Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как да се провери дали са запушени дюзите?

SpaceWalker снимка SpaceWalker 19 август 2007 - 18:14

Въпроса ми е как се проверява дали дюзите са запушени, дали частично или не?
Уж слагам яко добавки в бензина, но притесненията си ги имам и с колегата Влади (GSI_TUNING) стигнахме до извода, че може и от запушена дюза да е.
Дайте предложения с варианти.

Поздрави на всички!
:opel_forever:
Отговори

lordvlado снимка lordvlado 26 август 2007 - 08:10

Аз добавки спрях да слагам вече, защото въпроса тук май опира до субективното мнение на всеки един от нас. Едни са много доволни, а други не. Аз карам на газ от 4 год. и тази седмица дадох дюзите на почистване. сега мотора работи мн. добре (на бенз.). А предполагам, че дори и само на бензин да се кара те пак по малко се запушват - нали няма нищо ново вечно. Относно проверката им - не знам. По принцип съм виждал дизелови дюзи как се проверяват на стенд, но дали и бензиновите може да се проверяват така нямам понятие. А и те все пак не работят с налягане 200 атм.
Отговори

doolettle снимка doolettle 26 август 2007 - 22:52

ако ти е яко запушена дюзата, мотора се форсира накъсано (и пуши малко повече но почти незабележимо) и работи неспокойно на място. Ако ти е запушена по малко или частично просто малко ще ти падне мощноста и ако отвориш мотора ще видиш петна от нагар по колекторите и клапаните там където дюзата не е дифузирала добре, но най точна преценка ще добиеш ако а свалиш и огледаш -става за 15 -20 мин
Отговори

redspirit снимка redspirit 27 август 2007 - 06:09

Да точно това е и аз го имам същия проблем ще карам още седмица с добавки и ще ходя на ултра звук явно:) МНого неприятна история.
Отговори

radok снимка radok 27 август 2007 - 11:56

Много се чудя дали тази ваничка може да свърши работа за дюзите. Ако някой има впечатления, нека сподели.
Отговори

ТаНиЧкА_88 снимка ТаНиЧкА_88 27 август 2007 - 13:06

Последният път като ходих на диагностика ми казаха ,че дузите са запуши .
Но въпроса ми е възможно ли е само в Redex да се оправя?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 август 2007 - 13:09

 ТаНиЧкА_88, на Aug 27 2007, 02:06 PM, каза:

Последният път като ходих на диагностика ми казаха ,че дузите са запуши .
Но въпроса ми е възможно ли е само в Redex да се оправя?


Танче, ходиш на утразвук и ги чистят... Тоя Редекс незнам дали ще помогне много много...
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 август 2007 - 14:02

Танче както ти казах и преди ще ти кажа и сега... Той ще ти помогне ама няма да ги изчисти напълно...
Така че не е лошо да си го ползваш докато караш колата на бенз / по скоро за предотвратяване на нови отлагания/ но все пак си трябва посещение на ултразвук
Отговори

Владко снимка Владко 27 август 2007 - 14:31

Ако не ва марзи става и в полеви условия :icon_biggrin: Ефекта предполагам не е като на ултразвук но такъв има гарантирано :mhihi:
Отговори

ТаНиЧкА_88 снимка ТаНиЧкА_88 27 август 2007 - 15:00

 Владко, на Aug 27 2007, 03:31 PM, каза:

Ако не ва марзи става и в полеви условия :icon_biggrin: Ефекта предполагам не е като на ултразвук но такъв има гарантирано :mhihi:


Мерси все пак , май най - доброто решение е да си я заведа да и направят един ултразвук.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 27 август 2007 - 15:49

 Владко, на Aug 27 2007, 03:31 PM, каза:

Ако не ва марзи става и в полеви условия :icon_biggrin: Ефекта предполагам не е като на ултразвук но такъв има гарантирано :mhihi:



А как става на полеви условия ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 август 2007 - 16:02

 p.p.i, на Aug 27 2007, 04:49 PM, каза:

А как става на полеви условия ?

Сваляш дюзата даваш и + и - 24V при което тя се отваря, от там вземаш възможно най агресивния препарат и я напръскваш след като се разкисне я изплакваш. След тази процедура те са малко по-чисти но не и като след ултразвук...
Отговори

ZENON снимка ZENON 27 август 2007 - 16:11

Да не пускам нова тема... къде има качествен сервиз дето ги правят тез работи с ултразвука /свестно имам предвид/?
Отговори

redspirit снимка redspirit 27 август 2007 - 16:44

А къде във Варна чистят дюзи с ултразвук?
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 август 2007 - 16:58

 ZENON, на Aug 27 2007, 05:11 PM, каза:

Да не пускам нова тема... къде има качествен сервиз дето ги правят тез работи с ултразвука /свестно имам предвид/?


Dunev Motor Sport
Отвори "Авто пазар".Там имат обява и телефон.Аз им звънях и ми казаха 50 лева за проверка на 4 дюзи.
Отговори

ТаНиЧкА_88 снимка ТаНиЧкА_88 27 август 2007 - 18:12

А за София има ли коментари , да знам къде да я карам и колко пари ще ми вземат !!!
Отговори

Владко снимка Владко 27 август 2007 - 19:09

 Жоро, на Aug 27 2007, 05:02 PM, каза:

 p.p.i, на Aug 27 2007, 04:49 PM, каза:

А как става на полеви условия ?

Сваляш дюзата даваш и + и - 24V при което тя се отваря, от там вземаш възможно най агресивния препарат и я напръскваш след като се разкисне я изплакваш. След тази процедура те са малко по-чисти но не и като след ултразвук...

:icon_biggrin:
Ако можеш най-добре да ги оставиш и да престоят известно време в коресилин.. после редекс и така няколко пъти накрая ги изтръскваш на някой бял лист или друга чиста повърхност да видиш кога почва да пада чист препарат :)
Отговори

gsimania снимка gsimania 27 август 2007 - 20:33

 ТаНиЧкА_88, на Aug 27 2007, 07:12 PM, каза:

А за София има ли коментари , да знам къде да я карам и колко пари ще ми вземат !!!

Ми сервиза на Дунев е в София.Порови се малко с търсачката и ще намериш телефона и адреса им.Аз моите ги чистих с ултразвук,ма голям ефект няма.
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 август 2007 - 22:27

 radok, на Aug 27 2007, 12:56 PM, каза:

Много се чудя дали тази ваничка може да свърши работа за дюзите. Ако някой има впечатления, нека сподели.

мисля че ваничката си я бива само дето неможе да ги цъка по време на чистене но с подходящ препарат би свършила перфектна работа. Може даже да се сложи покрай колата и докато работи на газ, дюзата да се вкл. да си движи вътре във ваната
Отговори

radok снимка radok 28 август 2007 - 08:09

 doolettle, на Aug 27 2007, 11:27 PM, каза:

мисля че ваничката си я бива само дето неможе да ги цъка по време на чистене но с подходящ препарат би свършила перфектна работа. Може даже да се сложи покрай колата и докато работи на газ, дюзата да се вкл. да си движи вътре във ваната


Всъщност аз не познавам процеса на почистване с ултразвук. Ако трябва само да цъка дюзата, може да се направи едно елементарно мултивибраторче. Но ако трябва да се подава и препарат под налягане, тогава се усложнява малко, но не и невъзможно. Например с една помпичка от кафе машина. Просто разсъждавам от гледна точка на човек, който никога не е виждал как се чисти с ултразвук. За това нека някой да обясни по-точно процеса.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg