Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с охладитената система

Gorgio снимка Gorgio 10 декември 2014 - 18:16

Здравейте,имам следния проблем,колата загрява много бързо и вдига над 90 като перката не се включва а парното духа студено.Радиатора загрява само в горната част,двата маркуча по някое време се изравняват по темпратура.За сега ме насочват към два проблема,гарнитура и водна помпа.Та си мисля от къде да започна.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 декември 2014 - 18:21

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 22 август 2017 - 21:17
Отговори

Gorgio снимка Gorgio 10 декември 2014 - 18:52

То е ясно ,че по лесно ама каква е възможноста да е гарнитура.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 10 декември 2014 - 20:40

Дали не е възможно да има въздух в системата..?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 декември 2014 - 22:30

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 22 август 2017 - 21:18
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 декември 2014 - 17:24

През страничното маркуче на казанчето тече ли вода ? Налягане на маркучите прави ли колата ? Като развиеш МНОГО внимателно капачката за да не те опръска и да стане сакатлък и поотпуснеш налягането идва ли парното ? Двата маркуча преди и след парното при загрял автомобил загряли ли са на пипане ? Загуба на охладителна течност има ? Свещите сутрин рано като ги развиеш как са ? Има ли мокри ? Има ли такива с бял нагар по електродите ?
Отговори

tihii снимка tihii 12 декември 2014 - 10:18

 Gorgio, на 10 декември 2014 - 18:16, каза:

Здравейте,имам следния проблем,колата загрява много бързо и вдига над 90 като перката не се включва а парното духа студено.Радиатора загрява само в горната част,двата маркуча по някое време се изравняват по темпратура.За сега ме насочват към два проблема,гарнитура и водна помпа.Та си мисля от къде да започна.

Ако имаш газова уредба,провери дали не ти вкарва газ в охладителната уредба през дефектна мембрана на изпарителя.
Успех!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 декември 2014 - 10:35

 tihii, на 12 декември 2014 - 10:18, каза:

Ако имаш газова уредба,провери дали не ти вкарва газ в охладителната уредба през дефектна мембрана на изпарителя.
Успех!


+1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg