Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 20 октомври 2006 - 22:35

Колеги,питането ми е идва ли от някаде + или - след запалване на двигателя и само по време на работа на двигателя.Искам да си спретна една проста схемичка дето да ми пали фаровете веднага след като заработи двигателя.
Благодаря :knee:
Отговори

joe007 снимка joe007 21 октомври 2006 - 01:00

GSM_BOSS, на Oct 20 2006, 10:35 PM, каза:

Колеги,питането ми е идва ли от някаде + или - след запалване на двигателя и само по време на работа на двигателя.Искам да си спретна една проста схемичка дето да ми пали фаровете веднага след като заработи двигателя.
Благодаря  :knee:
 


Вземи си един автоматичен ключ газ/бензин,връзваш едно реле на кабелите за газовия клапан за да ти включва фаровете и си свиркаш. :19a:
П.С. Само с тримерчето си нагласяш на колко оборота да ти ги включва. :19a:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 октомври 2006 - 10:22

и аз съм замислил такава екстра и май най-добре е да се вземе от ключето за подгрев на задното стъкло - поне на вектрата тая джаджа работи само при запален двигател , но няма да е зле да се сложи и едно ключе с две положения - "зимен режим" , "заводска настройка" щото ако трябва да спреш някъде на габарити да може да стане тая хава :)
поразрових се малко из схемите и доколкото схванах + за това ключе идва от алтернатора

това с ключето газ-бензин е съпер но да имаш такава газова иначе е скъпичко решение , но пък си има и доста предимства (особенно ако ключа има три положения - автоматично , га , бензин :)
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 24 октомври 2006 - 08:33

Вярно на шведските няма копче за гасене на фаровете, светят винаги :19a:

А относно реотана на задния джам - не съм сигурен че е толкова умен и следи дали е запален ДВГ.

За запален ДВГ единствено може да се вземе сигнал от оборотомера. Може и както газаджийте го правят с няколко намотки върху високоволтовия кабел от бобината.

Но пак си трябва схема, за управление, неможе без. А и трябва и реле, защото фабрично Опелите нямат (поне по-старите).
Отговори

Frontera снимка Frontera 24 октомври 2006 - 10:35

Публикувано изображение



В точка D+ напрежението е 1,6V , когато колата е на контакт и подмагнитващия ток идва от таблото и заминава на 12V. при работещ двигател. Добре е да се сложи някакъв буфер с транзисторче, за да не влияем на първоначалния подмагнитващ ток.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 28 октомври 2006 - 12:26

Duke_BG, на Oct 23 2006, 11:22 AM, каза:

и аз съм замислил такава екстра и май най-добре е да се вземе от ключето за подгрев на задното стъкло - поне на вектрата тая джаджа работи само при запален двигател , но няма да е зле да се сложи и едно ключе с две положения - "зимен режим" , "заводска настройка" щото ако трябва да спреш някъде на габарити да може да стане тая хава :)
поразрових се малко из схемите и доколкото схванах + за това ключе идва от алтернатора

това с ключето газ-бензин е съпер но да имаш такава газова иначе е скъпичко решение , но пък си има и доста предимства (особенно ако ключа има три положения - автоматично , га , бензин :)
 

Точно тва ми е минавало и на мен през главата ама на Астрата подгрева на стъклото се включва още през контакт за разлика от Вектрата.

Аз имам следната проста идея, слагат се 2 релета 1 за габаритите когато дадеш на контакт да светват, а другото за фаровете обаче на това за фаровете масата да се хваща през веригата на стартера, така че когато върти стартера на релето ще има 2 плюса и ще изключва фаровете, и когато запалиш пакще си замаси през стартера и ще светнат фаровете. А през летния сезон релетата се махат или им се изключва плюса през контакт от някакво ключе.
А може и 2-те релета да се вържат през стартера.

какво ще кажат колегите ?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 02 ноември 2006 - 15:09

joe007, на Oct 21 2006, 01:00 AM, каза:

GSM_BOSS, на Oct 20 2006, 10:35 PM, каза:

Колеги,питането ми е идва ли от някаде + или - след запалване на двигателя и само по време на работа на двигателя.Искам да си спретна една проста схемичка дето да ми пали фаровете веднага след като заработи двигателя.
Благодаря  :devil-smiley-019:
 


Вземи си един автоматичен ключ газ/бензин,връзваш едно реле на кабелите за газовия клапан за да ти включва фаровете и си свиркаш. :shifty:
П.С. Само с тримерчето си нагласяш на колко оборота да ти ги включва. :c010:
 


готино , но има един недостатък който може да се избегне с превключвател "заводска настройка" в противен случай когато свърши газта и превключиш на бензин глобата ти е в кърпичка вързана :c010:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 ноември 2006 - 16:59

Ще ползвам ключа на газовата но проблема е че паля директно на газ и за това ми трябва ако някъде се продава готова схема за реле време че не ми се занимава да си сглобявам
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 04 ноември 2006 - 17:32

espero2000, на Nov 4 2006, 04:59 PM, каза:

Ще ползвам ключа на газовата но проблема е че паля директно на газ и за това ми трябва ако някъде се продава готова схема за реле време че не ми се занимава да си сглобявам
 


можеш ли да поразгледаш схемата на ключа ? дали няма някъдеи извод 12 в който излиза при подаване на искра ?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 ноември 2006 - 22:54

Duke_BG, на Nov 4 2006, 06:32 PM, каза:

espero2000, на Nov 4 2006, 04:59 PM, каза:

Ще ползвам ключа на газовата но проблема е че паля директно на газ и за това ми трябва ако някъде се продава готова схема за реле време че не ми се занимава да си сглобявам
 


можеш ли да поразгледаш схемата на ключа ? дали няма някъдеи извод 12 в който излиза при подаване на искра ?
 


Има и тои ми пуска клапаните на газовата но не ми върши работа защото искам фаровете да се пускат няколко секунди след като запали - за това ми трябва реле за време
Отговори

viho снимка viho 05 ноември 2006 - 21:15

според мен може и така , но е много студено да се пробва :)))
Публикувано изображение
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 06 ноември 2006 - 07:29

viho, на Nov 5 2006, 09:15 PM, каза:

според мен може и така , но е много студено да се пробва :)))
Публикувано изображение

 

Добра идея колега ама бива да се сложи един резистор 47-100 килоома от базата към маса и кондензатора да е в микро а не в милифаради че няма зареждане :)
Отговори

Frontera снимка Frontera 06 ноември 2006 - 09:37

От лампата за маслото е добра идея.
Ето и от алтернатора, включва със закъснение(~5сек.):
Публикувано изображение
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 ноември 2006 - 11:10

Frontera, на Nov 6 2006, 09:37 AM, каза:

От лампата за маслото е добра идея.
Ето и от алтернатора, включва със закъснение(~5сек.):
Публикувано изображение

 


тая схемичка не ми вдъхва доверие - релето вързано така директно към 555 ?? (освен ако не е от ония дето са в корпус на интегрална схема) , което означава че това реленце трябва да командва второ по-яко реле
Отговори

Frontera снимка Frontera 06 ноември 2006 - 11:23

Не се коси отворен колектор е извод 7 и до 200ма е ОК :bandito:
(40A) реле е 100ma на 12V, няма нужда от буфер.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 ноември 2006 - 14:51

попаднах на една доста интересна идея в Хонда форума - та идеята е пред деня да светят дълги + къси свързани ПОСЛЕДОВАТЕЛНО !!??!!

което хич не звучи зле - хем се удължава живота на крушката, хем се намалява консумацията хем светлината е по-добре разпределена на дневната светлина
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 07 ноември 2006 - 16:26

Цитат

извинявай ама направи ли си труда да прочетеш темата ???
въпроса не е толкова как да не си забравим фаровете включени а как да НЕ ЗАБРАВИМ ДА ГИ ВКЛЮЧИМ
ако ги забравиш включени загубата не е толкова голяма колкота ако ти друснат глобичка


Еми това зумерче не става ли да се върже по такъв начин ,че на включен двигател да писка ако не са включени фаровете???
Отговори

espero2000 снимка espero2000 09 ноември 2006 - 00:49

Лампата за зареждане не е добра идея ако не се ползва с реле за време защото ако не палиш от раз което е нормално зимно време - двигателя качва масло от въртенето на стартер - лампата гасне и фаровете се палат точно кога наи не трябва
Отговори

Frontera снимка Frontera 09 ноември 2006 - 02:29

espero2000, на Nov 9 2006, 12:49 AM, каза:

Лампата за зареждане не е добра идея ако не се ползва с реле за време защото ако не палиш от раз което е нормално зимно време - двигателя качва масло от въртенето на стартер - лампата гасне и фаровете се палат точно кога наи не трябва
 


В схемата има закъснение :) RC веригата(там може да се варира със стойностите и да се докара до 1 мин. ако щеш), а маслото не го намесвай няма нищо общо с токовете :love_opel:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 09 ноември 2006 - 22:00

Мале каква щуротия съм написал без да гледам ама в 2 през ноща е така - имам в предвид че за да се ползва лампата на маслото трябва и реле време а понеже аз ще ползвам тази която се влиае от зареждането такава компилация съм спретнал че не е истина

Схемата която направих и утре ще монтирам не се нуждае от допълнителен ключ защото този на колата си остава функционален за ръчно включване когато пожелае човек
Аз ползвам това че на копчето за задните реотани идва + само когато колата зарежда тоес двигателя работи - и щом загасне колата дори и да е на контакт плюса изчезва и фаровете гаснат
Та въпросният + управлява реле за време \може и без него но аз все пак искам да има някъкво закъснение \ релето за време със закъснение от около 20 секунди \в зависимост от кондензатора може да се варира в закъснението \ подава управляваш + на силовото реле за фаровете и те светват
Допълнително към тази система както писах и в предишен пост ще вържа един мигащ диод които да лови + от акумулатора а минус от плюсовия кабел на фаровете по този начин когато фаровете не са включени диодът ще лови минус през крушката и ще мига на таблото денонощно като аларма а когато се запалят фаровете на диода идват два плюса и тои не свети а ако светне значи или ми е изгоряла крушка или не е сработила системата и минаваш на ръчно управлиние
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg