Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Insignia A -A20DTH-много проблеми, много въпроси и много достойнства

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 16 октомври 2019 - 16:00

 JorkataG, на 16 октомври 2019 - 15:51, каза:

Почват та отдалеч. Ща работят ако се поддадеш. Преди месец ходих за проверка на тресачка и забавата беше пълна. Ако бях слушал тях трябваше да сменям чисто нови амортисьори Монро на 1 месец. Те пробват и ако клъвнеш си вътре.


Предполагам, че имат право за предните поне, щото наистина си има стъргане и моят майстор със щангата и на подемника, не можа да разбере откъде идва. Вероятно ще правя само муцуната. Колата е 5 годишна, като гледам т'ва ще и е първа смяна на окачването, та може и да сменя по задницата нещата, ама няма да е сега. Но да, явно сапунисват и бръснат яко.

Офтопика на страна, относно "калибрирането" на сензорите някакви идей ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 октомври 2019 - 16:01

Принципно при смяна на някои датчици има такава процедура, но без смяна на датчик е напълно безсмислено.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 октомври 2019 - 16:02
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 октомври 2019 - 16:05

Е точно заради такива неща не са долюбвани сервизите в България, особено дилърските/оторизираните или както искате ги наричайте. Защото никога не слушат какво се иска от тях. И почват да си съчиняват каквото им дойде и както им дойде.

Не знам дали има калибрация на сензор, обаче и тебе се опитват да те клатят като дърво на зимен вятър.

Затова и никой след гаранцията не ходи там по принцип.

По-добре дай пари на някой, който го е правил и знае, но не и 500 лева. Отколкото да даваш пари на вятъра. Могат да са ти полезни за други неща.

Не знам защо си мислиш че като има гаранция , и по нея няма да се опитват да те клатят, ама яко. Ще ти вадят от 99 кладенеца вода, само и само да се съгласиш че ти си виновен. И тук говорим за автомобил излязъл от гаранция. Те затова бръснат с големия бръснач.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 октомври 2019 - 16:11
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 16 октомври 2019 - 16:08

 tisho.74, на 16 октомври 2019 - 16:01, каза:

Принципно при смяна на някои датчици има такава процедура, но без смяна на датчик е напълно безсмислено.


Сменял съм подгревна свещ, от тези с датчика за налягане в цилиндрите. Нямам идея дали се изисква калибрация след това. След като я сменихме, само изтрихме грешката.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 октомври 2019 - 20:26

Прави се например на датчика за ъгъл на отклонение на волана. Но за повечето датчици не се прави.
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 16 октомври 2019 - 21:04

 tisho.74, на 16 октомври 2019 - 20:26, каза:

Прави се например на датчика за ъгъл на отклонение на волана. Но за повечето датчици не се прави.


Сега се позачетох малко, според т'ва дето чета, на някой коли при чистене/ смяна на МАФ се изисква 'калибрация'. Като цяло ЕКУ-то се самоубочава, но не винаги. Пише, че симптомите са точно груб празен ход. И то т'ва го пише генерално, не за тоя опел специално. Преди ми тресеше и на загрял мотор, след чистката на МАФ-а, само на студен, което ме навява на мисълта, че може да има нещо вярно. Утре вече ще се разбере.
Ако не, ще търся някой бошовски дизел сервиз за пълна диагностика на цялата горивна система. (Препоръки, или във форума има някъде и да си ровя?)

Четох, че този мотор страда от датчика за високо налягане на рейла. Бая хора са го сменяли. Хубавото при него е, че е под 50 лв. :kinggrin:
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 20 октомври 2019 - 19:10

След много тормоз на магистралата, нещата се пооправиха с клатенето на оборотите, още ги клати, но вече е в много малък диапазон и то на моменти. Клати ги с около 10-30 оборота...

Под тормоз да се разбира ~35 км. каране на 4000+ оборота и още 30 км. каране с 220... Изкарах и буталата с две думи. След като стигнах в пловдив, още работеше грубо, та в обратната посока повторих процедурата. След рестарт в София, нещата бяха много по-"меки".

Разхода обаче в айдъл ми се вижда вмомента много висок, над 1л./час, преди не ходеше над 0.9 с климатик. Започвам с чистене на ЕГР, дано намеря някой дето да го свърши. После ще се ходи по датчиците за налягане на горивото...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 октомври 2019 - 20:39

И какво наложи тая "процедура" с 220, с 300, с 500 ? 4000+ оборота, 14000+ оборота ?

Че нещо не можах да схвана...
Искаш като даваш зор на двигателя, да оправиш проблема ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 октомври 2019 - 20:45
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 октомври 2019 - 21:18

Аз пак ще питам за ДПФ-а на тая кола :confused: Не те ли съмнява нещо?
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 20 октомври 2019 - 22:06

 Ne6to Smisleno, на 20 октомври 2019 - 21:18, каза:

Аз пак ще питам за ДПФ-а на тая кола :confused: Не те ли съмнява нещо?


Дава го, че е на 30%, по-скоро е от ЕГР-а, закачих един малък лънч... грешката от ЕГР-а е много голяма, вероятно задържа. За т'ва и тормозих колата, хем да продуха тоя ДПФ, хем да му загрее и карантията.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 октомври 2019 - 22:49

Точно че напразно си правил тоя "тормоз". ЕГР-а няма да се оправи от това, а ДПФ-а няма да се "отпуши" от тормоз. Колата си му прави регенерация, която не изисква нито 4000+ обороти, нито 220 км/ч. Така най-много да си строшиш двигателя или да направиш някоя беля на пътя. Или и двете.

Регенерация се прави когато си караш нормално, колата сама си я прави ако е необходимо. Или принудително с ОП-ком се активира и може даже и на място да стои колата. Защо правиш глупости?
Дори и двете неща да не помогнат, ДПФ-а се сваля, почиства и пак обратно, а не 220 км/ч.

ЕГР-ът се сваля, почиства, и слага обратно. Така се вижда има ли ефект. В 99% от случаите има, стига да няма нещо механично скапано по него.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 октомври 2019 - 23:05
Отговори

dimdidium снимка dimdidium 29 октомври 2019 - 00:12

Здравейте на Всички! Нов съм във форума и влязох тъй като ми предстои покупка на Инсигния, бях на 99% сигурен, че искам колата, но заради многото мнения, писано, чуто, къде легенди, къде истини, малко съм разколебан. Основния въпрос който ме интересува е точно повдигнатия в началото темата и дали той е отстране (както много хора твърдят) при фейслифта на модела. Говоря за кола 2014г, автоматик, 2,0 CDTI, 163 к.с. Колата е на реални 175 000км, с пълна сервизна история и т.н.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 октомври 2019 - 08:57

На 175 хиляди (ако говориш за повдигнатият въпрос с уплътнението на маслената помпа), то трябва да го смениш за по-голяма сигурност. Фейслифт, нефейслифт - все едно.

Отиваш ли да вземаш, първото нещо, което направи е да говориш с продавача, да я закараш в сервиз да й проверят няколко лагера (биелни най-често) и да си платиш за тая проверка, защото после ще плащаш много повече за ремонти. Ако им няма нищо на лагерите, поръчва се едно уплътнение, сменя се, затварят ти колата и си караш по-спокоен следващите 100-150 хиляди най-много. Ако още е в теб, наново процедурата.
Това е дилемата с тоя двигател при покупка, друго по-сигурно няма.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 октомври 2019 - 08:59
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 06 ноември 2019 - 18:00

 Д-и-м-о-в, на 20 октомври 2019 - 22:49, каза:

Точно че напразно си правил тоя "тормоз". ЕГР-а няма да се оправи от това, а ДПФ-а няма да се "отпуши" от тормоз. Колата си му прави регенерация, която не изисква нито 4000+ обороти, нито 220 км/ч. Така най-много да си строшиш двигателя или да направиш някоя беля на пътя. Или и двете.

Регенерация се прави когато си караш нормално, колата сама си я прави ако е необходимо. Или принудително с ОП-ком се активира и може даже и на място да стои колата. Защо правиш глупости?
Дори и двете неща да не помогнат, ДПФ-а се сваля, почиства и пак обратно, а не 220 км/ч.

ЕГР-ът се сваля, почиства, и слага обратно. Така се вижда има ли ефект. В 99% от случаите има, стига да няма нещо механично скапано по него.


Свалихме ЕГР-а и тръбата му, "красота": https://1drv.ms/u/s!...PDOpxQ?e=LkH0fL

В крайна сметка драмата са дюзите... Които според диагностиката в Дженеръс ауто за 160 кинта(и три дни престой) са идеални (както и ЕГР-а). 2 от дюзите са практически без празен ход, другите 2 на празен ход с минимално количество нафта(това го казват хората със стенда на който ги закачихме). Компа се е мъчил да поддържа горенето в колата. Интересното е, че не вадеше грешки. Лънча показа компенсация на едната дюза +4.5, другата ходеше от -2 до +2.5, трета и четвърта бяха в по-приемливи граници под или около 1.
Това според Опел и още 3-ма независими "майстора" е нормално и аз карам така цяла година, защото всички ми повтарят, че всичко е наред. :kuku: :ranting: :icon_evil2:

Даже опелджийте ми казаха, че маховика е разбит и за т'ва има пречукване и шарещи обороти. Т'ва, че пуши и смърди лютиво... :doh:

Добре, че намерих познат с хубав Лънч, който знае къде да гледа.
Мнението беше редактирано от vyrgozunqk: 06 ноември 2019 - 18:02
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 ноември 2019 - 18:43

Там където има ЕГР, има и такава "красота", няма как.

А който ти е казал че с 4.5 и ходеща като "у тях си" корекция "всичко било нормално", явно само за него е нормално и не трябва да го слушаш вече.
Пушене и "смърди лютиво" са симптоми за лошо изгаряне и това значи че или с въздуха или с горивото има проблеми. Когато и двете са както и колкото трябва, няма нито едното, нито другото.
А щом имаш това в ЕГР-а, сметни какво имаш във всмукателния колектор и навътре в главата към клапаните.

Радвай се на колата, карай и това е .
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 ноември 2019 - 18:48
Отговори

vyrgozunqk снимка vyrgozunqk 06 ноември 2019 - 21:00

 Д-и-м-о-в, на 06 ноември 2019 - 18:43, каза:

Там където има ЕГР, има и такава "красота", няма как.

А който ти е казал че с 4.5 и ходеща като "у тях си" корекция "всичко било нормално", явно само за него е нормално и не трябва да го слушаш вече.
Пушене и "смърди лютиво" са симптоми за лошо изгаряне и това значи че или с въздуха или с горивото има проблеми. Когато и двете са както и колкото трябва, няма нито едното, нито другото.
А щом имаш това в ЕГР-а, сметни какво имаш във всмукателния колектор и навътре в главата към клапаните.

Радвай се на колата, карай и това е .


Приемчик в Дженеръс + механик... + Още някакви си там странични "майстори"...

Красотата е следствие на лошите дюзи и кофти смес с висока влажност поради недоизгаряне.

Както и да е, разбрахме, че са дюзи. За колекторите предполагам и може и да накарам някой да ги зачисти, че е гмеш, ама главата хич не ми се отваря. Това там няма ли шанс да си изгори с времето при нормални бъдещи смеси и високата температура на мотора ? Евентуално водородно почистване ?

За момента не мога да се радвам, 4-те дюзи чакат нови части от чужбина, за да минат рециклаж. Ако после пак има драми с оборотите се почва смяна на прословутият регулатор за налягането и датчика на рейла...
Мнението беше редактирано от vyrgozunqk: 06 ноември 2019 - 21:03
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 ноември 2019 - 21:12

Не става въпрос за отваряне на главата, а за отворите който продължават навътре в нея след мястото, където са завити заедно колекторът и главата.

Нищо не се отваря.
Може да се направи като на всеки цилиндър се завърта двигателя така че да са затворени клапаните и с обезмаслител силен да се пръска навътре и да се издухва с въздух..
Има начини
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 ноември 2019 - 21:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg