Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Кора за багажник

guttaville снимка guttaville 01 септември 2011 - 10:19

Добър ден колеги,имам запитване към вас,ако някой може да ми помогне с информация.Някой да знае добър дърводелец в София по към Люлин така.Палчетата на кората ми се счупиха и с побългаряване не стана номера и искам да си я направя хубаво.
Отговори

guttaville снимка guttaville 09 септември 2011 - 11:13

Някой да знае тогава къде мога да намеря такава плоскост от дърво (да не е ПДЧ или от сорта) 100х60см или по голяма,гледах ги в Практикер чисто дърво ама имат само на 40см най-много.Някъде другаде някой да знае къде се продават такива плоскости?!
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 13 септември 2011 - 01:29

Във всеки дърводелски цех или някоя фабрика за мебели, колега. Молята е от ПДЧ 20 мм, като отдолу съм пуснал две алуминиеви профилчета, за да не поддава. Разлепих и тапицерията от старата кора и я залепих на ПДЧ-то, като по ръба от долната страна наковах тапицерията с такера. 1 година вече карам така и не е провиснала хич.
Отговори

guttaville снимка guttaville 13 септември 2011 - 09:23

Как си я направил,точно.
Гумените държачи си ги сложил и като отвориш багажника се вдига нали,как си ги закрепил?!
Какво си сложил вместо тия палчетата където влизат в улея и държат кората?!
Отговори

Future снимка Future 13 септември 2011 - 17:46

Колега какво точно имаш в предвид под счупени??? :kuku:
Отговори

guttaville снимка guttaville 14 септември 2011 - 08:47

 Future, на 13 септември 2011 - 17:46, каза:

Колега какво точно имаш в предвид под счупени??? :kuku:


В самата основа където са закрепени в кората се счупиха.
Мнението беше редактирано от guttaville: 14 септември 2011 - 08:49
Отговори

Future снимка Future 14 септември 2011 - 11:08

Мисля, че ще е най-добре да си вземеш нови. В "Bulvaria" мисля, че имаха, както и в "Стефанов", и цената беше нещо от сорта на 2.50 бройката :icon_wink2: Аз търсих за моята Corsa защото мислех, че са счупени и извадени, но се оказа, че просто са паднали зад корите на багажника.
Отговори

guttaville снимка guttaville 14 септември 2011 - 12:35

 Future, на 14 септември 2011 - 11:08, каза:

Мисля, че ще е най-добре да си вземеш нови. В "Bulvaria" мисля, че имаха, както и в "Стефанов", и цената беше нещо от сорта на 2.50 бройката :icon_wink2: Аз търсих за моята Corsa защото мислех, че са счупени и извадени, но се оказа, че просто са паднали зад корите на багажника.


При мен са си счупени(пред мен се скършиха на две).На мен ми изглеждаха да могат да се сменят,ама това вътре където си е останало счупено няма вадене.Опитвах се и с лепило,държи се ама само кората,като имам колонки,те си тежат.
Бях гледал на един Голф 3 седан,беше си направил човека така кората от ПДЧ,отгоре тапицирано с кожа,дунапрен отдолу и беше станало много добре.Тааа от там ми се наби тази идея и ще стане добре,но.......Къде да отида,такъв цех за мебели незнам покраи мен къде има и за туй питам,нещо поне материали от къде да намеря.
Отговори

Future снимка Future 14 септември 2011 - 12:44

Според мен като свалиш корите няма да е проблем да ги извадиш,пробвай да бутнеш навътре те ще паднат и после ще си ги извадиш.

Ако пък си си решил на 100% за ПДЧто, в Практикер режат по размер какъвто им определиш и цялата процедура отнема 2 минути, стига да нямат работа. В Бриколажа или Баумакс (не съм сигурен в кое от двете беше) предлагат същата услуга. :icon_wink2:
Отговори

guttaville снимка guttaville 14 септември 2011 - 14:44

 Future, на 14 септември 2011 - 12:44, каза:

Според мен като свалиш корите няма да е проблем да ги извадиш,пробвай да бутнеш навътре те ще паднат и после ще си ги извадиш.

Ако пък си си решил на 100% за ПДЧто, в Практикер режат по размер какъвто им определиш и цялата процедура отнема 2 минути, стига да нямат работа. В Бриколажа или Баумакс (не съм сигурен в кое от двете беше) предлагат същата услуга. :icon_wink2:


Исках дърво,че е по леко от ПДЧ-то,но в Практикер няма такъв размер,който ми трябва.Но може и на ПДЧ да се спра.
Отговори

Future снимка Future 14 септември 2011 - 14:56

Виж и другите строителни хипермаркети, или потърси с чичко :google: дърводелски цехове из София. Няма начин да не намериш :p
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg