Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна уплътнение маслена помпа A20DTH 163 к.с.

rad_gavrailov снимка rad_gavrailov 17 април 2019 - 09:29

Здравейте, колеги, от скоро съм собственик на Опел Инсигния 2.0 cdti 163 к.с. 2014 и съм на етап обслужване на автомобила. Задължително ще се смени масло, филтри, ролки, ремъци, водна помпа, но питането ми е относно уплътнението на маслената помпа. От София Ауто ме уверяват, че проблемът с това уплътнение не се среща при тези двигатели - 163 к.с. от 2013+, но аз доколкото знам това е същия двигател A20DTH, който се е слагал в предните Инсигнии - 160 коня и където е задължителна смяната на това уплътнение. Тъй като не съм много запознат бих се радвал някой, който е по-навътре в нещата да сподели мнение.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 април 2019 - 10:24

Проверяваш налягането на маслото и така се вижда картина, според която да прецениш.
Не вярвам да го няма проблема, може би са сложили по-качествена "гумичка".

Сега какво налягане да очакваш точно не знам, но да вдига към 3 бара, може би и нагоре.
Отговори

nikal снимка nikal 17 април 2019 - 21:41

"От София Ауто ме уверяват, че проблемът с това уплътнение не се среща при тези двигатели - 163 к.с. от 2013+"

Няма такъв филм.Сменявай я за да не изгориш.Заставам 100% зад думите си!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 април 2019 - 22:15

Не са го срещали, защото още не са имали случай при тях. Нищо не е променено при това уплътнение при този модел. Разликата с предния е че част от маслените пътища са разширени, примерно главната маслена магистрала е 12мм, срещу 10 на предния модел, но уплътнението е пак същото.
Отговори

rad_gavrailov снимка rad_gavrailov 18 април 2019 - 22:21

Благодаря за отговорите.

Сменено е вече уплътнението и да се надяваме, че не е имало проблеми с него преди и че си е читав двигателя.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 април 2019 - 23:20

Определено щеше да си разбрал досега, ако е имало проблеми с него. Така поне ще си спокоен.

Аз обаче се чудя, за да разширят маслени пътища, това не налага ли и някаква промяна по помпата? Защото по-широк път означава намалено налягане, нали ? Сега колко точно по-малко не знам, може би достатъчно че да няма промяна, но определено значи това, 2мм са все пак и вероятно не е само едно мястото.
Отговори

rad_gavrailov снимка rad_gavrailov 19 април 2019 - 07:57

Да, дано да е така. Иначе аз съм я карал 3-4 дни или около 300 километра, чета във форума, че подобен проблем се проявява след 2-3 хил. км, така че още време трябва да мине докато съм сигурен, че не е имало ядове. Иначе от сервиза казаха при смяната, че видимо няма никакви проблеми при двигателя и всичко е наред - дано да са прави.
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 април 2019 - 09:43

 rad_gavrailov, на 18 април 2019 - 22:21, каза:

Благодаря за отговорите.

Сменено е вече уплътнението и да се надяваме, че не е имало проблеми с него преди и че си е читав двигателя.

Добре де, тея мастори не отвориха ли поне един основен лагер да погледнат истинското състояние?
И за колегите с този мотор да споделя че вече в няколко чужди форуми виждам препоръки за смяна и на маслената помпа, доводите се опита да ги разясни един холандец като единственото което схванах е че тази помпа (до ребилда както той се изразява, каквото и да значи) има конструктивен недостатък а именно недостатъчно налягане във високите обороти което съпроводено с изпечено уплътнение влошава ситуацията многократно.
Отговори

nikal снимка nikal 19 април 2019 - 21:17

 Коцето, на 19 април 2019 - 09:43, каза:

Добре де, тея мастори не отвориха ли поне един основен лагер да погледнат истинското състояние?
И за колегите с този мотор да споделя че вече в няколко чужди форуми виждам препоръки за смяна и на маслената помпа, доводите се опита да ги разясни един холандец като единственото което схванах е че тази помпа (до ребилда както той се изразява, каквото и да значи) има конструктивен недостатък а именно недостатъчно налягане във високите обороти което съпроводено с изпечено уплътнение влошава ситуацията многократно.


Помпите са си "железни". До сега не съм виждал прецакана помпа,тези смени на помпите са само разход, без повод. Който иска да си слага уред за измерване на налягането и да види тогава, какво се случва. Аз лично на моята съм и подложил на пружината на байпаса една шайба, та при високи обороти да се отваря при по-високо налягане.
Отговори

naso72 снимка naso72 02 май 2021 - 09:14

 rad_gavrailov, на 18 април 2019 - 22:21, каза:

Благодаря за отговорите.

Сменено е вече уплътнението и да се надяваме, че не е имало проблеми с него преди и че си е читав двигателя.


 rad_gavrailov, на 18 април 2019 - 22:21, каза:

Благодаря за отговорите.

Сменено е вече уплътнението и да се надяваме, че не е имало проблеми с него преди и че си е читав двигателя.

Колко ти излезе смяната на това уплътнение
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 май 2021 - 17:06

 Д-и-м-о-в, на 18 април 2019 - 23:20, каза:

Определено щеше да си разбрал досега, ако е имало проблеми с него. Така поне ще си спокоен.

Аз обаче се чудя, за да разширят маслени пътища, това не налага ли и някаква промяна по помпата? Защото по-широк път означава намалено налягане, нали ? Сега колко точно по-малко не знам, може би достатъчно че да няма промяна, но определено значи това, 2мм са все пак и вероятно не е само едно мястото.

Е тук Димов ме впечатли със незнания! Къде точно ще се загуби налягането искам да знам?
Отговори

Slavunbg снимка Slavunbg 07 април 2022 - 16:21

Здравейте на всички,
Нов съм във форума. За да не отварям нова тема, пиша тук.
От няколко месеца и аз съм собственик на Инсигния 2.0 CDTI 2009. Преди покупката се запознах с проблемите на този тип двигател, но реших да рискувам. Искам да попитам на колко е препоръчително да се сменя уплътнението на помпата? Колата е с нова помпа от стария собственик(по документи на цена около 600лв). Не знам дали това е добре или зле. В момента е на 20 000 след смяната.
Отговори

ufer снимка ufer 07 април 2022 - 18:01

Ами че то си е ново, пък ако е качествено, може и никога де не го смениш. Само ако протече, така че хвърляй едно око от време навреме... :newsm05_41:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 април 2022 - 18:29

На кое да хвърля око? Кое да протече? Ако става дума за уплътнението, то е вътре в картера, няма как да види. Както видяхме в нарочен тест - пак няма гаранция, дори и да си инсталирал манометър.

Може да се каже само едно - дано да са промили хубаво двигателя преди да сложат новата помпа.
20-ина хиляди.. не би трябвало да имаш проблеми засега, но при смяна на масло, промивай, защото не е само гумата проблем, не е само помпата.

Друг наш колега потвърди, че помпите и те са едни локумени, затова.... вече не е ясно какво и кога.
Карай пък....
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 април 2022 - 18:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg