Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Твърд педал

kahyto снимка kahyto 28 февруари 2007 - 22:54

Значи проблема е следния:количката си я карам на газ и от няколко месеца не я бях поскал на бензин, наложи ми се да я подкарам на бензин обаче педалът на газта е много твърд даже имам усещането че заяжда.Когато обаче пак си включа на газ всичко се оправя.Да питам и още нещо. На газ си върви а на бензин първо няма никакви ниски обороти и ако случайно реша да я натисна почва да придърпва.Когато я оставя на празен ход и натисна до определено положение педала на газта и го задържа така двигателя започвав да се държи така все едно помпам педала а не го държа постоянно.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 февруари 2007 - 23:06

kahyto, на Feb 28 2007, 10:54 PM, каза:

Значи проблема е следния:количката си я карам на газ и от няколко месеца не я бях поскал на бензин, наложи ми се да я подкарам на бензин обаче педалът на газта е много твърд даже имам усещането че заяжда.Когато обаче пак си включа на газ всичко се оправя.Да питам и още нещо. На газ си върви а на бензин първо няма никакви ниски обороти и ако случайно реша да я натисна почва да придърпва.Когато я оставя на празен ход и натисна до определено положение педала на газта и го задържа така двигателя започвав да се държи така все едно помпам педала а не го държа постоянно.
 

на бензин натискаш ускорителната помпа,затова ти е по-твърд педала.ти да не искаш след няколко месеца газ да тръгне безпроблемно на бензин? :mhihi:
Отговори

kahyto снимка kahyto 28 февруари 2007 - 23:11

е добре ама преди не беше толкова твърд и заяждащ.А и какво може да и е станало за да спре да върви.А искам да си я оправя защото ако се наложи да мога да разчитам на бензина.А на колко време и по колко километра е хубаво да минавам на бензин за да няма пак такива изненади
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 01 март 2007 - 08:39

колегата е прав за газта,при продължително каране на газ мотора се настройва според газта(общо казано)апък за карането на бензин,няколко пати в месеца не е зле да покарваш,не че е гаранция че ще се оправи де,но пробвай по 10 километра колкото бензина да продуха. :wall:
Отговори

kahyto снимка kahyto 02 март 2007 - 11:04

Добре но аз не разбрах това ще се оправи от самосебе си или трябва да я карам на майстор
Отговори

пламен снимка пламен 02 март 2007 - 11:42

Смажи си жилото и всичко ще се оправи.Нищо опщо няма газта па наи малко оскорителната помпа с твурдоста на педала.С вървенето и с ускорението сум съгласен.
Отговори

Стефан снимка Стефан 02 март 2007 - 12:01

При мен чувствителността на педала се промени, след като ходих да ми настроят аванса за каране на газ. Стана ми странно и после си поиграх, като променях аванса ей така за проба, и настина имаше разлика при различните настройки - силата нужна за натискане на педала, се променяше. Колегата говори точно, че при каране на газ, всичко му е наред, а на бензин педала му е "твърд", което предполга, че проблема не е в жилото или въобще механичен. Има някаква зависимост, но не съм толкова навътре дори за да предполагам каква е и от какво произхожда :) Може би някой по-запознат ще разреши загадката :b010:
Отговори

пламен снимка пламен 02 март 2007 - 12:52

Тогава ще се съглася щом казваш.Нека колегата да си провери делкото дали му е на белези.
Отговори

kahyto снимка kahyto 02 март 2007 - 16:52

пламен, на Mar 2 2007, 01:52 PM, каза:

Тогава ще се съглася щом казваш.Нека колегата да си провери делкото дали му е на белези.
 

Незнам дали е на белези.От тези дългите е.А проблема стана след като карах няколко месеца само на газ. Преди това нямаше такъв проблем. Данеби нещо да се е прецакал карбуратора, защото няма стабилни обороти на бензин.

П.С. какво общо има делкото с педала на газта :wall: :b060:
Отговори

пламен снимка пламен 02 март 2007 - 17:01

За педала и делкото нищо общо.Както казах по горе пробвай да го смажеш.И покараи извесно време на бензин.
Отговори

Стефан снимка Стефан 02 март 2007 - 17:04

kahyto, на Mar 2 2007, 04:52 PM, каза:

П.С. какво общо има делкото с педала на газта :wall:  :b060:
 


Нямам представа, просто забелязах, че като променям ъгъла на запалване и се променя "твърдостта" на педала. Може и да съм се заблудил от факта, че се променя динамиката на двигателя, в зависимост от корекцията на делкото ... ба ли му майката :25:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg