Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Osram Cool Blue Vs. Osram Nightbreaker

Branimir снимка Branimir 31 октомври 2009 - 01:33

Знам че повечето ще кажете да спестя още някой лев и да си сложа ксенон но затова пари няма сега. Не съм доволен от сегашните си крушки щото са няква измислена марка. Та кой от тези 2 модела е по-добър. Или ако имате някаква друга марка на същата цена. Cool Blue струват 12 лв в ОМВ , а Nightbreaker 14 лв. Казаха ми че долу до обръщача на Ж.П. гарата бил представителя на тия крушки ,ако можете да ме упътите къде точно :)
Мнението беше редактирано от Branimir: 31 октомври 2009 - 05:54
Отговори

mishav снимка mishav 31 октомври 2009 - 07:04

Здравей,
Nightbreaker ги дават като най - силно светещи, аз в момента съм с такива. Да ти кажа честно има още какво да се желае откъм сила на светлина. Адреса на вносителя е ул. Ал. Дякович 20 , магазин AUTO +.
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 31 октомври 2009 - 08:57
Причина за редактиране:: Колега, попълни си всички полета в профила ако обичаш.
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 31 октомври 2009 - 07:46

Аз съм карал и с двата вида и определено мисля, че Nightbreaker светят по-силно и по-добре.В крайна сметка обаче на мокро все едно няма никой и сложих ксенон 4300К и проблема се реши.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 октомври 2009 - 08:17

От тези двата модела найтбрейкър е по-добър.
Бих ти препоръчал да разгледаш и модела на Филипс Вижън плюс...
Отговори

fanatic снимка fanatic 31 октомври 2009 - 09:23

Колега аз след много гледане като теб и мислене дали да си взема Куул Блу или Найтбрейкър си взех Силвърстар +50%.

Сложих само едната за да сравня със старите ми крушки подарени от потребителя Vassil за това че вкарах 3 гола на отбора на Фолксваген преди 3-4 години и струващи 8-10 лева комплекта. / тия сините/

Ами искам да ти кажа че ги сравнявах със всякакви Осрам и нито една не свети като ментетата.

Но при всяка колае е индивидуално.

Моето мнение е че си хвърляш парите на вятъра.

Сибирай си левчета всеки ден ако щеш и си сложи ксенон пък макар и на стар фар...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 октомври 2009 - 09:33

карал съм с крушки Night Breaker и останах доволен особенно от дългите светлини.....перфектна видимост.Дразнеше ме само факта че късите светлини жълтееха спрямо дългите които бяха синкаво бели...

Сега карам с CoolBlue пак на Osram и от тях съм доволен нямам забележки прилична видимост и на мокър асфалт.
но като цяло Night breaker според мен е по-добрият модел крушки.
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 31 октомври 2009 - 09:34
Отговори

lupo13 снимка lupo13 31 октомври 2009 - 11:25

и аз съм карал с двата вида ... и според мен зависи какво търсиш ..... Куул блу-то свети по бяло-синьо а Найт брейкара свети по жълто на къси и по синьо на дългите ... но и силата на светене му е по силна.И в крайна сметка и аз стигнах до извода че ксенона е истината :newsm05_41:
Отговори

Pinto снимка Pinto 31 октомври 2009 - 22:15

А имате ли наблюдение кои изгарят по-бързо, тъй като и двете пише, че са с по-къс живот от обикновените.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 октомври 2009 - 22:20

 Pinto, на 31 Oct 2009, 22:15, каза:

А имате ли наблюдение кои изгарят по-бързо, тъй като и двете пише, че са с по-къс живот от обикновените.


за сега Cool Blue водят в класацията....... night breaker изкараха около 6 месеца и едната замина
Отговори

lupo13 снимка lupo13 31 октомври 2009 - 22:35

аз пък съм на другия полюс ..... при мен повече изкараха Cool blue .... явно е въпрос на късмет. а между другото вече има и нова серия на Osram която е на пазара .... но нямам никакви наблюдения от нея .... а ако трябва да съм честен като видях и цената почти съм убеден че няма да ги пробвам
Отговори

Branimir снимка Branimir 01 ноември 2009 - 00:08

то верно че ксенона по хубаво ама искам да го сложа на кристални фарове , а не на обикновенните , а там рботата става дебела :) затова ще си купя един от тия модели :)
Отговори

Zygot снимка Zygot 01 ноември 2009 - 01:12

Доколкото разбирам това са халогенни крушки със син цвят нали?
Дали има разлика моите обикновенни халогени (жълти) и някакви маркови (пак жълти)?
Препоръчайте някоя марка производител на халогени. (ако има разлика де:) )

10х
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 01 ноември 2009 - 06:08

 lupo13, на 31 Oct 2009, 22:35, каза:

аз пък съм на другия полюс ..... при мен повече изкараха Cool blue .... явно е въпрос на късмет. а между другото вече има и нова серия на Osram която е на пазара .... но нямам никакви наблюдения от нея .... а ако трябва да съм честен като видях и цената почти съм убеден че няма да ги пробвам

така де cool blue за сега изкараха повече от 6 месеца а night breaker се предадоха горе долу там някъде...Cool Blue изкарват повече ми се струва.

 Zygot, на 01 Nov 2009, 1:12, каза:

Доколкото разбирам това са халогенни крушки със син цвят нали?
Дали има разлика моите обикновенни халогени (жълти) и някакви маркови (пак жълти)?
Препоръчайте някоя марка производител на халогени. (ако има разлика де:) )

10х

Osram,Philips
Отговори

Branimir снимка Branimir 01 ноември 2009 - 12:52

Добре а кои имат най-синкава светлина. Мен много ме дразнят тия обикновенните(жълти направо) фарове и затова по принцип искам да си купя някакви такива. Тия Cool Blue ги дават като имитация на ксенон до 4000 К . И май такива ще си вземам :)
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 01 ноември 2009 - 19:21

Някъде беше публикувано мнение за Osram All Season, но не мога да се сетя къде беше. Може би в бургаския форум...
Та с две думи - за всякакви лоши метеорологични условия най-добре се представят те като осветеност и живот. Останалото са маркетингови трикове и ала-бала. Това са мнения на колеги, които са ги сложили. В Praktiker бяха 13лв. някъде бройката.
Аз съм с Philips Blue Vision (имитация на xenon 4000K). Цената за комплект 2 крушки H4 с 2 за габаритите - 58лв. беше. За 9 месеца едната замина - 28лв. нова. Иначе при сухо време светят страхотно. Обаче в мъгла и при мокър асфалт не ми харесват. Онзи ден в дъжда даже помислих, че ми е изгоряла едната крушка отново.
Моят съвет е - ако ще слагаш нещо ново или All Season (заради цената) или направо xenon с лупи. Не знам какво имате предвид с термина "кристални" фарове, но всичко, което е без лупи не насочва правилно светлинният поток. Най-лошо се отразява това на отсрещните коли. Ако не ми вярвате, в Internet има всичко написано.

Успех с избора!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg