Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Г не пали

mikman снимка mikman 03 декември 2012 - 14:01

Здравейте! Ще съм благодарен на всички отзовали се.
Колата е Астра Г 1.6, 101 к.с. Не съм я карал от 7 месеца и сега не ще да запали. Стартера върти, но не пали, пробвах с 2 акумулатора (единия от които изтощих). Почти нямаше бензин в резервоара, реших че може да е това, сипах към 6-7 литра, но нямаше ефект. Преди престоя си палеше и вървеше нормално, нямаше проблеми. Дайте идеи, къде да търся проблема? Свещи, горивна помпа?
Отговори

stromberg снимка stromberg 03 декември 2012 - 16:08

Свещи,кабели,дюзите може да са спекли,налягането от горивната помпа може да е малко,ако въобще го има.
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 03 декември 2012 - 17:29

Налей още малко гориво тия 6 литра едва ли са достатъчни, ако наистина е нямало нищо в резервоара. Иначе, ако и тогава не запали най-вероятно бензиновата помпа да се е скапала или се е напукал някои бензинопровод. Опитай палене на скорост, ако има възможност!
Отговори

mikman снимка mikman 05 декември 2012 - 17:03

Добре де, помпата така от стоене на колата разваля ли се? В смисъл такъв, че като я карах преди 7 месеца нямаше никакви проблеми с паленето.
Отговори

obic снимка obic 07 декември 2012 - 13:49

Колега разреши ли проблема?
Отговори

krassko снимка krassko 09 декември 2012 - 09:48

 mikman, на 03 декември 2012 - 14:01, каза:

Здравейте! Ще съм благодарен на всички отзовали се.
Колата е Астра Г 1.6, 101 к.с. Не съм я карал от 7 месеца и сега не ще да запали. Стартера върти, но не пали, пробвах с 2 акумулатора (единия от които изтощих). Почти нямаше бензин в резервоара, реших че може да е това, сипах към 6-7 литра, но нямаше ефект. Преди престоя си палеше и вървеше нормално, нямаше проблеми. Дайте идеи, къде да търся проблема? Свещи, горивна помпа?


Бензина е доста мръсен, и при дълъг престой се отлага. Трябва да се изчисти цялото трасе. Слагай спир в бензина, особенно зимата. 1/10 в полза на бензина от време на време.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 декември 2012 - 11:57

 krassko, на 09 декември 2012 - 09:48, каза:

Бензина е доста мръсен, и при дълъг престой се отлага. Трябва да се изчисти цялото трасе. Слагай спир в бензина, особенно зимата. 1/10 в полза на бензина от време на време.


-Много точна насока! Преди време имах подобно изживяване с еди пистов мотор. Беше престоял малко повече от 1 месец и нямаше палене и това е! Какво ли не правихме, какво ли не мислихме.. при все, че беше карбуратор. Източихме всичкия бензин, наляхме пресен.. подкачихме и запали от раз.
Отговори

mikman снимка mikman 10 декември 2012 - 22:33

Оказа се бензинова помпа. На газ си пали. Беше изгорял и бушона на превключвателя на бензин/газ. Поне вече е в движение колата :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg