Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

kirenski снимка kirenski 22 октомври 2007 - 10:06

:drive: Карам я вече 16 000 км нямам никакъв проблем само и пазя/ халогените/ а за груповата снимка е кога ще я правим де :unsure: :beer:
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 22 октомври 2007 - 13:23

 Maverick, на Oct 19 2007, 11:41 PM, каза:

Здравейте колеги,....

Изчетох внимателно темата защото от месец някаде карам Astra H GTC 1.8 бензин...

Доволен съм доста от колата... само искам да ви попитам тъй като не ми е ясно от какво може да е това... при потегляне колата прави следния проблем... след превключване от 1-ва на 2-ра и след като си на 2-ра точно на 20км/ч прави следния проблем : Чува се едно щтрак някаде по окачването... :unsure: :drive:

Един приятел ми каза че това може да е от компресора на климатика ... но незнам каква логика има да прави това Щтракване точно на 20км/ч.... :beer:

Моята е 1.7 дизел и го прави абсолютно същото не знам от какво е. Дано някой да знае от какво е. Моята скоростна кутия е ръчна.
Аз моята не я пазя повече от нормалното. Карам си е както си карам абсолютно всики коли и нямам проблеми :)
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 22 октомври 2007 - 14:09

 Асен Мишев, на Oct 22 2007, 11:23 AM, каза:

 Maverick, на Oct 19 2007, 11:41 PM, каза:

Здравейте колеги,....

Изчетох внимателно темата защото от месец някаде карам Astra H GTC 1.8 бензин...

Доволен съм доста от колата... само искам да ви попитам тъй като не ми е ясно от какво може да е това... при потегляне колата прави следния проблем... след превключване от 1-ва на 2-ра и след като си на 2-ра точно на 20км/ч прави следния проблем : Чува се едно щтрак някаде по окачването... :unsure: :beer:

Един приятел ми каза че това може да е от компресора на климатика ... но незнам каква логика има да прави това Щтракване точно на 20км/ч.... :drive:

Моята е 1.7 дизел и го прави абсолютно същото не знам от какво е. Дано някой да знае от какво е. Моята скоростна кутия е ръчна.
Аз моята не я пазя повече от нормалното. Карам си е както си карам абсолютно всики коли и нямам проблеми :)


Някъде в книжката бях чел, че след тръгване ABS-а се тества и е възможно да се чува такъв звук. Давам само предположение.
Отговори

ipetrov снимка ipetrov 22 октомври 2007 - 19:08

Здравейте колеги,

карам едно ГТЦ - дизел вече цяла година.
От скоро съм във форума и днес изчетох цялата тема.
Не знам какво да кажа освен:

1. ГТЦ е правено в белгия
2. Скърцат малко таблото и тампоните на задния мост. Тампоните: отиваш в СА и там за 30-40 минути ги смазват с нещо, което трае около 4 месеца. Скърцането, не е дефект а лош подбор на материали и лощи пътища в БГ. Поне така казаха.
3. Гумите BRIDGESTONE (летни) са перфектни засега - не съм забелязъл грешка. Мисля, че миналата година в класацията на германския AutoBILD бяха межу първите с доста добре оценки.
4. Мотора - дизел - е просто песен и има здрав вътящ момент. Никога не го карам под 2300-2500 обората, просто защото на по-ниски обороти турбото не нагтнетява добре и двигателя се мъчи, както и харчи повече.
5. Имам адаптивен XENON - Е**СИ КЕФА - доста скъпа екстра, но това което ми дава при нощно каране е просто безценно. Не може да става сравнение въобще. Нищо не се пука и чупи по стъклата на фаровете.
6. Мигачи - не съм забелязъл проблеми.
7. Чистачките и климатроника са AUTO - не им обръщам много внимание. Не пуша - пепелника не ми пречи.
8. Имам сензори за налягане в гумите - също доста полезно и досега работи безотказно
9. Колата има отвратителна видимост в посоките:
НАПРЕД-НАЛЯВО: оня ден отнесох с пред ляв калник колче на паркинга, което просто беше в сляпата зона на предната лява греда. Лошото е, че колчето беше високо точно колкото 1 дете. ВНИМАВАЙТЕ! НЕ СЕ ВИЖДА като завиваш наляво.
НАЗАД - малкото стъкло на ГТЦ е просто само за украса. Само огледалата те спасяват или парктроник. (защо не си го поръчах - да се *** в глупавицата)
10. Като цяло - МНОГО съм доволен от колата и не мисля, че другите марки имат по малко дребни/дразнещи проблеми. Може би само някои японски марки или някакви луксосни возила за по стотин хиляди евро.

Ами това е. Пак бих си купил ОРЕL или Орел - кой както иска.... :unsure:

 Maverick, на Oct 19 2007, 11:41 PM, каза:

Здравейте колеги,....

Изчетох внимателно темата защото от месец някаде карам Astra H GTC 1.8 бензин...

Доволен съм доста от колата... само искам да ви попитам тъй като не ми е ясно от какво може да е това... при потегляне колата прави следния проблем... след превключване от 1-ва на 2-ра и след като си на 2-ра точно на 20км/ч прави следния проблем : Чува се едно щтрак някаде по окачването... :drive: :thu:

Един приятел ми каза че това може да е от компресора на климатика ... но незнам каква логика има да прави това Щтракване точно на 20км/ч.... :beer:


Савсем нормално си е това "щтрак". Мисля, че идва от АБС-а, който си прави някфа настройка или нещо подобно.
Чувал съм го и от други автомобили когато са потегляли покрай мен. Нали всичко е BOSCH :bou:
Отговори

ickko снимка ickko 22 октомври 2007 - 23:57

 ipetrov, на Oct 22 2007, 08:08 PM, каза:

Здравейте колеги,


Мдаммм... много точно инфо си дал :beer: Преди 2 седмици някъде те засякох (ако това от аватара е твойта) при моста на влюбените. Чук е астрата.
Само не мога да си обясня как си я накичил с толкова екстри, пък си забравил сигурно най-важната Парктроник-а ?! :thu: :unsure: Тая кола се паркира по-трудно от S класа и даже от Чавдарка (сигурно:)
Аз даже малко съжалявам, че не поръчах парктроник и отпред, защото всякаш видимостта отпред е още по-малка.
Ама тва е. С тоя външен вид трябва да има и някой др. недостатък :drive:
Гриийтингссс :)


 kirenski, на Oct 22 2007, 11:06 AM, каза:

:19a: Карам я вече 16 000 км нямам никакъв проблем само и пазя/ халогените/ а за груповата снимка е кога ще я правим де :o :thu:


Аз така като гледам ще ни трябва стадион да ги съберем всичките :sup:
Отговори

city stars снимка city stars 23 октомври 2007 - 00:11

 фалконети77, на Oct 19 2007, 12:31 AM, каза:

 Swing, на Oct 18 2007, 11:32 PM, каза:

Самопочистването описано в книжката върши работа докато филтъра е в сравнително добро състояние. После не може да го спаси и се налага регенерация. В TECH2 има процедура за това. Променя се количеството на впръскваното гориво, момента на впръскване и налягането на турбото. Според това колко е зле филтъра, двигателя може да работи до 10 минути над 4000 оборота с три пъти повече от нормално необходимото гориво, за да изгори всички отлагания. Цялата процедура се управлява от тестера.
Живота на филтъра може да е както 50'000, така и 250'000км. Зависи основно от качеството на горивата, разстоянията, на които се кара автомобила и стила на шофиране. Заради това не е посочен интервал за смяна.

Аха...интересно,но все пак тук говорим за чисто нови коли...а живота на филтъра май се определя също и от степента на износване на дюзите,поне така си мисля... :unsure:

city stars каза:

Смених маслото за 3 път миналата седмица, 45600 съм в момента за 2 години и 1 месец.

А защо си го сменял толкова пъти?
Лумбалния съпорт те подпира в областта на кръста,не знам да не се е прецакала врътката?



Ми незнам брат, мойте интервали са на 15000.А иначе лумбалната упора си е така от както е взета колата.Трябва да видя на нечия друга астра, щото мойта върти нещо вътре в облегалката ама аз нищо не усещам.Може да има някъв проблем.
Отговори

sani снимка sani 23 октомври 2007 - 10:36

Днес смених летните със зимни галоши :bou:
Значи, ефекта след смяната на Bridgeston-a беше поразителна - колата "се залепи за пътя" и няма никакво "дърпане" в ляво или дясно!!! :unsure: :drive: А зимните не са кой знае какво - Michelin Alpin A3!
Отново си смазах тампоните на задния мост, незнам дали е необходимо да се ходи до официален сервиз на дилър на Опел - явно и в двата случая ефекта трае около 3-4 месеца !?!?!?
Отговори

ipetrov снимка ipetrov 23 октомври 2007 - 18:34

Цитат

Мдаммм... много точно инфо си дал :beer: Преди 2 седмици някъде те засякох (ако това от аватара е твойта) при моста на влюбените. Чук е астрата.
Само не мога да си обясня как си я накичил с толкова екстри, пък си забравил сигурно най-важната Парктроник-а ?! :unsure: :drive: Тая кола се паркира по-трудно от S класа и даже от Чавдарка (сигурно:)
Аз даже малко съжалявам, че не поръчах парктроник и отпред, защото всякаш видимостта отпред е още по-малка.
Ама тва е. С тоя външен вид трябва да има и някой др. недостатък :thu:
Гриийтингссс :)


Когато я купувах, от СА ми дадоха да карам тест драйв с 5 врати. До момента, в който пристигна моята Астра, не бях сядал в 3-вратка. Добави към това и някои изявления от сорта на:
"- Кой, аз ли? Вече съм шофьор толкова години, за какво ми е парк-троник?"


После осъзнах колко съм сбъркал. Сега си мисля, дали не може да се сложи някакъв парк-троник и на каква цена.
Ако някой има идея - направо да отвори една тема или да даде линк към такава.
То, че може да се сложи - сигурно може, но как стои въпроса с гаранцията на автомобила в този случай - не знам.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 23 октомври 2007 - 18:42

А иначе лумбалната упора си е така от както е взета колата.Трябва да видя на нечия друга астра, щото мойта върти нещо вътре в облегалката ама аз нищо не усещам.Може да има някъв проблем.
[/quote]

Ми аз съм с Астра Г, с лумбални упори и веднъж май нещо като да превъртя, после щракаше, като на тресчотка ( незнам така ли се пише ) върнах обратно и сега няма проблем. Наместило се е.
Нямам представа какъв е механизма вътре :unsure: но така си го обяснявам.
Отговори

Стельо снимка Стельо 23 октомври 2007 - 18:47

sani про4етах само твоито мнение защото ми направи впечатление ... тампоните на задния мост вече се сменят ако ти е гаранционна колата ... по точно сменят се втулките които се слагат м/у тампона и конзолата на купето новите са с лагер. Старите представляваха една пласмасова шайба която като се напълни с пясък и кал почва да скърца новите ги правят с лагер да не скърца и да не се пълни с вода и кал :)) а като цяло рейките кормилните щанги биалетите цимовете и една сурия още нещица са мога да кажа дефектни при повечето нови коли но все пак колите са гаранционни а с всеки изминал ден почват малко по малко да ги пооооправят така да го кажа

sani ти си цитирал друг колега. .... значи просто го пиша за информация на притежателите на ASTRA H
Отговори

msi200 снимка msi200 23 октомври 2007 - 20:45

ipetrov, оригинален парктроник мисля че могат да ти монтират във фирмения сервиз, като се запазва гаранцията. Поне на мене така ми казаха някога в Дженеръс ауто.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 23 октомври 2007 - 20:54

 msi200, на Oct 23 2007, 09:45 PM, каза:

ipetrov, оригинален парктроник мисля че могат да ти монтират във фирмения сервиз, като се запазва гаранцията. Поне на мене така ми казаха някога в Дженеръс ауто.

Няма нещо което да не ти монтират при дилъра от който си купил колата...въпросът е:Струва ли си парите???Щото тия там малко се уливат по някой път...
Отговори

msi200 снимка msi200 23 октомври 2007 - 20:56

Абе цената май е колкото на опцията по каталог + някакви пари за труд, като труда поне в Дженеръс ауто не е кой-знае колко скъп. Незнам дали нефабричен парктроник може да се върже за задната скорост и дали няма да стои по-грозно от фабричния.
Отговори

ickko снимка ickko 23 октомври 2007 - 20:57

Абе прищраквания, подскърцвания?! Нали сме с по 6-7 тонколони, волумето на мах и всичко се оправя :unsure:
Аз в заключение ще кажа, че за мен колата е върха. Имам я от месец и още не мога да и се накефя.
А на тези, които обмислят да си купувах Хаш-ка и не държат на мощен двигател, отрковено им препоръчвам Easytronic-a (незнам някой спомена за дефекти по него... все тая). Имал съм автоматик, това е в пъти по-добро :drive:
Отговори

sani снимка sani 24 октомври 2007 - 09:05

 Стельо, на Oct 23 2007, 07:47 PM, каза:

sani про4етах само твоито мнение защото ми направи впечатление ... тампоните на задния мост вече се сменят ако ти е гаранционна колата ... по точно сменят се втулките които се слагат м/у тампона и конзолата на купето новите са с лагер. Старите представляваха една пласмасова шайба която като се напълни с пясък и кал почва да скърца новите ги правят с лагер да не скърца и да не се пълни с вода и кал :)) а като цяло рейките кормилните щанги биалетите цимовете и една сурия още нещица са мога да кажа дефектни при повечето нови коли но все пак колите са гаранционни а с всеки изминал ден почват малко по малко да ги пооооправят така да го кажа

sani ти си цитирал друг колега. .... значи просто го пиша за информация на притежателите на ASTRA H


Стельо, много благодаря за информацията относно тампона на задния мост! Май, май, ще се ходи пак до СА :unsure:
Отговори

mitiracing1 снимка mitiracing1 07 ноември 2007 - 15:02

Здравеите,от около месец и аз съм горд собственик на тази марка.Колата е с 1.9 мотор 120 коня дизел,просто лети над пътя :opel_forever: Купихме я от Джоване Ауто в Стара загора който са явно някакъв дилър на Стефанов в Пловдив,като цяло до момента съм доволен от колата в момента е на 2800км,но имам някой забележки към нея:)))Значи и на мен ми казаха чена 5000км трябва да ида да я погледнат,та понеже в Стара Загора нямат почти никаква база имам идея да я закарам или в Пловдив или в Сливен.Колкото до проблемите на колата те са дребни но дразнещи

1.Чува се едно прескръцване от педала на съединителя когато превключа независимо на коя пртедавка (като пусна педала и след няколко секунди се чува "цък"-"цък" все едно се донамества ковто е доста дразнещо.

2.Чува се странен шум от моторния отсег нещо като пискливо фучене или постоянно свирене на ремък,пробвал съм на изключен компресор фарове или какво още не но се чува това на място а като тръгнеш се чува около 1800-2500 оборота да подчертая не е ТУРБОТО.Незнам дали е нормално заа моторите на Опел или не

3.При около 100км/ч и нагоре се чува свистене от лявата врата до шофьора в горния край не знам уплътнение ли е или не.

4.Волана ми седи леко на дясно когато гумите са изправени( колата се кара доста внимателно и не влиза в дупки) така беше още когато я докараха.Та мисля да и маправя един стенд.


Като цяло други забележки няма,малко са неудобни седалките който също са с лумбални опори и реглажи.Окачването е супер
Та ще се радвам ако има някой е имал подобни симптоми да каже как ги е решил.
Ако има някой от Стара Загора и региона ще се радвам да се запознаем и видим да обменим малко информация.
Поздрави на ВСИЧКИ и късмет.
Отговори

Lion25 снимка Lion25 09 ноември 2007 - 18:47

Аз съм съвсем нов във форума!
Следя темата зашото и аз имам желание да имам гтц като съм се насочил към 1.6 16v Easytronic cosmo
Имам въпрос към колегите с Easytronic,тъи като имам Corsa C с Easytronic има ли някaква разлика с моя,
освен новия дизайн на лоста, сменянето на скоростите,и копчето Active select.

Иначе тази скоростна кутия много ми харесва!
Макар и късно честито на собствениците на гтц,истински късметлии,направо много ви се радвам!!!
Пожеланието ми е да са здрави и използвани като монетите!!!

Ако успея да се сдобия с такава кола,както виждам не става бързо,ще се радвам да споделям с вас!!

Родителите ми имат в Гърция Астра H още като излезе от 2004 и няма сериозни проблеми,колата е супер!!
Не мислете за проблемите защото е доказано че мисълта привлича......!
Само не се доверявайте сляпо на сервиза,бъдете настоятелни да видите какво сменят,не давайте оставяйте колата само и после да си я вземете!!Никъде не пише че неможе да гледате,ако имате време де!!
Аз имам опит с корсата,гледат ме малко на криво като стоя там,ама даваме пари все пак!!
Оатвих я веднъж за ремонта на някъкав тампон на рейката,записаха че го смениха,след 2 седмици пак затрака!
Записано е на книжката отзад с химикал че е сменен ама............??
А батко ми се занимава с хидравлика и по тоцхно рейки и ми обясни какво са направили!!!
Гтц то е прекрасна кола,някои да има OPC Line paket 1,мисля да си го поръчам!!
Отговори

Lion25 снимка Lion25 09 ноември 2007 - 23:06

Към колегата iskko относно въпросът ми за Easytronica,за Active select a?
И още нещо когато колата е на място няма положение на лостаа паркинг и трябва ръчната да е все хубаво опъната,да ама зимата като си кара по вода жилата се намокрят и после леко замръзват.Веднъж това леко ми създае проблем!
При астрата как е? Виждал ли си дали жилото е по добре направено,аз поне мисля че трябва да е добре затворено!!
Иначе копчето за зимни условия(блокажа)през зимата на снега е супер,пробвал съм го на корсата отлично се набира,ама трябва да се мисли и да се спира :beer:
Cosmo s 1.6 16 v има ли копче Sport и какво прави то????/
Отговори

ickko снимка ickko 10 ноември 2007 - 08:56

 Lion25, на Nov 9 2007, 11:06 PM, каза:

Към колегата iskko относно въпросът ми за Easytronica,за Active select a?
И още нещо когато колата е на място няма положение на лостаа паркинг и трябва ръчната да е все хубаво опъната,да ама зимата като си кара по вода жилата се намокрят и после леко замръзват.Веднъж това леко ми създае проблем!
При астрата как е? Виждал ли си дали жилото е по добре направено,аз поне мисля че трябва да е добре затворено!!
Иначе копчето за зимни условия(блокажа)през зимата на снега е супер,пробвал съм го на корсата отлично се набира,ама трябва да се мисли и да се спира :beer:
Cosmo s 1.6 16 v има ли копче Sport и какво прави то????/



Ами, колега, проблема с ръчната е отстранен, когато загасиш колата не е и нужна да я дърпаш, дори да я загасиш на нулева тя си включва автоматично на скорост и при палене отново изключва.
Мойта е Козмо z16xer има копче спорт, понеже колата ми няма още 2000 км съм го пробвал веднъж - два пъти
и всъщност просто превключва предавките по-бързо (имам предвид МНОГО по-бързо), и вдига оборотите по-бързичко.
Силно се усеща разликата между вкл. и изкл. спортен режим. :beer:
Отговори

Lion25 снимка Lion25 10 ноември 2007 - 10:06

Благодаря ти много!!!
На корсата като огасиш винаги е на свободна,което е кофти и при паркиране по наклон!!
И на мен ми харесва много cosmo и точно както е твоя interior,радвам ти се!!!!
Имам пак един въпрос?
Аз на корсата имам cd 30,родителите ми cd 30 mp3,no i двете нямат изходи за усилвател.
Знаеш ли някой от си ди тата примерно Navi Opera да имат!!
Аз исках да си запазя конзолата,ама да имам и усилвател с колонки kevlar.
И на корсата в ел.сервиз ми изкараха от вътре в сд то изходи,и лепенката с гаранцията край!
Иначе пак се пасна с усилвателя и музиката стана страшна.аз слушам на средно ни во и нищо
като хлоп трак скръц не се чува!!! :beer:
Благодаря ти предварително!!!!

Извинявам че не съм много по вашата тема!!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg