Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20NE++

GSi R снимка GSi R 13 декември 2013 - 23:56

Тоя път реших да пробвам как се пилят атмосферки.НЕ-то е фул сток но с мегаскуирт(без дебитомер).Купих колектор от ХЕ с фланец за НЕ.Вал от 18Е+раздвижна ролка и глава от НЕ за разстъргване.Понеже динамичната компресия ще падне с тоя вал,мисля да шлайвам главата с 0.8мм-1мм.Портването е ясно пък и не ми е за първи път.Колектора мисля да го завия с термолента.Някой ако има мнения или съвети,няма да са ми излишни(най-вече тия които са го правили)
Отговори

jakiro снимка jakiro 14 декември 2013 - 10:23

динамичната степен не зависи ли от презастъпването на фазите и от раздвижната ролка не може ли да се коригира?И с колко градуса си я зацепил.Аз съм с такъв вал портната глава и леко пилната и долнище от ХЕ в момента и еку от хе
Отговори

GSi R снимка GSi R 14 декември 2013 - 17:05

Мисля че може да се коригира ако си с два вала за да връткаш всеки по отделно.Нищо не съм зацепвал щото нищо не съм монтирал
Отговори

GSi R снимка GSi R 15 декември 2013 - 16:08

Преди малко посмятах с едни калкулатори и сметнах че динамичната компресия е по-голяма на стоково НЕ спрямо НЕ с вал от 18Е и статична степен от 11:1.Някой мерил ли е компресията на базикано НЕ?Моето стоково има 12.5 бара.
C20NE stock=6.99:1 динамична степен
C20NE+18E вал=5.78:1 динамична степен
C20NE+18E вал+шлайфана глава на 11:1=6.83 динамична степен
Интересното е че калкулатора се интересува(спрямо вала)само кога се затваря смукателния клапан.Така стигам до извода че с раздвижна ролка дадена на предварение(по-рано затваряне на клапана)ще се вдигне динамичната степен
Отговори

speedo снимка speedo 15 декември 2013 - 22:41

Прочети и малко за колектора, ще стигнеш до там,че ще се откажеш от този от ХЕ.
Отговори

psycho87 снимка psycho87 15 декември 2013 - 23:01

От моите опити с този мотор.... колектор от ХЕ - лоша работа, единствено че решава проблема с издишаштата гарнитура на снадката в началото на двойката. Интересно живване на мотора имаше когато сложих черни дюзи от мотроник 4.1 на астрова електроника 1.5.2 демек на 3 бара налягане. С дюзите от ХЕ колата работеше много богато и не вървеше добре (не знам защо всички си слагат такива...) Голям дросел от омега 3000 - лоша идея. Брутален звук, ама колата върви доста бедно - трябва чипосване. Ако си с мега обаче, тоя проблем може да го нямаш. Лексмал - мотора живна малко над 4000 оборота, и отново доста приятен звук.
Отговори

GSi R снимка GSi R 15 декември 2013 - 23:47

Със заводския софт смятам че е нормално да умре с някои модове.Гледам всички слагат ХЕ колектор
Отговори

jakiro снимка jakiro 16 декември 2013 - 00:10

На ХЕ колектора тръбите са си малки като гледам сегашните ми портове на 39 и оригиналните на ХЕ които са около 34-36... пък и наскоро пробвахме същият като на ХЕ колектор само удължени 2ката и 4ката с по 10см и 1 идея по големи тръби спрямо стоковият изпускател и ХЕ то стана много еластично в всички обороти.
Отговори

shtangista2 снимка shtangista2 16 декември 2013 - 01:49

Колега имаш ли снимки на този преправения колектор за който говориш. Иначе Фи-то на Хе и на Не изпускателите при 4-ката тръби е еднакво - 34мм
Отговори

jakiro снимка jakiro 16 декември 2013 - 10:55

нямам но при 1 ва възможност като видя човека ще го снимам.Той може да е еднакъв ама след порта на 39 да слагаш пак тръби на 34 се губи смисъла.
Мнението беше редактирано от jakiro: 16 декември 2013 - 10:57
Отговори

GSi R снимка GSi R 17 декември 2013 - 00:04

Е да ама стоковия порт не е 39...34 смятам че е добре
Отговори

manta снимка manta 18 декември 2013 - 23:09

Отказа ли се от турбините или почупи мотора?
Отговори

GSi R снимка GSi R 18 декември 2013 - 23:36

Мотора е в отлично здраве,както казах сега ще пробвам как е атмосферен.Сложих Колектора и със сигурност няма отрицателен ефект.Не знам и колко е положителния но на стоков мотор смятам че не си заслужава парите и труда.С други доработки вероятно ще има полза но за сега най-голямата файда е звука който се промени положително :).Генерацията е стоковата само с проходни гърнета.Някой да има идея как да сменя вала без да свалям главата?Чудно ми е кво да измисля че да натискам клапаните за да изкарам кобилиците
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 декември 2013 - 09:25

Аз ги натискам с удължител от гедоре,а друг вади/слага кобилици. 86 кг съм,като целия се увискам. Като ме мързи да си направя скоба...
Отговори

jakiro снимка jakiro 19 декември 2013 - 11:37

Аз ги вадих с 1 яка отвертка натискаше един авер пружината отстрани пък аз с магнитен телескоп ги дърпах.После въртиш вала и пак така на следващите.
Отговори

ufer снимка ufer 19 декември 2013 - 14:47

 jakiro, на 19 декември 2013 - 11:37, каза:

Аз ги вадих с 1 яка отвертка натискаше един авер пружината отстрани пък аз с магнитен телескоп ги дърпах.После въртиш вала и пак така на следващите.


Аз преди два часа си купих една английска скоба (Draper) от НИТЕХ. Малко е скъпичка - 42 лв., но си струва. Утре ще я пробвам, че водната помпа ми блокира, изрони ремъка и 2-3 кобилички се извадиха...
Мнението беше редактирано от ufer: 19 декември 2013 - 14:56
Отговори

GSi R снимка GSi R 19 декември 2013 - 16:10

дай да я видим
Отговори

jakiro снимка jakiro 30 декември 2013 - 13:33

До къде я докара колега с сметките и реализацията на атмосверката.
Отговори

GSi R снимка GSi R 31 декември 2013 - 12:17

Ами сега искам да си направя инструмент за натискане на клапаните щото искам да видя каква ще е разликата с вала 18е.Полсе ще сложа раздвижната ролка и най-накрая моднатата глава.Искам да видя как се променя мотора след всяка сменена част,не на един път да изсуля всичко.
Отговори

jakiro снимка jakiro 31 декември 2013 - 16:02

Вала на 18е на белег ли ще го зацепваш ? И за изпускателя какво реши да правиш.Някой знае ли каде могат да ми изработят тромпети на 40мм
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg