Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Светлинките на врътките на парното?!

Емилио снимка Емилио 22 октомври 2006 - 23:28

Колеги,
досега съм чел написаното и нарисуваното от колегата,показал как да си сменим лампичките на врътките за парното и вентилатора.Мисля да го направя утре.Днес ги огледах,ама да ви кажа това панелче май с отверка трябва да се напъне,има ли друг начин,щото ако е с отверка,може да обеля пласмасата,инъче си принтирах указанията,но ако някой го е правил на скоро на Вектра Б,нека да сподели,че си е гадно без да светят така!
:19a: :19a: :19a:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 23 октомври 2006 - 07:48

виж тази тема вътре пише как се сменят замо че за Корса Б
може и на теб да са подобни и да ти помогне.
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...topic=14149&hl=
Отговори

Maiky снимка Maiky 23 октомври 2006 - 08:45

Панела, който е около врътките свършва точно там, където започват долния с поставките за чашите. От там може да напънеш леко. Ако пъхнеш отверката от страни има 90% вероятност да надереш нещо. Аз му се плаших първия път, но малко сила на място и вече го свалям за секунди. Успех!
:19a:
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 09:45

Благодаря,колега!Утре ще опитам,мисля,че няма да счупя нищо.Все пак не са от кашкавал тия неща!Ами дано със смяната на крушките да се оправи то,че ако е някакъв кабел,ама като гледам и запалката не свети и пепелника!Възможно ли е толкова много крушки /при положение,че за врътките са 3/да изгорят наведнъж!Другите си светят там отгоре!
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:39
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 октомври 2006 - 10:35

ако имаш ток на запалката занчи не е кабел нормално е да изгораят при положение че светят винаги когато си на контакт
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:39
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 23 октомври 2006 - 10:48

Бъркаш с отверка отстрани на панелчето с врътките. Горе в дясно примерно. От страни, където свършва панела, е меко. Там можеш да си подпъхнеш отверката. Преди да напънеш обаче, хвани панела с ръка и го избутай максимално нагоре - така ще си помогнеш и няма да се налага да напъваш много силно с отверката. Щипките са: 2 от горе и 2 от долу. За запалката ще се наложи да си поразглобяваш - трябва да излезе цялата джунджурия с поставките за чашите. Там е малко по-кофти... В указанието всичко е описано доста добре! Успех :19a:
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 11:17

Duke_BG, на Oct 23 2006, 10:35 AM, каза:


Ток в запалката има,от там помпам гумите с генераторчето!Значи е по-малката беля,за крушката на запалката ще видим.Благодаря на всички! :19a:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:40
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 19:02

Снимка-клик!
Ето как стана!Днес го направих!Голям зор имах докато го извадя това панелче,но после пък много лесно влезе!
Благодаря на всички,които ми писаха!Сега свети много красиво! :19a: :19a:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 23 октомври 2006 - 21:16

Емилио, на Oct 23 2006, 07:02 PM, каза:

...
А браво :19a: Екстра е станало ;)
П.П. А това само със сменени лампи или диоди си ръгал вътре> Че нещо много бяло ми се види... :19a:
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 22:23

Хе!Горд съм! :19a:
Ами лампички са,по 1.2 вата,на щифтче,както са го описали колегите!Обаче имаха с бял млечен цвят!?И купих тях!3 броя по 80ст.едната!Свети наистина добре!
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:41
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Maiky снимка Maiky 23 октомври 2006 - 22:29

Аз сложих готови диоди.Също е готино. Скоро ще има продължение. Но в тъмното е много готино като светне цялото табло. Сега вече знаеш как се разглобява. Аз веднъж на един светофар дикато чаках си смених два от диодите. :19a:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 23 октомври 2006 - 22:31

Браво!!! :19a:
И аз бях много горд като смених мойте на Корсата.Но нашата конзола се вади по друг начин.По-гадно от вашата на Вектра.
тва ми се вижда тъпо ,крушките да светят постоянно като си на контакт.
Би трябвало да се включват със светлините.
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 22:32

maiky_vectra_b, на Oct 23 2006, 10:29 PM, каза:

Аз сложих готови диоди.Също е готино. Скоро ще има продължение. Но в тъмното е много готино като светне цялото табло. Сега вече знаеш как се разглобява. Аз веднъж на един светофар дикато чаках си смених два от диодите.  :19a:
 

Леле,бързак!:-)
А ако ме светнеш и за ключето на фаровете...или колегата vassil_bk
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 октомври 2006 - 22:33

realprofesora, на Oct 23 2006, 10:31 PM, каза:

Браво!!! :19a:
И аз бях много горд като смених мойте на Корсата.Но нашата конзола се вади по друг начин.По-гадно от вашата на Вектра.
тва ми се вижда тъпо ,крушките да светят постоянно като си на контакт.
Би трябвало да се включват със светлините.
 

Ама при мен си светят само когато съм пуснал фарове,инъче не!Да,днес гледах за твоя модел корса,малко по-сложно е,или поне ми се струва така!
:19a:
Отговори

teodor.vasilev снимка teodor.vasilev 26 октомври 2006 - 16:26

За ключа на фаровете трябва да извадиш целия ключ блок(леко с отвертка или с рька ако можеш отдолу и дьрпаш кьм Теб-като букса е)и отзад по средата има лампа с куплунг(вижда се куплунга на лампичката)!Сменяш и си готов!
Отговори

Емилио снимка Емилио 26 октомври 2006 - 18:40

Колега,благодаря,но само ключето ли да извадя като го сложа в позиция на габарит/при извадено ключе може ли да ги загася после?/,или трябва да изваждам и платката вътре?Ако можеш да обясниш подробно,ще съм ти благодарен,защото ме е страх да не повредя ключа и да немога после да включвам и изключвам фаровете! :19a:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:41
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Maiky снимка Maiky 26 октомври 2006 - 19:01

Като свалиш самия ключ, гасиш габаритите и после има 2 пластинки то ляво и дясно, които държат ключа. Излиза целия напред към теб. Отзад е като голяма букса. На гърба му има 1 единствена крушка+фасунка. Продават се готови, тъй като крушката е запоена. Слагаш нова (аз сложих най0силната, която намерих) и ф обратен ред. След няколко вадения му хванах цаката и сега вадя целия ключ, без да махам врътката. Много е лесно, ама след първия път. Успех!
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 26 октомври 2006 - 20:56

Емилио, на Oct 26 2006, 06:40 PM, каза:

...
Не си ли си получил ЛС-то от онзи ден - там ти бях написал доста подробно как се прави операцията? Иначе няма смисъл да гасиш, в момента в който измъкнеш целия блок (кутията на ключа за фаровете с платки, врътки и т.н. по него) цялото ти осветление ще изгасне! Не се коси за него! Само внимателно да не изкъртиш нещо. Ако не си ми получил ЛС-то кажи да го пратя пак. Айде успех :19a:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg