега си карам така.Ясно е,че всеки за себе си трябва да си реши проблема с неизправните инсталации,крушки,нерегулирани фарове и тн.Донякъде това е въпрос и на лична култура.Все пак като членове на Европейския съюз лека полека трябва да вървим нагоре във всяко едно отношение уж :thu:
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 30 април 2009 - 12:09

Не е хубаво да се пускат коментари във връзка с финансовото състояние на участниците във форума. Тук участват и хора, които се опитват да спестят някой лев от разходите по автомобилите си. Това е може би едно от основните предназначения на този вид форуми. Ако тези участници са неудобни някому, не знам... Не всеки е със собствен бизнес. И живеем в България. Голяма част от нас притежаваме стари автомобили, но ги поддържаме в изрядно състояние (за мен лично нов автомобил означава автомобил, закупен от магазина, а не кола от 2005-2008 г.). Това не означава, че с лека ръка ще приемам всеки разход, свързан с неговата експлоатация. Както и всяка приумица на неграмотни чиновници. Не е хубаво да се прави директна връзка между крушките и човешкия живот. Все пак нощно време всички караме с включени светлини. А липса на фарове през деня лятно време не би навредила на никого. <_<

Поздрави на всички и дано да се видим на 5 или 6 юли!
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg