Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C20XE ключ сегменти?

emil_basaev снимка emil_basaev 18 март 2020 - 10:02

Здравейте колеги. Моля, който знае и помни за точните спецификации на C20XE за ключ на сегментите? Блока е след шлайф, ще си бъде с нови, но не намирам никъде заводските?

Благодаря
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 март 2020 - 14:38

Виж в този сайт.
http://www.auto-part...p&client=dr2000
Аз намерих това там.Има дадени разни размери.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 18 март 2020 - 14:41
Отговори

emil_basaev снимка emil_basaev 18 март 2020 - 16:00

Това са размерите на стандартни и ремонтни сегменти. А мен ме интересува ключа на сегментите?
Мнението беше редактирано от Жоро: 19 март 2020 - 11:03
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 март 2020 - 16:08

Сегментът си е сегмент.
Само гледаш кой размер да е при извършени ремонти и шлайфове. Мери се диаметъра на цилиндъра и според това се слагат сегментите. Има си допуски, виждаш в кой допуск влиза твоят размер на цилиндъра, вземаш съответните сегменти и толкова.
Няма нужда да мериш или питаш за "ключ"

Винаги самите сегменти се проверяват ръчно , като се вкарат в цилиндъра, дали могат да се съберат и се "разклащат" вътре в цилиндъра, за да се види дали свити не са по-големи от диаметъра на цилиндъра.

А за ключ:
http://blog.wiseco.c...-about-ring-gap
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 март 2020 - 16:26
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 март 2020 - 16:12

 Д-и-м-о-в, на 18 март 2020 - 16:08, каза:

Би ли обяснил какво е "ключ на сегментите" ?

Ключа е дупката в кръга на сегмента, заради която сегмента не е кръг а е сегмент от кръг!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 март 2020 - 16:30

 ivan_pop, на 18 март 2020 - 16:12, каза:

Ключа е дупката в кръга на сегмента, заради която сегмента не е кръг а е сегмент от кръг!


Да, да. аз си поправих мнението, но това не се нарича ключ, а прозорец. Наименованието на английски е Ring gap. Тоест може да се нарича и пролука.
ма ключ ми се струва нелогично и невярно наименование и затова се заблудих..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 март 2020 - 16:33
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 март 2020 - 16:30

 Д-и-м-о-в, на 18 март 2020 - 16:08, каза:

Сегментът си е сегмент.
Само гледаш кой размер да е при извършени ремонти и шлайфове. Мери се диаметъра на цилиндъра и според това се слагат сегментите. Има си допуски, виждаш в кой допуск влиза твоят размер на цилиндъра, вземаш съответните сегменти и толкова.
Няма нужда да мериш или питаш за "ключ"

Винаги самите сегменти се проверяват ръчно , като се вкарат в цилиндъра, дали могат да се съберат и се "разклащат" вътре в цилиндъра, за да се види дали свити не са по-големи от диаметъра на цилиндъра.

Айдеее, пак почна спама!
Има си тема за това!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2020 - 16:42

Толеранса е 0.3-0.7 но бих се придържал към 0.4-0.45 мм при долна граница 0.3 рискуваш първите 10000км да задере при раздаване на газ или леко прегряване а при 0.7 и повече си на границата на маслояда то уж никой не натиска след ремонт но стават и бели чат-пат.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 18 март 2020 - 20:25

Тук би трябвало да има информация по въпроса, но не съм разглеждал подробно: Haynes Opel Astra 91-98.
Отговори

ufer снимка ufer 19 март 2020 - 08:48

И аз погледнах Хайнес за Кадет. Интересното е, че за DOHC (С20ХЕ) не дават данни за ключ на сегментите, но за OHC има: компресионни сегменти - 0,3 до 0,5 мм, маслени - 0,40 до 1,40 мм. Същите ги дават и при Астра. Принципно би трябвало да са същите, но някой може и да успее да ги открие... :icon_wink2:
Отговори

emil_basaev снимка emil_basaev 19 март 2020 - 09:25

 ufer, на 19 март 2020 - 08:48, каза:

И аз погледнах Хайнес за Кадет. Интересното е, че за DOHC (С20ХЕ) не дават данни за ключ на сегментите, но за OHC има: компресионни сегменти - 0,3 до 0,5 мм, маслени - 0,40 до 1,40 мм. Същите ги дават и при Астра. Принципно би трябвало да са същите, но някой може и да успее да ги открие... :icon_wink2:


Моите принципно варират м/у 0,3 и 0,4. По-добре да си ги направя всички 0,4-0,45 да си ми е спокойно.

Благодаря за отговорите на всички.
Мнението беше редактирано от emil_basaev: 19 март 2020 - 09:27
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 19 март 2020 - 09:26

 ufer, на 19 март 2020 - 08:48, каза:

И аз погледнах Хайнес за Кадет. Интересното е, че за DOHC (С20ХЕ) не дават данни за ключ на сегментите, но за OHC има: компресионни сегменти - 0,3 до 0,5 мм, маслени - 0,40 до 1,40 мм. Същите ги дават и при Астра. Принципно би трябвало да са същите, но някой може и да успее да ги открие... :icon_wink2:


В бързината вчера съм прикачил ръководството за Кадет :doh:
За Астра също има такова, но е сканирано с лошо качество: Astra. Данните за двигателите обаче са същите на първо четене. По отношение на монтажа на сегментите на DOHC са отбелязали да се чете в описанието за OHC. Ако ми остане малко време днес ще поразровя в руските форуми, все някъде е записано по подробно. В Opel TIS също може да има инфо.
Мнението беше редактирано от pop stavri: 19 март 2020 - 10:08
Отговори

emil_basaev снимка emil_basaev 19 март 2020 - 10:31

 pop stavri, на 19 март 2020 - 09:26, каза:

В бързината вчера съм прикачил ръководството за Кадет :doh:
За Астра също има такова, но е сканирано с лошо качество: Astra. Данните за двигателите обаче са същите на първо четене. По отношение на монтажа на сегментите на DOHC са отбелязали да се чете в описанието за OHC. Ако ми остане малко време днес ще поразровя в руските форуми, все някъде е записано по подробно. В Opel TIS също може да има инфо.


Няма смисъл да търсиш при руснаците, защото явно мауала си го казва ясно. Кадет и астра е същото. Щом са написали да четем за OHC значи е толкова. TIS имам ама не ми отваря за тоя мотор не знам защо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg