Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Моля за съвет

Гостmiko_pk_* 22 април 2015 - 21:58

Здравейте на всички! Днес гледах една корса 2011 година ecotec дизел, покарах я около десетина минути и ми направиха впечатление няколко неща:
1. За 1.3 дизел беше доста бавна и трудно ускоряваше, някак като натисна педала и в последствие се предава силата към колелата и някога си по-натам ускорява! По-лошото е, че педала го натискаш доста, не реагира при най-малкия натиск.
2. На таблото светеше лампичка, която представлява една оранжева жичка.
3. Макар и регистрирана 11.2011 година, на дисплея над таблото часа не беше сверен , а пишеше 2007 година.
4.Най-лошото като паркирах и имаше силен мирис на дизел вътре в купето, вярно бях с леко отворен прозорец, но нова кола да мирише така направо ме срази!
5. Цената е добра( 12 500), има и навигаия, блутуут и доста други неща, километрите са към 60 000.
Въпроса ми е възможно ли е да е преебана нещо,че няма душа и че смърди на нафта? Карал съм доста време чисто ново ренде сценик 1.6 и като пипнех педала се изтрелвах на секундата! Тука чакам да дойде Нова година та да ускоря. Моля за вашето мнение и благодаря на отзовалите се!
Мнението беше редактирано от miko_pk: 22 април 2015 - 22:07
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 22 април 2015 - 22:16

Това загледах, че тежи над 1100 кг. Ако е малкия 75 коня двигател едва ли ще има много сила в него. И не би трябвало нищо да свети по тъблото явно има няква грешка или нещо не работещо, ако си решил да я купуваш я закачи на компютър да си каже болежката. Отностно часа не се притеснявай, просто може да е била без акумулатор.
Отговори

gerov снимка gerov 22 април 2015 - 22:24

На дисплея трябва да показва датата на производството на автомобила, ако не е сверяван!
Отговори

Гостmiko_pk_* 22 април 2015 - 22:44

Да и аз предположих, че е сделана 2007-ма! Не е болка за умиране! Кофтито е, че мирише като старата ми корса! 12-години разлика и една и съща миризма! Това не ми хареса! Все пак благодаря момчета!
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 23 април 2015 - 06:39

Тази дата няма нищо общо с производството, просто тия часовници са с един софтуер на който началната дата при рестартиране е когато е почната да се произвежда колата. Единия пример е мойта произведена е 98, ама като се рестартира часовника показваше, мисля че 92 или 93. ГСМ-ите и те са така, недей обръща никво внимание на този часовник.
Отговори

gerov снимка gerov 23 април 2015 - 15:36

Тук става въпрос за Корса D,при тях показва дата на производство на самия автомобил!
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 23 април 2015 - 17:49

Ок, може да съм в грешка :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg