Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Upgrade на фабрично аудио-съвети

Garibaldi снимка Garibaldi 20 юни 2011 - 15:31

Колеги,
имам Зафира Б 2006, CD 30 MP3. Искам да си направя upgrade на фабричните говорители: на предните врати имам говорител /предполагам ниски и средни/ и отделно високи, а на задните врати само ниски и средни в едно.

По принцип съм много бос в тия работи и искам съвет- гледах едни Hertz, Ф165мм, с адаптори, би трябвало да стане.
говорители
адаптор
Може ли да се получи: махаш старите говорители, слагаш нови?
При положение , че имам отделно фабрични пищялки, би следвало говорителите да са двулентови- ниски и средни,как мислите?
Отзад нямам пищялки, може би е по удачно дву или трилентови говорители- 135мм?

Head unit-а не ща да го пипам.Само за по- добър звук.

Благодаря предварително.
Отговори

slav40 снимка slav40 20 юни 2011 - 18:03

Със смяна на говорителите няма да постигнеш по-добър звук в твоя случай!
Фабричните говорители си свирят идеално.Тези херцове свирят горе долу добре,но ако няма да слагаш по-мощни с усилвател,няма да намериш разлика. Помисли за една изолация на вратите. Облепване на ламарините на вратата с битумна лента и звукоизолиращ матриал. Ще видиш/чуеш огромна разлика със фабричните говорители. Ако са ти здрави не ги сменяй,защото си е излишен разход за никаква разлика ако ще ги слушаш без усилвател.
Ето тук нагледно: ЦЪК
Мнението беше редактирано от slav40: 20 юни 2011 - 18:09
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 21 юни 2011 - 10:52

Благодаря за коментара.
Да, прав си, има смисъл първо да се изолира качествено вратата, после евентуално upgrade на говорителите.
Разгледах няколко теми. Като, че ли STP идва най- добре.
Предвид, това че изолацията тежи ,средно по 3кг/м2, и има различни разновидности, моля за съвет, какви материали да ползвам.

Към момента съм се спрял на варианта:
1.Външна страна на вратата:Silent coat 1.5mm
2.вътрешна страна /от към купето/: отново същото. Може би в зоната около и зад говорителя:STP Gold Speaker Solution
3.Вътрешна страна, преди да се монтира обратно кората, с цел предотвратяване на скърацания и др.:STP BTP 5 Gold

Въпросите са: дали няма да се натоварят вратите? По проста сметка излизат по едни допълнителни 8кг на врата.
Дали описаните схема/материали са достатъчни?
Отговори

slav40 снимка slav40 21 юни 2011 - 15:47

Най-добрия вариант е да пишеш един и-мейл,те веднага ще ти отговорят. Пишеш им каква е колата, приблизителни размери на вратите и сумата, която можеш да дадеш за изолация.Кажи им, че искаш да облепиш и 2-те ламарини(външна и вътрешна)Те ще ти предложат най-доброто,комбинацията, с която ще останеш изумен от крайния резултат,ще ти го изпратят и се заемаш с изолацията.Всичко е много лесно стига да имаш малко мерак. Накрая ще разбереш за възможностите на фабричен говорител в изолирана врата. http://www.aval-bg.com/kontakt
Мнението беше редактирано от slav40: 21 юни 2011 - 15:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg