Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Z19DTH или golf ARl

OpelAst снимка OpelAst 02 октомври 2019 - 15:28

Здравейте!Нагледал съм се на опел астра 1,9 150 2006 и голф 4 1,9 150.Изчетох почти всичко за тях и най вече на опела му е по - слаба скоростната кутия м32. Едни казват че опела върви повече други голфа , но не знам да има някаква разлика , все пак и двете са 150 коня.За здравина голфа уж бил малко по - здрав.Изкажете вашето мнение за двата автомобила и според вас кой е по - здрав. Знам че е опел форум ама не знам къде да пиша другате , надявам се да не смущавам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 октомври 2019 - 15:37

По-здрав е по-поддържаният автомобил. Надявам се да съм отговорил.

Щом си се кръстил "OpelAst", значи някъде вътрешно клониш към Опел.

Не знам каква кутия слагат на голф-а, но М32 ако е минала сервизната акция когато е била, има голям шанс да й няма нищо.
Така или иначе 340 паунда има целия комплект лагери+ "фейслифтов капак" и проблема с кутията се забравя.
Отговори

OpelAst снимка OpelAst 02 октомври 2019 - 15:44

Да ???? вътрешно някъде си е само опел. Но уважам и други марки ,пък голфа си е голф надявам се да ме разбереш.За вървенето ми е интересно и двата са по 150 коня , голфа в ауто дата го дават 8.3 опела 8.5 не е голяма разлика , но пък в ютуб арл направо се изстрелва. Тоя мотор е фиатския 1.9 който го слагат и на алфа 1.9. Сигурно е добър щом опел залагат на него
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 октомври 2019 - 15:55

Това с времената зависи от масата на двата автомобила най-вече.
Второ може да има леки разлики в предавателните числа на кутиите и т.н.

Качваш се и караш двете и решаваш. Ние не можем просто така да ти кажем "еди кое си".
Да, моторът е най-харесваният от серия дизелови, които се вграждат в Опел специално (Фиат, Алфа, Сааб и т.н) даже и Cadilac BLS
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 октомври 2019 - 15:57
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 02 октомври 2019 - 16:08

Каква ти е идеята за колата?
Като ти чета коментарите си търсиш кола на гонки!?
И двата мотори са добри а ти само се притесняваш от кутията на Опел. Защото пък ВАГ нямат проблеми с турбото, което си заминава на едва 100К.Дюза-пампа!?
Всчико е пристрастия, има подържани коли и не такива!

Успех!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 октомври 2019 - 17:22

Е, ако иска гонки, да си вземе една 147-ца с тоя мотор и да я направи като софиянеца 340 коня....
Но не вярвам чак това да го интересува, по скоро иска да се надъха за Опела :)
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 02 октомври 2019 - 17:54

Още преди 10 години на събора имаше една купе Х с 1.9 плевенска и вървеше на гръм!
Огледай се за Леон с купра пакета, за мен по красива и направена от астрата и голфа!
Отговори

OpelAst снимка OpelAst 02 октомври 2019 - 18:50

С една дума ме интересува кой мотор върви повече. И двата не са безпроблемни. :)

https://youtu.be/YClLPBjQGrE
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 октомври 2019 - 19:30

Аз ти казах какво има направено с 1.9 на "GM-Fiat"..

С такива видеа, няма да си купиш по-вървящия мотор :) По-вървящия мотор става с правене и преправяне.

За мен и стоковицата със 150 коня не върви зле, карал съм зафира Б автоматик с такъв.

Едно нещо е за отбелязване: Не видях кълбета дим от нито една от колите. Значи митовете и легендите не са това, което ни представят..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 октомври 2019 - 19:33
Отговори

benzy снимка benzy 02 октомври 2019 - 21:57

Голфа вози маааалко по-меко, за вървене зависи колко пари искаш да инвестираш в колата - смятай ги че вървят на равно. Времената давани по каталог са при идеални условия и много повторения. Дали ще те размине някой от двата си зависи и от това ти какви умения имаш.

Вземи по-запазената кола. Личното ми мнение е че Астра винаги са били по-добри в дългосрочен план. А за да не се чудиш кое е по-добре просто харесай едното и го чипосай и то ще върви повече от другото и си готов :)

 Д-и-м-о-в, на 02 октомври 2019 - 19:30, каза:

Не видях кълбета дим от нито една от колите. Значи митовете и легендите не са това, което ни представят..

Е все пак тези от гонката са "чужбинки" след още някоя гонка и като дойдат до БГ ще се нагледаш на кълбета дим :)


П.С. към автора на темата, сериозно, каква ти е идеята? Ако мислиш кола за ежедневието да я правиш и бегачка да се дърпаш с нея по-вероятно е да си стоиш повечето време без кола и само да наливаш пари в бездънна яма.
Мнението беше редактирано от benzy: 02 октомври 2019 - 22:12
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 октомври 2019 - 22:06

 Д-и-м-о-в, на 02 октомври 2019 - 19:30, каза:

Не видях кълбета дим от нито една от колите. Значи митовете и легендите не са това, което ни представят..


Мойта си причадва като и раздам :newsm05_41:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 10:17

 Ne6to Smisleno, на 02 октомври 2019 - 22:06, каза:

Мойта си причадва като и раздам :newsm05_41:


Причадва е едно, а да се казва "айде сега гледай кво става, вади противогазите, няма да виждаме 2 часа на терена"... е друго.

Тоест, явно тия от EDS май пишеше, са знаели точно какво правят. А не като "кварталния лаптопаджия" както им викам аз - ръга гориво на поразия и се води от максимата "Има много гориво, значи много върви". И обикновено резултатът е не че върви много, а само пуши ама здравата.
Да, Бензака каза че са чужденки, това обяснява някой работи. Но коя кола след N(Neznaini) на брой гонки няма да се строши и "да наливаш в бездънна яма", както казва и той ? Няма такава.

но както вече му казах, аз няма да му казвам нищо. Той трябва да си я усети "коя е неговата". Аз само се опитах да догатна... че щом е дошъл в нашия форум и се е кръстил точно OpelAst(ra), значи вътрешно го води на някъде . И познах, той си го каза.

Видяло се е че ще бъдеш талибан (това не е обида, ние си знаем), остава като вземеш (без значение кое), да се похвалиш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 октомври 2019 - 10:25
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 10:28

Ами не ми е черен багажника, но на пълна газ на ниски обороти блъска повечко нафта. Не пуши черно, а по-скоро тъмно сиво. Без да разбирам от ремап, теорията е нещо от рода на това с резбите. Натягаш на скъсване и връщаш малко :smile3560: Така само в най-тегавия режим пуши, а не те спъва липсата на нафта. Мойта стара вектра върви много и не пуши, но 200 оборота преди прекъсвач от 3-та нагоре не и стига съвсем малко нафта. Там може и от друго да е, щото с Оги и Тишо я гледахме как мачка помпата за обезвъздушаване като дадеш газ, но там работата е друга. Нямаш сметка да я цедиш до там и според мен мапера за това го е направил с по-мако гориво там.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 11:06

Разбира се.

Първото нещо, с което трябва да е наясно един ремапер... е къде е силата на двата типа двигатели. Като се знае с колко въздух разполагаш в целия диапазон, следва да си добър в смятането най малкото. Понякога са нужни мааалко експерименти. Не е за всеки, това е сигурно.

Но когато нямаш основната идея, няма как да свършиш работата.
Отговори

OpelAst снимка OpelAst 03 октомври 2019 - 19:49

Вие кое бихте предпочели Jtd или Tdi ,питам от любопитство.Опел ми е любимата марка. Карал съм ауди а4 1.6 101 и астра ф 101 , няма такава разлика във вървенето , а пък по калпави скорости от 1.6 на ваг сигурно няма. Винаги съм мислел ,че опел са били много по-напред спрямо ваг ,още от старото време abf срещу c20xe. Раздава бинокли опела
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 19:54

Аз само ще ти кажа че исках H с 1.9, но тогава бяха много по-скъпи.

Нямаше да се сърдя ако имаше G с 1.9, но тъй като няма, минах на вариант G с 2.0 чистия GM дизел..
Ако питаш за личното ми мнение, аз съм твърдо за Z19DTL (да, 8-те клапана).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 октомври 2019 - 19:58
Отговори

OpelAst снимка OpelAst 03 октомври 2019 - 20:05

Z19DTH защото е по-засилен и е 16 клапана , е по-чуплив ли.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 20:07

Напоследък се налага често да го повтарям това - комънрейла в тия години беше върховата технология в ДВГ-тата. Не случайно. По ред причини мотора е по-добър. Дали ще е 8 или 16 клапана и двата са по-рпиятни за каране. Според мен са и по-добри като мотори.

От една гледна точка съединителя на голфа ще кара повече, и няма да има проблеми с дпф. От друга, ще ти надува главата и няма да върви повече. Като окачване астрата за мен е много здрав автомобил, но с несъвършенна задница и това почти не подлежи на оправяне.

Голфа е малко по-качествено изработен, астрата много по-луксозна и с повече есктри за по-малко пари.

Голфа с 5 скорости май, уж по-здрави, но по-тромави.

Всеки си има вкус. Моя казва астрата. Има едни много интересни сивици с 1,7 мотори. Те са с твърд маховик, на тънък данък и с дюзи на БОШ както чух. Според мен това е най-безрисковия вариант.

16 клапановия не е по-чуплив. Разликата е в това че има вихрови клапи, които правят драма, но мен не би ме плашило това. Махаш ги и караш.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 октомври 2019 - 20:13
Отговори

OpelAst снимка OpelAst 03 октомври 2019 - 20:15

А можеш ли да ми кажеш ,с един качествен ремап, или чип колко коня може да изкара астрата 150.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 20:17

 OpelAst, на 03 октомври 2019 - 20:15, каза:

А можеш ли да ми кажеш ,с един качествен ремап, или чип колко коня може да изкара астрата 150.


Минимум 180 ще извади всеки куц мапер. Мисля че вадяд към 195 на 1,2, ако колата е в добро състояние.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 октомври 2019 - 20:18
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg