Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Плевен

В Плевен поставят камери по основните пътни артерии

oci снимка oci 16 февруари 2010 - 18:37

Абе тва с камерите го правят се едно слагат каруцата пред коня/магарето. Нямаме достатъчно смислен закон които да се прилага за камерите. Примерно минавам с 58км/ч при ограничение 50 и камерата ми прави фотосесия. Отивам и бам акт - а това, че по закон имам право да ми пишат фиш никой не го ебе от камерите само актове. Друг пример - есента на 2007ма съм сниман с превишена скорост и когато отидох есента на 2009та да си плащам друг акт разбрах за тази снимка. Давност 2 години следователно минах метър защото не са ми донесли постановление. Колко още такива като мен има не ми се мисли... И още много и много такива нелепости...

ПП Сори на колегата че му оспамих темата.
Мнението беше редактирано от oci: 16 февруари 2010 - 18:38
Отговори

hudson снимка hudson 16 февруари 2010 - 19:34

 petio_78, на 16 Feb 2010, 17:52, каза:

Здравко,не съм съгласен с теб.Ако се знаят къде са всеки ще кара нормално само там ,а по сле -газззз.

И на това са намерили решение в белите страни - примерно на отсечка предразполагаща към бързо каране се слагат 2 камери през 3 до 5 км (примерно). Едната те снима на влизане, а другата на излизане от тази зона и ти пресмятат средната скорост. Съответно всичко това е означено със табели. Много ми беше неестествено да гледам как и трите ленти карат с една и съща скорост.
Отговори

mrydni снимка mrydni 17 февруари 2010 - 21:59

Абе по света хората са хора не като тук :(
В Германия съм виждал следното: на мост закачили електронно табло на което ти изписват скоростта (Вие карате с ....) случайно ако си се унесъл и караш по-бързо и след километър-два баш радара по който вече те глобяват ако не си намалил колкото трябва :)
Отговори

chrissko снимка chrissko 20 февруари 2010 - 11:38

 mrydni, на 17 Feb 2010, 21:59, каза:

Абе по света хората са хора не като тук :(
В Германия съм виждал следното: на мост закачили електронно табло на което ти изписват скоростта (Вие карате с ....) случайно ако си се унесъл и караш по-бързо и след километър-два баш радара по който вече те глобяват ако не си намалил колкото трябва :)



Колега , така процедират и в Сащ . Имат супер мощни коли , но няма как да ги използват на max :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg