Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Подскачане на предницата ASTRA H 101к.с.

Traichev снимка Traichev 16 април 2019 - 15:15

Здравейте Колеги!
Имам страшния проблем , когато потеглям ( леко и внимателно , напред , или назад няма значение) се чува излопване и след това предницата започва да подскача - така го усещам.
Водих я при много "доктори" смени се половината кола. Амортисьори с Монро. Биалети , носачи двата предни разбира се , полуоските и двете с каретата.
Положението остана почти Не променено. Вибрации също , различни , но винаги ги има. Съгласен съм , че може да е съединител. Но няма никакви признаци за това - "изяжда асфалта" , няма виене , лопане от към него нито при натиснат нито при отпуснат педал на съединителя.Реших да сменя някой тампон на ДВГ , смених 3те заден преден и този под кутията филтърната. За няколко дни не усещах никакви наченки на това повече.
Днес , обаче отново започна Леко Леко отново да се усеща ( започвам да се чудя тампоните ли са били менте или вече са умекнали и те и пак се почва...) Моля , за Вашите насоки т.к. никой не може да каже Какво става ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 април 2019 - 17:15

Да, по скоро е било от тампони на двигател

Затова, следващите, които вземеш, ги пълниш с NOVOL 630 и ги оставяш да се втвърдят. Така все едно си взел тампони от по-високия клас

А "задния" тампон, зад двигатеял....е като на Астра Г,съветвам те да му завариш перата отдолу, за да не се разтягат... и да го боядисаш разбира се след това.

Когато "бие" върху тоя тампон, след време тия пера се "отварят" и се получава луфт и двигателят "ходи".

Аз съм пълнил с Новол-а преден на скоростната кутия и изобщо не съжалявам.
Левият и десният тампон много добре се пълнят, защото имат кухини и стават много хубаво.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 април 2019 - 07:49

Колкото и странно/смешно да звучи що не си погледнеш предните главини и после с други гуми/джанти виж така ли прави пак.
Отговори

Traichev снимка Traichev 17 април 2019 - 08:48

Благодаря за информацията Колеги!
Главините - сменял съм и предните дискове и накладки преди няма и 2 месеца . Не чувам нито виене нито нищо.Дисковете смея да твърдя , че са отлична марка .
Гумите + джантите ги смених и тях току преди седмица ( след това сменях тампоните) . С летните 16" оргиналните ( зимните са 15" железни ) .
Същата работа....

До колегата Д-И-М-О-В :
Поръчах го Новол Гравит 630 - колко време трябва да престоява нещо по специфично ?
Този отстрани на ботуша и него го сменях какво имаш предвид напълня ?
Предния който споменаваш беше "тръгнал" ...
Този на скоростите един ли е ? под акумулатора мисля се пада ?
Може ли да се достигне и него да го Видя и "напълня" ... ?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 април 2019 - 11:01

Ако сменяш тампони да знаеш че първите 150-200 км пак ще ти е странно. На старата каляска сменях всичките поетапно,НО първо беше задния и след смяната известно време пак тресеше, после вече се оправи.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 април 2019 - 11:23

Интересно какво има общо тресенето при потегляне /отпускане на съединителя/ с тампоните на двигателя. :confused:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 април 2019 - 11:59

Май отговора се крие във въпроса ти колега.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 април 2019 - 12:04

Е как да няма колега.
Когато тръгваш, и тампоните са "отпуснати/скапани/меки. Къде отива моментът? Двигателя се мъчи да се "завърти".. по скоро усуче напред назад и от там се усеща точно все едно колата подскача.

Нали бях с разбит заден тампон, не разбит ами с отпуснати пера и точно това се усещаше , включително и при пускане на газта на скорост така се беше отпуснал.


А към колегата, който си е купил НОВОЛ-а.

Колега имам предвид, къде що има кухини(ти ще ги видиш) между ребрата на гумите на тампона, наравно го напълваш, говоря за ляв и десен тампон на двигателя, това са този под акумулатора(както му викаш) и срещуположно на него под филтърната кутия на въздушния филтър. Много лесно ще се ориентираш за напълването специално за тях. Че и този отпред към радиатора също, зависи кой точно модел, при мен се наложи да му слагам даже армировка, защото беше като тънък вестник гумичката му. Има малко по-различни с доста месо, мисля на H-ките са така, но и там лесно ще видиш какво и къде да пълниш. Между другото имам тема за него, може да я потърсиш с ключова дума "тампон" или "novol 630"
Ако ли не, прати ми снимки на лично на тампоните като ги купиш, ще ти очертая къде какво. Но вярвам като го видиш на живо, ще се светнеш веднага.

За престоя, при мен поне беше 6 дни тоя престой, не знам дали е нормално, но май трябва да е по-малко. Чак 6-тия ден стана твърдо. Тампоните преди да се сложат , се напълват и стоят. Напълване буквално, все едно пълниш купа с течен шоколад, слагаш тубата на пистолета и "шприц ми, шприц ми", "вътре вътре вътре"...

P.S: няма да те мъча , ето я темата:
https://www.opelclub...1

Препоръча ми го колегата k opel e, страшен е!

Както съм писал и в онази тема, има комплекти направо с пластмасови "пълнители" за тампоните, но са скъпи, някакви от Англия ги правят, но според мен не си струват цената, спрямо една или две туби Новол. Бяха от сорта на 50 паунда, ако не се лъжа.

А тоя "задния" тампон откъм купето, за него има идея да се заварят перата му, но май че металът на перата е чисто желязо, а външната му обвивка е алуминий ли, чугун ли. Не знам с какво ще се завари най-хубаво. Ето този, отдолу са перата:
https://i.ebayimg.co...xPY/s-l1600.jpg

Ето ти визуална представа: https://fr-rtuning-s...otor-mount.html

Виж как е това синьото, е така го бях направил и аз моя, наравно.


Ето ти и плъгините на powerflex
https://www.youtube....h?v=f_hfyCQY9Mk
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 април 2019 - 12:55
Отговори

Traichev снимка Traichev 17 април 2019 - 14:46

 Д-и-м-о-в, на 17 април 2019 - 12:04, каза:

Е как да няма колега.
Когато тръгваш, и тампоните са "отпуснати/скапани/меки. Къде отива моментът? Двигателя се мъчи да се "завърти".. по скоро усуче напред назад и от там се усеща точно все едно колата подскача.

Нали бях с разбит заден тампон, не разбит ами с отпуснати пера и точно това се усещаше , включително и при пускане на газта на скорост така се беше отпуснал.


А към колегата, който си е купил НОВОЛ-а.

Колега имам предвид, къде що има кухини(ти ще ги видиш) между ребрата на гумите на тампона, наравно го напълваш, говоря за ляв и десен тампон на двигателя, това са този под акумулатора(както му викаш) и срещуположно на него под филтърната кутия на въздушния филтър. Много лесно ще се ориентираш за напълването специално за тях. Че и този отпред към радиатора също, зависи кой точно модел, при мен се наложи да му слагам даже армировка, защото беше като тънък вестник гумичката му. Има малко по-различни с доста месо, мисля на H-ките са така, но и там лесно ще видиш какво и къде да пълниш. Между другото имам тема за него, може да я потърсиш с ключова дума "тампон" или "novol 630"
Ако ли не, прати ми снимки на лично на тампоните като ги купиш, ще ти очертая къде какво. Но вярвам като го видиш на живо, ще се светнеш веднага.

За престоя, при мен поне беше 6 дни тоя престой, не знам дали е нормално, но май трябва да е по-малко. Чак 6-тия ден стана твърдо. Тампоните преди да се сложат , се напълват и стоят. Напълване буквално, все едно пълниш купа с течен шоколад, слагаш тубата на пистолета и "шприц ми, шприц ми", "вътре вътре вътре"...

P.S: няма да те мъча , ето я темата:
https://www.opelclub...1

Препоръча ми го колегата k opel e, страшен е!

Както съм писал и в онази тема, има комплекти направо с пластмасови "пълнители" за тампоните, но са скъпи, някакви от Англия ги правят, но според мен не си струват цената, спрямо една или две туби Новол. Бяха от сорта на 50 паунда, ако не се лъжа.

А тоя "задния" тампон откъм купето, за него има идея да се заварят перата му, но май че металът на перата е чисто желязо, а външната му обвивка е алуминий ли, чугун ли. Не знам с какво ще се завари най-хубаво. Ето този, отдолу са перата:
https://i.ebayimg.co...xPY/s-l1600.jpg

Ето ти визуална представа: https://fr-rtuning-s...otor-mount.html

Виж как е това синьото, е така го бях направил и аз моя, наравно.


Ето ти и плъгините на powerflex
https://www.youtube....h?v=f_hfyCQY9Mk








Мисля , че разбирам отлично колега!
Този на скоростите "под акумулатора" още не съм го виждал.
Ако е възможно ориентирайте ме трудно ли се "сменя и стига до него" ?
Иначе мисля още утре да го "напълня" и да видя какво ще се промени....
Другите са Нови както казах . Чисто нови.
Задния за който говорим - първо смених него - изчезна "подскачането" на колата като с магическа пръчка. Обаче вибрациите Не останаха си.
Затова реших , че съм на прав път и смених и другите две на ДВГ предния за който си споменал колега - не е проблем да го снимам - поразлепила се е гумата от обшивката металната но Не е скъсан. Другия на ботуша под филтърната кутия - не знам как да го проверя....
След смяната и на другите два което беше онзи ден - паля и тръгвам с Усмивка.... добре ама както описах хоп - пак се появиха някакви наченки на "подскачането" ....Не е както преди разбира се но го има.
след смяната на задния който си визирал за перата - шофирах над 500км за 3 дни и определено нямаше и най малките признаци за това , че ще започне отново с "подскачане" ... освен наистина да не е качествен ?!
Мисля , че този отзад и този под филтъра са на марката JP GROUP а предния имаше само на FEBI BILSTEIN и такъв взех ....

Затова мисля , да пробвам с този под акумулатора стига да мога да го видя и "напълня" и да видим какво ще стане след това т.к. само той не е сменен ?
Отговори

Traichev снимка Traichev 17 април 2019 - 15:03

 Стаевски, на 17 април 2019 - 11:23, каза:

Интересно какво има общо тресенето при потегляне /отпускане на съединителя/ с тампоните на двигателя. :confused:


По принцип има умисъл във въпроса колега....
Само , че за 20 години над 100 автомобила , а ако добавим и опита на други колеги , вероятно ще се убедим ( още повече ще се убедите на Живо) , че ако имаше ядове със Съединителя то вероятно щеше още да :
Буксува , "замисля при ускурение" , липсва "плавно потегляне" , потегля само "бавно" .... и другии други ... Които определено Не съществуват ....
Колата " излита " за 100те си конски сили и набира на "ужас" за толкова...
Ако има значение то тя е с 6 такива т.к. май май са рядки екземпляри с този ДВГ ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 април 2019 - 17:08

Ми тоя под акумулатора, трябва да се махне самия акумулатор и ваната му. След това се оформя гледка.

А за новите, които си сменил, те съветвам бързо да ги напълниш, докато не са омекнали и да са се "уморили".
Принципно този зад двигателя(не страничен, а зад двигателя) е основният за усукването, той трябва уж да държи мотора да не се усуква напред или назад. И затова е най-натовареният от тази гледна точка тампон. Затова аз подсилих и предния до радиатора, за да може да помогна на задния.

Относно страничните, под филтъра и под акумулатора, който не е нов, вземай нов и пълни. Другия го смъквай и го пълни и него щом е нов. Защото ако чакаш да се умори, то той и ще се подсили накриво после когато се втвърди новол-а и това няма да помогне кой знае колко на вече прецакана/опечена/омекнала гума.

А задния няма друг начин да се усили, освен да му се заварят перата. Погледни отдолу така както е сложен, ще ги видиш, мисля че са 4 или 5 пера, едни гумени, ама вътре има желязо в гумата. За мен това се изстъргва поне от външната страна(долната), чукват се да идат плътно до коруса колкото може и се капва всяко перо за корпуса. Следва боядисване.

Ето това е тоя под скоростите, това представлява:
https://www.vauxcent...-mount-13159997

Ето малко материал за тоя страничния на скоростите:
https://www.courtena...-and-zafira-ab/
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 април 2019 - 13:04
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 април 2019 - 12:50

Като взех втората зафира беше с капеща лагерпомпа...
Тресеше при потегляне, но само докато отпускам съединителя.
Веднъж като го отпусна,и при последващо ускоряване /положително или отрицателно/ ни тресе, ни буксува.
Смених съединителя със този от старата кола, и тресенето изчезна. Тампони не съм сменял.
В последствие смених този отзад, но поради друга причина.

Та тъй...мерси за НОВОЛ-а.
Отговори

Traichev снимка Traichev 02 май 2019 - 08:34

Колеги , все още не е разрешен въпроса с този казус.
Към момента "тресенето" намаля още , но все още го има и бих желал да се намали с още поне 30-50% за да считам , че са в "нормите" .
Към момента смятам , че тампоните вече са "навлезли" в работен режим. И тресенето на място е бих казал в нормата.
При движение също. Но , при натоварване се усилва доста . Бих казал и , че може би и лоста на скоростите има някакво движение макар и малко може би .
Другия вариянт е и да съм вече за смяна на Лагер главини и / или притискател + феродов....
Мнението беше редактирано от Traichev: 02 май 2019 - 08:41
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2019 - 09:46

 Traichev, на 02 май 2019 - 08:34, каза:

Колеги , все още не е разрешен въпроса с този казус.
Към момента "тресенето" намаля още , но все още го има и бих желал да се намали с още поне 30-50% за да считам , че са в "нормите" .
Към момента смятам , че тампоните вече са "навлезли" в работен режим. И тресенето на място е бих казал в нормата.
При движение също. Но , при натоварване се усилва доста . Бих казал и , че може би и лоста на скоростите има някакво движение макар и малко може би .
Другия вариянт е и да съм вече за смяна на Лагер главини и / или притискател + феродов....


Добре де, тресенето е още там, но "излопването" спря ли ? Защото това си казал в поста си най-горе.

Вероятно е (поне така съм чел тук из форума) че някакво закрепване на изпускателната система правела вибрации към купето, но не съм много сигурен за 1.7-ци ли беше, за 1.9-ки ли..
Имало някакъв тампон там дето като се изхабял и опирал желязо в желязо и придавал вибрации на купето(нещо такова беше).

Може да потърсиш с някакви ключови думи, защото не си спомням къде беше, в коя тема.

А лагер-главините според мен не "изхлопват" и не придават чак такова тресене. Те първо почват да "вият", по скоро "бучат" на по-висока скорост, да кажем на 80-90 км/ч.
А и при тръгване, няма какво толкова да тресе от главините.

Гледал ли си тампоните на предния мост(магарето така наречено)? Да не би ако продължава това излопване, да е от там , когато се усуче колата при "момента" от потеглянето...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 май 2019 - 09:52
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 май 2019 - 10:02

Така относно тампоните на ауспуха те са 4. 2 на задното гърне и 2 по средата горе долу под скоростите. Тези тампони по средата правят този проблем да се чува тропане на желязо в желязо. Сменят се и нещата спират.
Отговори

Traichev снимка Traichev 02 май 2019 - 11:19

Тампоните на Гърнето са безупречни - гледах ги.
Тампоните на "магарето" - нямам идея кои са за да "метна" един поглед и на тях... ( ще съм благодарен за насоки ) .
Това с подскачането при потегляне - Силно се надявам да е решен за дълго . Към момента , бих казал , че проблема е решен поне според мен към момента.
Вибрациите са много малки на място и с ниска скорост под 50 ....
С по висока скорост и ако Ускорявам става кофти ... ( дори на скорост без подаване на Газ - вибрации няма) .
За виене от лагер главините .... ( според мен е доста "тихо" за да ги нароча на момента ) ....
От изписания пост - може би говорим за тампони и на т.н. Магаре ?


пп. Честно казано почвам да се нервирам за такива неща ... :-(
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 май 2019 - 11:26

Тампоните на изпускателната система са 4 двата предни са след ДПФ филтъра веднага а за задното гърне са отзад. Задните трудно се прецакват.
Отговори

Traichev снимка Traichev 02 май 2019 - 11:34

Нямам ДПФ колега , И съм Убеден в тях че са здрави.
Виждах ги на скоро и за Здрави наистина.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 май 2019 - 11:46

Тук говорим за РАЗТЕГЛЕНИ. На вид са здрави но под прецакани се има предвид разтеглени. Хващаш тръбата до тампоните и я разклащаш, ако са прецакани ще удря тръбата някъде.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2019 - 11:56

Магарето се вика на предния мост, това което "носи предницата". Затова му викат магаре.

Ето какво представлява:
https://www.megapart...21477565734.JPG

Виж на снимката къде има тампони и огледай - 6 броя са.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 май 2019 - 11:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg