Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Смяна на крушка на фар

Hotblooded снимка Hotblooded 14 април 2019 - 21:07

Колеги, изгоря крушка на късите. Винаги си нося резервни, и спрях да я сменя (напук на дъжда), обаче грИдЪ - верно ли трябва да нося шестограм за да развоя два болта, които освобождават крушката? И как се откопчава буксата...
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 април 2019 - 22:12

С въртене обратно на часовниковата не става ли?
Мнението беше редактирано от dusty rain: 14 април 2019 - 22:30
Отговори

sathv снимка sathv 15 април 2019 - 08:21

То,вярно че се върти обратно на часовниковата стрелка лампата, ама преди това с ключ торкс 20 се разхлабват двата болта. Отделно пречи и гърловината на казанчето и се налага да се свали.
Абе беше време когато на колите можеше да се смени крушка при пълна тъмнина в ноща само с напипване.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 април 2019 - 20:39

Да го туря на тъпото копиле, дето е мислил тея фарове... На левия ще махнеш гърловинката на резервоара за "джам-чорба", ама на десния е живо наказание да сменяш крушка (особено ако брачната ти халка е 1 цол)... Едното болтче не беше стегнато, изкарах лесно старата, после да на местя новата беше борба "прасе с тиква"... Мислех си че на Форд Мондео дето се вади целия фар за смяна на крушка е идиотизъм, но това днес определено отвя конкуренцията... (на Форд-а става за 5 минути..)
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 15 април 2019 - 21:14

Онези ''глупавите'' са сметнали че щом имаш парички за Инсигния, ще имаш примерно и 50 еврака за смяна на крушка в сервиза. 8)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 април 2019 - 21:28

Принципно нямам нищо против да си платя в сервиза, но в случая има две причини да не стане:
- събота и неделя сервизите почиват (крушката изгоря в неделя).
- през седмицата работното време на сервиза съвпада с моето, при условие че работя извън града.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 април 2019 - 08:58

За теб не знам ама аз за да сменя крушки на късите даже и ръцете не мога да си завра. За дясната свалям филтъра а за лявата акумулатора. И за капак ко изтърва болта за планката на акумулатора пада на майка си в г"за. С тея работи дето трябва имаш а и да я смениш пред калъфите направо си е... мамата.
Отговори

BOz снимка BOz 16 април 2019 - 10:03

Честно казано аз не виждам чак такъв проблем, който изтъквате за смяна на крушка на халогенен фар.
Да, може би ако халката ти е един цол си е проблем. Ама с такива ръце като махнеш на някой служител на бензиностанцията, човекът само от респект ще дойде и ще ти я смени безплатно. :drinkin2:

 sathv, на 15 април 2019 - 08:21, каза:

То,вярно че се върти обратно на часовниковата стрелка лампата, ама преди това с ключ торкс 20 се разхлабват двата болта.

Аз не мисля, че трябва да се разхлабва. В упътването си пише, че само се върти, а и при мен става само с въртене, без да се пипат винтовете.
Мнението беше редактирано от BOz: 16 април 2019 - 10:06
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 април 2019 - 11:57

Те винтовете са за смяна ЕВЕНТУАЛНО надържача на крушката.
Отговори

BOz снимка BOz 16 април 2019 - 12:19

Наистина не знам какъв е толкова този проблем с тези крушки. Нищо не трябва да се развива, сменя или каквото и да било.
Някои хора са пуснали един мит, че трябва да се развъртат винтовете, за да се извади крушката, но човек ако иска да си усложнява живота, сам да се оправя.
Нещата стават буквално за 2 минути ей така:
https://www.youtube....h?v=78NzU98CMKc
Мнението беше редактирано от BOz: 16 април 2019 - 13:01
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 27 април 2019 - 11:48

Аз съм ги сменял по веднъж само за вече 4-5 години, лявата се дърпа тръбата на казанчето много лесно излиза, нищо не се развива само се завърта пластина май имаше, десния също, ама там малко по-тесничко :)
Отговори

BOz снимка BOz 07 август 2019 - 11:12

Вчера ми се наложи да сменям крушката и на десния фар. Отново никакъв проблем, почти. Завъртях базата с два пръста, но не успях до край. С една права отвертка си помогнах и за има-няма 2-3 минути, от които поне една да изкарам отвертката, крушката беше сменена.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 август 2019 - 12:03

Колега не забравяй че не всички са като теб и мен да МОГАТ сами да се оправят.
Отговори

BOz снимка BOz 07 август 2019 - 16:45

 JorkataG, на 07 август 2019 - 12:03, каза:

Колега не забравяй че не всички са като теб и мен да МОГАТ сами да се оправят.

И това е така. Ама няма нищо сложно реално погледнато. Все едно да искаш да си налееш сам гориво и да се чудиш как да си отвъртиш капачката. Несъмнено има и хора, които не знаят на къде да я завъртят, за да а отворят.
Отговори

devailo снимка devailo 06 септември 2019 - 14:11

Пишете за смяна на къси дълги, това за обикновените ли фарове става дума ? Мен единия ми ксенон тръгна да умира(стана лилав) и сега трява да сменям и аз . С крушка само минава ли се ? по сайтовете някакви кутийки излизат пусково регулиращи неща. Десния фар е.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 септември 2019 - 07:02

Само крушка. Продават се.
Отговори

devailo снимка devailo 16 септември 2019 - 11:36

Смених, доста лесно беше , намират се и ОСРАМ-и по 100 лв и от амазон от чужбините и от някакви магазини в БГ. За един ден ми го пратиха. А на повечето сайтове същия осрам е 250-300 лв . пф
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg