Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Водачи на предно стъкло

pacho_m снимка pacho_m 18 май 2011 - 19:22

Здравейте,колеги!

След като четох тук съвети за незатварящото се добре стъкло на Вектра Б,стигнах до извода,че водачите са за смяна.
Така е,наистина. Днес докарах съответната Вектра до положение:

Публикувано изображение

И след като видях водачите,които наистина са изядени и имат голям луфт,помъчих да ги сваля - еми, не става. То не беше дърпане,чоплене и т.н.,направо ме изядоха.Та...как се свалят тея чудесии? Разпробиват ли се или...? Ето и снимки за кои водачи говоря :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Благодаря на отзовалите се!

Поздрави!
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 20 май 2011 - 23:44

Манипулацията е извършена! Лошото е,че е малко тегава.

Кората на вратата се сваля по следния начин:

Развиват се 7 болта - 3 по дължина отдолу,един под. дек. капак на дръжката,с която се прибира вратата,един под пулта за управление на ел.огледала,един под решетката на пищялката и един под пластмасовия капак в ъгъла,който пък капак се държи на щипки.
След това,първо се разпробиват нитовете и се развива регулиращия торкс (Т30 или Т40).Сваля се първо моторчето,после "ножиците" . И след като се свалят ножиците,тези неща се махат много лесно. Сменят се и качването става по обратния ред.

Ако някой няма нитове под ръка,може да захване механизма с болтове,но аз си го направих с нитове.

Сега стъклото си върви по релсите,без да криви,затяга и без да се мъчи и връща обратно само.

Каталожния номер на тези водачи е 1 40 640,като се продават 2 в комплект за 17 лв. в Стефанов.

Ако има неразбрали,ще го обясня по друг начин :)

Поздрави!
Отговори

nikinikolov снимка nikinikolov 19 ноември 2012 - 11:33

След току що проведен разговор по телефона се установи следното: Тези водачи се продават вече на бройка по 10,50 лв. на ПАРЧЕ. Те златни бре. Ако някой ги намери 17 лв два броя ще купя 4 водача за 34 лв. Поздрави


Вече намерени и в гр. София, златни, златни ще да са, какво да се прави 10 лв на парче. Поне са ми на 5 мин път.
Тук се намират въпросните "водачи" : http://www.mikrondocev.com/magazin.htm
Мнението беше редактирано от nikinikolov: 19 ноември 2012 - 16:05
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg