Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira B

Сваляне на кората на задната врата?

zax снимка zax 13 февруари 2014 - 19:44

Колеги,трябва да стигна до колоната на задната врата на Опел Зафира Б,че спря да свири.Задните врати не са с ел.стъкла.Цялата кора ли се сваля и ако се сваля как става номера?Може да не е от колоната ами от някой кабел,защото преди започваше да свири като увелича силно и се появява,но от няколко дни тотално спря.
Мнението беше редактирано от zax: 13 февруари 2014 - 19:45
Отговори

stei снимка stei 13 февруари 2014 - 20:07

Сваля се цялата кора не вярвам да има разлика между зафира и астра н. кората е на винтове от страни и от доло и на щипки. предполагам имаш 2 винта и на дръжката за затваряне от вътре като извадиш едната и част на самата дръжка ще ги видиш. И още един винт под капачето на дръжката за отваряне. Проблема ти е най вероятно от скъсан кабел това е редовно при астра Н. Кабелите се късат вътре в гумения маншон който прави връзката между колоната и вратата. Имам в предвид колоната на купето. И при този вариант не трябва да сваляш кората на вратата а само куплунга и пластмасовия праг от вътре в купето. Ако са скъсани кабели в маншона сам няма да се оправиш според мен а и виж дали ти свети плафона като отвориш тази врата също и индикацията за отворена врата както и заключването на вратата. Имах такъв проблем и едно след друго изчезна всичко. Успех
Отговори

nikal снимка nikal 13 февруари 2014 - 20:28

И аз предполагам,че е от кабелите,както казва колегата Stei.Една от болежките на Астра Н и Зафира В.
Отговори

zax снимка zax 14 февруари 2014 - 09:15

Благодаря колеги,найстина не работи и плафона като отворя вратата,но заключването си работи нормално.Ще търся кабелите в маншона и прага.
Мнението беше редактирано от zax: 14 февруари 2014 - 09:16
Отговори

stei снимка stei 14 февруари 2014 - 10:09

това че ти работи централното не изключва скъсани кабели. На 100 % от тях ти е проблема просто още не са се скъсали тези за централното затова работи. Откачи куплунга към вратата и след това откачи маншона към колонката след което трябва да откачиш пластмасовия праг от вътре и да ги изтеглиш кабелите от там. на място няма да се оправиш много е неудобно и много завъртяно. Препоръчвам да ги подмениш дължините които минават през гумения маншон и запояванията да ги направиш едните при прага а другите възможно най близо до куплунга. Идеята е да избегнеш гъвкавата част на маншона точно там се късат. И преди да събереш всичко напръскай здраво маншона с контактен спрей или нещо подобно от вътре, това се прави да избегнеш сухото триене в маншона от което се късат кабелите.
Отговори

zax снимка zax 14 февруари 2014 - 12:51

Благодаря много още утре ще разглобя всичко и ще направя така както ми обясни.А отвътре кората на прага на щипки ли е?
Отговори

stei снимка stei 14 февруари 2014 - 13:25

При мене е на щипки, предполагам и при теб е така. Тя базата на купетата е еднаква доколкото знам. Първо вадиш гуменото уплътнение от долната страна и после откопчаваш прага.
Отговори

zax снимка zax 17 февруари 2014 - 21:15

Благодаря много за отговорите.Вече всичко е оправено.Плафоните не светеха от скъсани кабели в гумения маншон,а колоната не свиреше от скъсан мустак на самата колона.
Отговори

nikal снимка nikal 17 февруари 2014 - 21:30

Ето при мен как беше,като веднъж вече ги бях правил.Вторият път ги смених със силиконови кабели от буксата директно ,до вътре на инсталацията,която минава по прага.
Моята връзка
Мнението беше редактирано от nikal: 17 февруари 2014 - 22:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg