Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

opel tigra A постоянно работещи перки на охлаждането

tzvetkov снимка tzvetkov 05 май 2016 - 22:44

Колеги, директно на въпроса. Opel Tigra A, перките за охлаждането работят на студена кола.
След подаване на контакт, перките започват да се въртят на първа скорост.
Какво съм проверил като възможна причина:
1. Релетата в двигателния отсег, които така и не разбрах кое за кое от autodata, изглеждат наред /няма нагоряло или мирис/
2. Термошалтера долния на радиатора с 3 те пина с кат. номер 1846201 го прозвънях. Между маса и единия кабел няма връзка, но между втория кабел и маса има контакт. По схема в autodata единия изход би трябвало да е затворен.
3. Не съм мерил горния термошалтер с 2 та кабела.
4. Колата има клима, която не работи. Не съм я и пускал.
Колата си загрява, но не е редно да работят и 2 те перки на студено. Моля дайте идея!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 май 2016 - 07:00

Ако откачиш куплунга от термошалтера перките продължават ли да въртят?
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 май 2016 - 09:20

И ако продължават да въртят почващ да вадиш релетата едно по едно, и напиши каква е тая тигра (мотор, година) че моя боб нищо не показа.
Отговори

tzvetkov снимка tzvetkov 06 май 2016 - 16:39

Здравейте, тигъра е x14xe , 97г. Откачих куплунга на термошалтера с 3 те кабела и като я дадох на контакт, перките отново стартираха. Перките спират, само когато извадя бушон 20, който от autodata видях, че е за първата скорост на перките. По самата схема там си мисля, че отговорен за първата скорост е горния термошалтер с 2 та пина. Освен да и разкача пак бронята и да се пробвам да го премеря дали прави верига с мултицета. Ако прави, ще да е там проблема.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 май 2016 - 07:35

Разкачи и неговата букса, няма смисъл да го мериш с мултимера ако перките спрат, ако продължат да въртят откачаш и куплунгите на пресостатите за проба.
Успех!
Отговори

tzvetkov снимка tzvetkov 08 май 2016 - 11:36

Колеги от горния шалтер с 2 та пина е проблема. Разкачих го и перките спряха. Благодаря за отговорите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg