Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за вектра Б 1.6 след фейста

Glint снимка Glint 14 януари 2010 - 18:55

Здравейте колеги ,един познат мисли да си купува Вектра Б 1.6 след фейста.Та за това се интересува дали са отстранени проблемите по двигателя с маслото от тези преди фейста.Съветвам го да си вземе поне 1.8,но каза ,че няма смисъл да плаща висок данък ,колата няма да я взема за състезания.
Отговори

hudson снимка hudson 14 януари 2010 - 19:02

Разликата в цената на данъка, ще я избие в бензин за 2-3 месеца. Ако си мисли че с това тежко купе, малкият двигател ще му е по-икономичен, да знае че няма да му излязат сметките.
Да погледне кода на двигателя - маслоядеца е Х16ХЕL, но по спомен на фейсовите вектри слагат друг 1,6 мотор.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 14 януари 2010 - 23:40

Двигателя трябва да е оправен след фейслифта, мисля от 99та насам са ок, Този койтое на АстраГ се различава от стария по входящия колектор(новия си е прав стандартен) ама на вектра не съм виждал такъв мотор след фейслифта.
За разхода на моята (също 1,6 - стария мотор):
ако съм сам в колата или най много двама(по 70-80кг) + малко багаж
-градско ~10/100
-извънградско 5,5/100 при 100-120км/ч при спокойно каране при юркане 140-150км/ч със изпреварване на 3та - 6,5/100
ако сме 4 човека в колата и багаж - разхода се вдига с около половин литър и малко отгоре и колата става осезаемо по тромава.

По чужди данни примерно X20XEV градско трудно пада под 13-14/100 а междуградско 6-6,5 , ама си има отделна тема разхода - погледни там ако искаш
Мнението беше редактирано от stefan_suny: 14 януари 2010 - 23:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg