Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Като позагрее колата спира газта

NOV_73 снимка NOV_73 27 ноември 2013 - 17:19

Колеги имам следния проблем,помагайте,че вече зациклих.
Става дума за Астра Ф 1,6 SE,газова уредба Ловато с вакуумен изпарител.
Изпаритела е отремонтиран преди две години основно! За тези две години каране никакви грижи,изминати са по мои сметки не повече от около 5000 км. ,нека да ги кажем,че са изминати не повече от 10000км.
От преди около месец-два прави следните номера.Тръгва се за провинцията,пътуват се около 170 км. после там се правят около 100-200км. пробег не еднократно и на път за София след изминати около 50 км. през Петрохан някъде около Гинци спира да върви на газ,съответно се прибира на бензин. Вечерта след като е истинала слизам паля на бензин прехвърлям на газ работи си.
Две-три седмици след тази случка отново пътуване в провинцията 100км. безгрижно,после там пробег от около 100-150км. също никакви грижи и на връщане пак през Петрохан пак след изминати около 50 км. някъде отново около Гинци спира да върви на газ,съответно се прибира на бензин.Всички пътувания и на отиване и на връщане са през Петрохан.
На другия ден слизам паля на бензин прехвърлям на газ работи си.
В петък тръгвам за КАТ,скед около 4-5км. гасне и няма палене на газ,бензин пали от раз и тръгва. В събота слизам пред блока паля обръщам на газ и оставям така да работи да видя дали ще загасне.Позагря колата,не съм сигурен дали достигна нормална температура и загасна и все едно някой е спрял газта даже и с обогатителя не пуска. Пораждат се в мен съмнения за изправността на газовия клапан. В неделя разглобявам за да почистя и да сменя евентуално филтърчето,че никога не го бях разглобявал,преди бях го разглеждал,но понеже е BRC river и няма чашка отдолу бях решил,че няма филтърче,този път обаче се поразрових в нета и видях какво и къде може да се почисти и отгоре и отдолу,продухах и тръбата да няма нещо в нея да ебава нещата,събрах всичко,нямаше кой знае колко много боклук,че да задръства и да спира притока на газ,което малко ме озадъчи и започнах да се съмнявам в това,че проблема е в мръсотията от газта.Сглобих и събрах всичко,паля колата пак позагрява,но не стига до нормалната температура и пак загасва все едно някой е спрял газта от клапана или бутилката.Започнах да се съмнявам в електро магнита и подавания ток,макар и да чукаше клапана пак го отворих и проверих дали плътно прибира буталото наготе или го чука горе и пружината го връща поради по слаб ток евентуално .Премерих тока,нормален буталото се вдига нагоре и не се връща после обратно от усилието на пружината,имах съмнения да не би да се е прецакало ключето и в даден момент да подава малко по слаб ток примерно,които обаче бяха разсеяни след замервания с мултицет.След последните манипулации не успях снощи да събера всичко и да пробвам отново,защото се стъмни,а и се удървих от студ,предполагам обаче,че промяна няма да има :(
Дайте някакви предположения за каква повреда може да става въпрос,защото аз вече не знам.Изпарителя просто не ми се вярва да се е скапал след толкова малко изминати километри.
Мнението беше редактирано от NOV_73: 27 ноември 2013 - 17:26
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 ноември 2013 - 18:52

Колега казвам ти го директно без да увъртам. Спри да мериш и не пести парички, 15 лв струва един клапан. Отиди купи си нов и проблема е решен. Същият проблем преди години, накрая го узхвърлих с шути всичко се оправи. Има опция, да отивеш леко тръбичката и тогав ще отвори, но това не е работа. 2 случая имам такива и двата си смених клапана. Когато загрее няма палене. Послушай ме и не се мъчи напразно.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 ноември 2013 - 19:21

Нее,неговата гасне в движение.
Като изгасне и не пали, охлабваи тръбите да видиш докъде стига газта-дали е клапан,изпарител,запушена тръба,сонда...и като изгасне гледаи да не би бутилката или тръбата не са се обледенили...
Вакуумен изпарител? Да не вакуума да се @бава...
Отговори

NOV_73 снимка NOV_73 27 ноември 2013 - 19:59

 kalin09, на 27 ноември 2013 - 19:21, каза:

Нее,неговата гасне в движение.
Като изгасне и не пали, охлабваи тръбите да видиш докъде стига газта-дали е клапан,изпарител,запушена тръба,сонда...и като изгасне гледаи да не би бутилката или тръбата не са се обледенили...
Вакуумен изпарител? Да не вакуума да се @бава...


Запушена тръба и сонда не е!Кои тръби да отвивам,клапана ми е свързан с изпаритела с нипел.За вакуума и аз днес си мислех,но за да го проверя трябва да събера сергията,а днес не успях,най-вероятно и утре няма да имам време в светлата част на деня :(
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 ноември 2013 - 21:16

Абе слушай какво ти пее радиото и го направи. Едва съм се прибрал преди години от благоевград поради същата причина. Сега случката няма да я разтягам тук. Казвам ти проблема какъв е, не търси под вола теле.

Отвиваш колкото да изпусне налягане до клапана. Така си ги оправяше един приятел, защото също като теб го мързеше да си смени клапана. Вярвай ми човека много разбираше.
Мнението беше редактирано от espero2000: 27 ноември 2013 - 21:17
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 ноември 2013 - 21:51

Ако сондата на бутилката е Ловато от старите,без ел. клапан,може и там да е проблема.Имат навика да им се разхлабват едни болтчета дето държат една пластмаса и започва да смуче само изпарена газ от бутилката.Обърни внимание дали при пълна бутилка като загрее гасне.Ако гасне не е проблема в сондата.
Отговори

NOV_73 снимка NOV_73 29 ноември 2013 - 19:12

 ivan_pop, на 27 ноември 2013 - 21:51, каза:

Ако сондата на бутилката е Ловато от старите,без ел. клапан,може и там да е проблема.Имат навика да им се разхлабват едни болтчета дето държат една пластмаса и започва да смуче само изпарена газ от бутилката.Обърни внимание дали при пълна бутилка като загрее гасне.Ако гасне не е проблема в сондата.


Уточни по-обстойно за какви болтчета става дума.Утре ще гледам каква е бутилката и да съм подготвен какво точно да гледам,ако се окаже,че сондата на бутилката е Ловато.
Отговори

NOV_73 снимка NOV_73 01 декември 2013 - 23:09

Така,като събрах днес това,което не успях онзи ден се случи следното.Запалих,след като отлепи стрелката за температурата прехвърлих на газ.Колата работеше безпроблемно на място,докато не достигна температура малко под 90 градуса и загасна пак.Започнах да проверявам едно по едно всички неща,които колегите бяха написали по-нагоре.Сондата на бутилката не е Ловато,а Ланди,проверих вакуума,като смукнах с уста на маркучето,работи си нормално,в смисъл прави и държи вакуум,следователно не е и от него.Бутилката и тръбата в багажника и в коша не бяха обледени.Отвивах и тръбичката,която влиза в клапана,но пак безрезултатно.Тези дни явно ще се купува клапан,но ще трябва да е същия,защото няма вариант как да се напасва тръбичката,ако е друг модел.
Пак ще пиша като направя нещо,за да кажа какви са резултатите.
Отговори

ceko26 снимка ceko26 03 декември 2013 - 19:43

Ако твърдо мислиш, че гасне от загряване единственото, което загрява е изпарителя. Може да гасне от смесване на газ и бензин. Като угасне даваш + на клапана и смучеш вакума с уста и виж дали пуска газообразна газ изпарителя към тройника. Развиваш леко медната тръбичка която влиза в изпарителя и пак + към клапана трябва да излиза течна газ. Ако не е течна, а има газ в бутилката сваляй сондата в багажника и там търси проблема.
Отговори

NOV_73 снимка NOV_73 04 декември 2013 - 21:06

Не меша газ с бензин,изпробвано е още онзи ден смученето на вакуума с уста и плюс на клапана на газта и не пуска газ към тройника( даже и с обогатителя не пуска газ ),а днес проверих и медната тръбичка,която влиза в изпарителя,пуска газ когато я развия леко и е течна така като я гледам.Така,според всички тези неща според мен проблема е установен и е в изпарителя.При това положение каква може да е повредата?Според мен е нещо при високото налягане,защото то е от към водния участък.Одеве малко преди да загасне гръмна два пъти,защото се опитвах да изфорсирам колата,като и давах газ.Тази кола е гърмяла единствено докато я настройвах,след като я монтирах газовата и гърмеше,защото беше бедна сместа.Значи според мен като загрее и започва да спира захранването с газ.Какво може да причинява това?
Мнението беше редактирано от NOV_73: 04 декември 2013 - 23:22
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 04 декември 2013 - 21:53

Колега,вземи дай 50 кинта за един изпарител и си реши проблемите???
Отговори

NOV_73 снимка NOV_73 04 декември 2013 - 23:20

 svetoslav1, на 04 декември 2013 - 21:53, каза:

Колега,вземи дай 50 кинта за един изпарител и си реши проблемите???


Какъв,от тия турските дето не можели да се регулират ли? Не,мерси!
Отговори

npace снимка npace 05 декември 2013 - 13:04

 NOV_73, на 04 декември 2013 - 23:20, каза:

Какъв,от тия турските дето не можели да се регулират ли? Не,мерси!


От тея турските има 20 модела.Един от всички турски работи перфектно и е с марка "MIMGAS".Не слагай всичко под един знаменател а като ти предлагат помощ обоснована на опит я приеми!
Отговори

ceco34 снимка ceco34 07 декември 2013 - 19:38

Колега,отвори си сондата/като свършиш газта в бутилката/ и си огледай уплътнителите-подобни проблеми се появяват точно от там....
В най лошия случай,ще ти се наложи да смениш цялата сонда!
Успех!
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 07 декември 2013 - 22:32

Аз съм за газов електромагнитен клапан. Имам опит с това нещо, при загряване бобината умира и газта спира. Но вместо цял клапан, можеш да вземеш само електормагнита отделно. Веднъж ми се наложи да превърна клапана в постоянно отворен, само че ваденето на дроселчето отвътре беше много весело :mhihi:
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 07 декември 2013 - 23:58
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 11 декември 2013 - 21:13

Колега имам същия проблем с ел.ловато.Градско няма проблеми,но извън града при по продължително шофиране се запушва изпарителя.Незнам как става но 100% съм сигурен,че при мен е от изпарителя.Следващия път като угасне колата изсипи 2 бутилки студена вода върху изпарителя и виж дали няма да запали.При мен така се оправя.Аз така напът разглобих половината изпарител изкарах мембраната и пуснах ток на газовия клапан,нямаше грам налягане на изхода на изпарителя,а самия газов клапан пуска доволно газ.След като изстине изпарителя всичко се нормализира.Все още не съм решил проблема поради студеното време.А клапана на самия изпарител го разглобих и махнах пружинката и буталцето да видя дали не е от него,но не е там проблема
Мнението беше редактирано от Emo_VectraB: 11 декември 2013 - 21:16
Отговори

kalin09 снимка kalin09 11 декември 2013 - 21:39

Сега се сетих какъв проблем имах лично аз. Ограничител на 4000 оборота. Но на пропан само,моята има и метан,и двете обикновени уредби. Какво ли не смених,мембрани,гумички,филтри и не и не.
Разглобих пак изпарителя и ми се стори крива вилката на високото налягане. От там в магазина,сравняване с нова-нищо общо. Много крива. Смених я и 50-60 хил никакви ядове. Но маи в темата случая е друг.
Отговори

омега карбуратор снимка омега карбуратор 19 декември 2013 - 20:04

Изчетох темата поне 3 пъти.Поправете ме ако греша,но колегата не каза ли още в началото,че изпарителят е ремонтиран преди 2 години.Не им ли е множко на мембраните това време.Другото,което ми прави впечатление е,че проблемът започва с течение на времето да става по-сериозен.В началото е карал еди колко си километра и тогава му е гаснела колата,а сега като загрее и спира.Аз съм за мембрани.
Отговори

sandi_ligaviq снимка sandi_ligaviq 22 декември 2013 - 13:40

 opel_kapka, на 07 декември 2013 - 22:32, каза:

Аз съм за газов електромагнитен клапан. Имам опит с това нещо, при загряване бобината умира и газта спира. Но вместо цял клапан, можеш да вземеш само електормагнита отделно. Веднъж ми се наложи да превърна клапана в постоянно отворен, само че ваденето на дроселчето отвътре беше много весело :mhihi:

И на мен ми се види да е от клапана
Отговори

nikinik_7 снимка nikinik_7 26 декември 2013 - 01:41

Смени си филтъра за газ в ел. клапана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg