Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

mavro1978 снимка mavro1978 27 август 2007 - 13:13

 Vectra_98, на Aug 27 2007, 12:29 PM, каза:

LIVELLO LIQ RAFFR = Livello Liquido Raffreddamento = ниво на течността за охлаждане (дословно 1 към 1).

Сигурно става дума за нивото на антифриза. Щом нивото е нормално - или датчика за отчитане или кабелите към него.



И аз си помислих че е антифриза но Италиански не знам :mhihi: Благодаря много довечера ще проверя кабелите А ако е датчика нема как да го разбера май :icon_biggrin:
Отговори

Maiky снимка Maiky 27 август 2007 - 14:29

Oooo, има как. Като отвориш капачката и вътре се вижда поплавъка. Натискаш го, за да провериш дали се движи свободно. И другия начин е да откачиш буксата от казанчето и да затвориш веригата към маса, за да спре да свети. Ако изгасне чек-а, значи е датчика!
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 27 август 2007 - 15:00

 Maiky, на Aug 27 2007, 03:29 PM, каза:

Oooo, има как. Като отвориш капачката и вътре се вижда поплавъка. Натискаш го, за да провериш дали се движи свободно. И другия начин е да откачиш буксата от казанчето и да затвориш веригата към маса, за да спре да свети. Ако изгасне чек-а, значи е датчика!


Мерси много :icon_biggrin:
Отговори

tomik снимка tomik 30 август 2007 - 10:59

И ако искаш можеш да отидеш в сервиза на Опел и да променят компа на английски примерно или немски.
Отговори

BLONDY снимка BLONDY 06 септември 2007 - 20:09

Тази сутрин, след като минах 10-15 км, моята Астричка ме шокира с някакво съобщение -"Chek cip break", а после то изчезна. След 200 км пак се появи и изчезна.
Моля Ви за помощ - какво означава това съобщение на бордовия компютър? :icon_redface:
Отговори

BLONDY снимка BLONDY 07 септември 2007 - 11:15

Моля за извининие-допуснала съм грешка в записа на съобщението. Точният текст е: "CHECK CIL LEVEL". Мисля, че трябва да проверя някакво ниво, но на какво?! :icon_redface:
Помощщщщщ!
Отговори

Vectra_98 снимка Vectra_98 07 септември 2007 - 11:31

Работят ли всички точки на екрана на бордовия ти компютър?
Мен това CIL не ми говори нищо, но много ми напомня на "CHECK OIL LEVEL" т.е. за нивото на маслото. Провери го за всеки случай.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 07 септември 2007 - 13:27

 Vectra_98, на Sep 7 2007, 12:31 PM, каза:

"CHECK OIL LEVEL"

<_< Това е.
Провери нивото на маслото в двигателя. Нали знаеш, щеката, която обикновено е между радиатора и двигателя... :icon_redface:
Отговори

BLONDY снимка BLONDY 07 септември 2007 - 15:14

Благодаря Ви!
Прави сте-имам изгорели "точки" на таблото - и е маслото. :icon_redface:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 септември 2007 - 15:19

Не се радвай ... това ,че ти е намаляло маслото никак не е добре :icon_redface:
Отговори

BLONDY снимка BLONDY 07 септември 2007 - 16:18

Може и да си прав,че не е за радост-защото съм минала само около 3500 км откакто го смених.
Но от друга страна съм доволна, че разгадах "какво иска".
На какво мислите, че може да се дължи тази загуба на масло? Имам я от скоро тази Астричка и се старая да я поддържам в изрядно положение, но явно още доста имам да я разучавам.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 септември 2007 - 16:26

1. Може да е от капак над клапаните или картерна гарнитура , което е най- безболезнения вариант откъм цена
-провери за течове на масло по двигателя.
2. може да са гумички на клапани ... това е по-скъпичко за ремонт.
3. Сегменти или гарнитура на главата - най-големото дърво ...
Отговори

teodor1 снимка teodor1 14 октомври 2007 - 19:54

Какво означава на Италянски CONTROLO LUCI STOP свети от три дена и незнам да спирам ли кво да правя.За мене колата си е в ред ама знаели се.
Отговори

Милчан снимка Милчан 14 октомври 2007 - 20:31

 teodor1, на Oct 14 2007, 08:54 PM, каза:

Какво означава на Италянски CONTROLO LUCI STOP свети от три дена и незнам да спирам ли кво да правя.За мене колата си е в ред ама знаели се.

погледни си стоповете за изгориала крушка
Отговори

Гостpeshokn_* 04 декември 2007 - 14:33

А какво се получава, когато тези две грешки се изписват, но накладките са наред и светлините работят ОТ ДО?
Отговори

Mariyan Orlov снимка Mariyan Orlov 08 февруари 2008 - 08:39

Колата е внесена от Италия и я взех преди 2 месеца... От няколко дни ми излиза един надпис на италиански "Liv. Liq. Tergicris." :bravoo: Ако някой знае какво значи или как се сменя езика на бордовия компютър моля да ми помогне
Отговори

hudson снимка hudson 08 февруари 2008 - 08:54

Колега, не знам италиански, но за смяна на езика бих ти препоръчал колегата Помагащ.
Отговори

Simeon снимка Simeon 08 февруари 2008 - 10:47

 Mariyan Orlov, на Feb 8 2008, 08:39 AM, каза:

Колата е внесена от Италия и я взех преди 2 месеца... От няколко дни ми излиза един надпис на италиански "Liv. Liq. Tergicris." :bravoo: Ако някой знае какво значи или как се сменя езика на бордовия компютър моля да ми помогне



Колега, моята също е на италиянски и това означава да се долее течност за чистачките. Наливай и ще изчезне надписа. :drive:
Отговори

madmaxxx снимка madmaxxx 15 февруари 2008 - 17:16

Мом4ета пише нещо ама какво е.......... :mhihi: LIVELO LIQ RAV / и нещо FRENI Та забравил съм от преди от старата кола та сега съм пас.Второто предполагам 4е е за нивото на климатика???
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 15 февруари 2008 - 17:22

 madmaxxx, на Feb 15 2008, 05:16 PM, каза:

Мом4ета пише нещо ама какво е.......... :mhihi: LIVELO LIQ RAV / и нещо FRENI Та забравил съм от преди от старата кола та сега съм пас.Второто предполагам 4е е за нивото на климатика???

След като решиш тоя си проблем можеш да препрограмираш дисплея да мине на родния Английски примерно... Колегата "Помагащ" ги прави уж тия работи, драсни му лично ако искаш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg