Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Разглобяване и сглобяване на средната конзола

MARTECA снимка MARTECA 25 юни 2009 - 20:15

Колеги а подобна процедура на Вектра А правено ли е? 
Отговори

oci снимка oci 07 август 2009 - 16:51

Колата е вектра Б фейслифт. В бутоните по централната конзола(ECU, TC и т.н.) има по две крушки - едната за картинката и една за индикация дали бутона е натиснат. Интересува ме конкретно каква е мощността на двете крушки? Просто не искам да ми светят различно силно от другите по таблото. Двете крушки са монтирани на това:

Прикачен файл  01.jpg (14,4K)
Брой изтегляния: 12
Прикачен файл  02.jpg (11,94K)
Брой изтегляния: 12
Прикачен файл  03.jpg (13,88K)
Брой изтегляния: 10

ПП До колкото прочетох по-малката е 0,5W но остава въпроса с по-голямата? :surrender:
Отговори

oci снимка oci 08 август 2009 - 14:18

Айде де толко ли никой не знае?
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 08 август 2009 - 14:38

тей ли не пише нищо на тази крушка другата за да разбереш каква е мощонста ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 август 2009 - 14:49

Голямата ще да е 1 ват . Разглобих един бутон тук при мен и пробвах една безцокълна 1,2 вата и тази от бутона - светенето им е почти еднакво . Но това е само визуално сравнение -по каталог може да излезе друго .
Отговори

oci снимка oci 08 август 2009 - 14:52

На крушката нищо не пише, понеже двете са запоени заендо на 1 цокъл. В какъв каталог да гледам за тея крушки смотани?
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 август 2009 - 15:26

Вземи ги старите с цокъла с теб и отивай до някой магазин за електронни компоненти и търси крушки за лицев панел за авто касетофони - 12 волта , има и с тази големина ,има и по-малки ,колкото глава на кибритена клечка. Та тези по-големите смятам ще станат и ако се поинтересуваш ,може и да ти ги кажат колко вата са .
Отговори

oci снимка oci 08 август 2009 - 18:15

Сега поразглобих бутоните и след мерене на крушките установих, че имат много сходни характеристики. При напрежение 12,5V едната черпи 40mA а другата черпи 36mA. Което ще рече че едната е 500mW, a другата 450mW. На първо време ще се пробва с 2 крушки по 0,5W и ако няма фрапантна разлика ще пиша тук. Крушката дето я купих за 1,2W черпи близо 82mA и определено ще има разлика в светенето, затова засега отпада.

ПП Разбирам че искате да е по-подреден форума, но сливането на много теми в една не го прави такъв, а напротив! Темите, които сте сляли нямат почти нищо общо(освен че се говори за вектра б). А и представете си след 7-8 месеца някой нов като търси мощност на крушките и търсачката му изкара тема разглабяне на средна конзола дали ще отвори да я прочете? Аз лично не бих! И после защо форума се пълни с еднакви теми и защо никой не ползва търсачката... Надявам се да бъда разбран правилно - може и на ЛС да продължим тази дискусия , която няма много общо с темата.
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 23 октомври 2009 - 18:17

Колеги надявам се да съм бил полезен
http://www.youtube.com/watch?v=_h8UDxRxyVo...feature=related
Отговори

kalqro000 снимка kalqro000 27 октомври 2009 - 20:01

 GeCaTa9909, на 23 Oct 2009, 18:17, каза:

Колеги надявам се да съм бил полезен
http://www.youtube.com/watch?v=_h8UDxRxyVo...feature=related

браво бате свалям ти шапка :newsm05_41:
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 28 октомври 2009 - 19:43

А някой успял ли е да извади запалката от модула с пепелника и поставките за чаши, че от два часа се опитвам да я сменя с друга, но без успех ? :ci:
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 03 ноември 2009 - 15:54

 tcetzo, на 28 Oct 2009, 19:43, каза:

А някой успял ли е да извади запалката от модула с пепелника и поставките за чаши, че от два часа се опитвам да я сменя с друга, но без успех ? :mhihi:


Ми махни кожата на скоростния лост, после капачето където е буксата на Борд.Компа има 2 винта които държат конзолата на ел.стъклата. Махни го и бръкни от долу има нещо като ръбче на самото барче.То трябва да предмине над другата прастмаса.Забравих да ти кажа че първо да махнеш болчетата де :Д успех
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 03 ноември 2009 - 19:11

 SKOFIELD**, на 03 Nov 2009, 15:54, каза:

Ми махни кожата на скоростния лост, после капачето където е буксата на Борд.Компа има 2 винта които държат конзолата на ел.стъклата. Махни го и бръкни от долу има нещо като ръбче на самото барче.То трябва да предмине над другата прастмаса.Забравих да ти кажа че първо да махнеш болчетата де :Д успех

Колега аз целият модул го извадих - проблема е че от него не мога да извадя запалката !
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 03 ноември 2009 - 23:25

аа ми не разбрах ми нямам си представа за това , просто не съм поглеждал утре ще видя тя така и иначе е разглобена и ако успея ще ти кажа :)
Отговори

martivectrab снимка martivectrab 19 ноември 2009 - 10:48

браво колеги много полезно и мен ме чака подобна интервенция
благодарности !!!!
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 05 януари 2010 - 11:36

Не мога да разбера само как да си сменя крушката на пепелника.Свалих горната пластмаса дето е около радиото и модула на климатроника (още ме болят пръстите много е трудно да се свали) свалих и капачетата около пепелника развих болчетата и до там.Не мога да стигна до тази тел ли де да знам как да я нарека.Тя ми се пада между процепа на горната и долната части не знам как да стигна до нея.Помислих си че трябва да се махне модула на климатроника ама той не излиза.Дайте съвети моля ви :icon1_mrgreen: :icon_smile:
Мнението беше редактирано от GeCaTa9909: 05 януари 2010 - 11:38
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 05 януари 2010 - 21:45

То излиза че таблото да разгобиш е по лесно отколкото да смениш една глупава крушка на пепелника.Или аз съм прост че немога да схвана ко да направя или незнам.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 януари 2010 - 10:55

Колеги, днес като се разрових видях, че имам няколко останали лампички от таблото на старата Вектра А. Дали ще станат на таблото на Б?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 януари 2010 - 16:37

 GeCaTa9909, на 23 Oct 2009, 18:17, каза:

Колеги надявам се да съм бил полезен
http://www.youtube.com/watch?v=_h8UDxRxyVo...feature=related

Във видеото се вижда, че се разкача само една букса от таблото- на ТИД-а. Само тя ли е? Други няма ли? А някой знае ли дали махагоновата средна конзола се разглобява по същия начин, както кожената?
Отговори

oci снимка oci 07 януари 2010 - 17:53

Колкото твоито е махагон, толкова и другото е кожа. И ДВЕТЕ са пластмаса следователно и двете се свалят по абсолютно аналогичен начин :icon_wink2:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg