Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

B1000-00 Replace ECU

rtaa снимка rtaa 02 януари 2016 - 21:13

Здравейте колеги,

Вчера ми светна лампата за airbag и не се гаси (гаси се за момент на контакт, но пак си светва).. След диагностика с opcom грешката е B1000-00 Replace Electronic Control Unit (ECU)...
Ясно ми е какво означава грешката, но дали има някаква вероятност да изкарва тази грешка, а всъщност проблема да е прекъсната верига, бушон или лош контакт на някоя букса ? С опкома гледах и си показва данните за съпротивленията до всеки airbag (или до сензорите му), както и за коланите. Бушоните не съм ги гледал, защото незнам кои точно са (ще ми е от полза ако някой сподели кои бушони трябва да проверя), а и навън си е малко студено...

Ако все пак се наложи да го сменя, има ли някакъв филм с ЕКУ втора ръка? Доколкото намерих информация той бил предварително програмиран, това означава ли, че ще трябва да взимам нов, който да се програмира или ако намеря като моя, той трябва да стане ?

Всякакви предложения и насоки ще са ми от полза!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 януари 2016 - 09:39

Колега виж къде се намира тоя блок (аз нямам представа) и виж буксите / буксата дето влиза в него. Иначе до колкото знам се програмират и май има колеги дето ги програмират. Не съм много навътре в тия неща и толкова мога да ти помогна (демек хич) :(
Отговори

rtaa снимка rtaa 04 януари 2016 - 17:25

Доколкото прочетох се намира под централната конзола, зад скоростния лост... За сега ще карам така, че времето е студено, а нямам гараж и не е много за разглобяване.. Малко ми е странно тази грешка как директно казва подмени ECU и на каква база решава, че трябва да се смени.

Четох, че мога да изчистя краш дата през опком, но засега не съм го пипал, защото незнам дали няма да се омаже още повече, в смисъл да направи ремонта невъзможен (ако все пак има вариант за ремонт де).

Ако познаваш някой, който се занимава с такива неща, може да ми оставиш контакти на ЛС.
Отговори

C_GTS снимка C_GTS 29 март 2016 - 19:32

Здравей колега, намери ли решение на проблема с грешката B1000-00 ,че моята Вектра Ц ГТС вади същата грешка.
Отговори

rtaa снимка rtaa 29 март 2016 - 19:57

Не, не съм, но то май решението е ясно - подмяна... Но с какво и дали трябва препрограмиране - незнам...
Отговори

C_GTS снимка C_GTS 29 март 2016 - 20:51

 rtaa, на 29 март 2016 - 19:57, каза:

Не, не съм, но то май решението е ясно - подмяна... Но с какво и дали трябва препрограмиране - незнам...

Пробва ли да пръснеш буксата на ECU-то с контактен спрей, аз смятам това да опитам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg