Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Луфт на Вътрешно Каре

Calibra снимка Calibra 25 август 2010 - 15:42

Здравейте на всички!Имам следния проблем:От известно време при ляв завой се чуваше странно скърцане от предната дясна гума.След време при движение и кръшкане в ляво се чуваше и тропане!Сега се чува и при завой на дясно и на ляво понякога и в права посока и има вибрациии на волана когато се появи чукането!Оказа се че вътрешното дясно каре има луфт и играе на горе на долу!Като я вдигнах на криик и я оставих да работи на скорост цялата полуоска замята!Майстора ми каза че вътрешното каре е здраво но просто са се изронили шлиците кадето влиза късия прът на полуоската и трябва ново каре!Възможно ли е това тропане да идва от там!И някои ако може да ми каже ако взема ново каре дали ще се обере луфтът?Мисълта ми е да не са се износили и шлиците на късия прът на полуоската кадето влиза в карето?Някои ако знае да пише!И ако можете да ми дадете информация от каде да намеря такова каре понеже проверих в 3-4 магазина и ми казаха само с доставка като цената само на вътрешното каре е 294.50лв.
Мнението беше редактирано от Calibra: 25 август 2010 - 15:48
Отговори

Globe снимка Globe 25 август 2010 - 17:31

мале.. няма такова нещо ебаси цената.. толкова струва сигурно оригиналното каре.. иначе за тия пари цели полуоски се продават..,но лошото е ,че щом шлиците са разбити как ще се оправи само с каре? Аз знам ,че щом са разбити само друга полуоска спасява положениет? като хванеш карето има луфт напред-назад и нагоре-надолу нали ? като го клатиш.. Иначе може да се ориентираш и към 2-ра ръка каре.. което е читава.. ест ако е оригинално ! ,защото принципно са си доста здрави.. и определено според мен има повече надежност в такова от колкото в ново ,но менте ;)

п.с Иначе и аз търся това каре.. ,но търся цяла полуоска без външното каре.. ,защото и при мен има луфт.. макар ,че не тресе не бие (преди биеше над 130.. само като подавам газ..,но маи спря?) .. ,но просто като ги проверявах и ги забелязах тия неща..
Отговори

Calibra снимка Calibra 25 август 2010 - 17:41

ДА като го хванеш има луфт нагоре и надолу напред и назад! А за полуоската бяха ми казали че по принцип полуоските ги правили от някакъв по здрав метал а каретата от по слаб ако се изрони да смениш само карето без полуоската,затова си мисля че полуоската може да е здрава :?
Отговори

Globe снимка Globe 25 август 2010 - 17:49

Тук си прав.. идните 2 седмици няма да мога..,но ако не ти е спешно.. или нямаш условия след 2 седмици ще си сваля полуоската ей така за Та**к и ще сваля карето да огледам.. ,че и аз това много се чудех.. дали няма да мина само с каре?.. :61: ,но при теб щом замята яко.. да не е крива нещо самата полуоска?
Мнението беше редактирано от Globe: 25 август 2010 - 17:50
Отговори

Calibra снимка Calibra 25 август 2010 - 19:19

Мисля че полуоската си е наред щото е гледахме и си е добре! Ще се опитам да кача снимка да видиш как са се изтаркали шлиците!
Отговори

Globe снимка Globe 25 август 2010 - 22:32

дам.. щом полуоската изглежда ок.. явно при теб само карето е изтропало....

п.с което ми вдъхва надежди ;)
Мнението беше редактирано от Globe: 25 август 2010 - 22:32
Отговори

Calibra снимка Calibra 26 август 2010 - 00:48

Ми ще я разглобя тези дни пак ще видим какво ще излезне,обаче тази цена която ми е дадоха в магазините ми изглежда космическа човек!
Отговори

Calibra снимка Calibra 03 септември 2010 - 22:22

Хаа интересна работа...Смених вътрешното каре силното лопане изчезна но продалжава да притропва и да скърца нещо в дясната част на предницата.И забелязах че почна да се усеща повече когато предницата е натоварена!тропа в завой,в нанагорнище когато и подам газ почва да притропва постойанно а когато пусна газта спира!И при тръгване от място понякога пука нещо от долу но само по 1 път,също и като карам и ударя спирачки пак пука по 1 път!???Някакви идеи...?
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 03 септември 2010 - 23:46

колега вземаъ си втора употреба полуоска заедно с каретата както и аз правя! За мойта вектра Б след нова година смених късата полуоска,че ми се счупи карето и нем исе занимаваше да разглобявам си вземах готова само я слагам аз я вземах за 50лв,днес поръчах и другата полоска,че имам луф и за нея 50лв направо цялата без се занимавам да разглобявам и хем такива глупости! Гледай само да е оригиналната като купуваш.
Отговори

Calibra снимка Calibra 06 септември 2010 - 00:10

И аз смятам така да направя!Иначе като смених карето вътрешното си взех оригинално на "LOBRO"
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 10 септември 2010 - 22:29

на някой ако му трябва вътрешни карета да казва имам 2бр от старите полуоски на х20хев вектра б
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg