Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

за6то загрява толкова много

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 19 май 2006 - 18:57

искам да попитам не6то което много ме касае! :opel_forever:
зна4и имам опел омега 88г 115 коня 2.0 инжекция!
забелязал съм 4е о6те при паленето перката отрпед запо4ва да работи и това непрекъснато докато карам и спира 4ак като загася мотора!
интересното в слау4ая е 4е по пътя на логиката 6том работи зна4и няма да загрява,то се полу4ава обратното!
колата след 20 мин каране загрява до 90 градуса и нагоре!
има ли на4ин не6то да се е затиснало и да не се охлажда?например радятора или не6то друго!
4акам мненията ви или ме насо4ете за6то така бързо загрява?
мерси предварително!! :) :) :2angry1:
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 19 май 2006 - 19:11

LOTUS-OMEGA, на May 19 2006, 07:57 PM, каза:

искам да попитам не6то което много ме касае! :opel_forever:
зна4и имам опел омега 88г 115 коня 2.0 инжекция!
забелязал съм 4е о6те при паленето перката отрпед запо4ва да работи и това непрекъснато докато карам и спира 4ак като загася мотора!
интересното в слау4ая е 4е по пътя на логиката 6том работи зна4и няма да загрява,то се полу4ава обратното!
колата след 20 мин каране загрява до 90 градуса и нагоре!
има ли на4ин не6то да се е затиснало и да не се охлажда?например радятора или не6то друго!
4акам мненията ви или ме насо4ете за6то така бързо загрява?
мерси предварително!! :)  :)  :2angry1:
 
Отговори

kleyn снимка kleyn 19 май 2006 - 20:51

на омегите понеже е надлъжно разположен двигателя небеше ли вързана перката за вала?
Отговори

c20ne снимка c20ne 19 май 2006 - 20:52

пич,относно перката на твоята кола тя е тип силиконова и се върти от шайбата на коляновия вал,самата перка можеш да провериш дали работи ,като оставиш колата да загрее до около 90 100 градуса после даваш газ и гледаш с какви обороти се върти, ако е ок. трябва да се върти много силно горе долу с оборотите на двигателя,ако не значи перката не е на ред.
Отговори

ГостPMG_* 19 май 2006 - 21:07

:opel_forever:
Отговори

kleyn снимка kleyn 19 май 2006 - 21:12

колега ако искаш докато ти е студена още можеш да си направиш един експеримент запали я и хвани перката с рака да видиш как ще спре

п.с. само че прди да го направиш трябва да си сигорен че перката ти е с дисков суединител :opel_forever:
Отговори

yasmania снимка yasmania 19 май 2006 - 23:34

kleyn, на May 19 2006, 07:12 PM, каза:

колега ако искаш докато ти е студена още можеш да си направиш един експеримент запали я и хвани перката с рака да видиш как ще спре


 


Не не никога не си прави такъв експеримент, дори и да си сигурен.
И все пак.... перката ти най-вероятно се върти просто от инерцията, и докато колата не загрее, не охлажда. Както каза и колегата, след като запалиш сложи нещо с което да опиташ да я спреш, но не и ръката си...тя няма да упорства:)
Отговори

ГостAmbarev_* 20 май 2006 - 20:52

колата газифицирана ли е ?
Отговори

ГостPMG_* 21 май 2006 - 08:47

щото има кой да го топли за туй загрева :opel_forever:
Отговори

Гостbasalisk_* 22 май 2006 - 10:54

Най вероятно е силикона на перката, който се втвърдява при определена температура над нормалната работна за двигателя. Заминал ти е силикона. НОВ - около 200лв. Втора употреба е рисковано.
Внимавай да не прегрееш двигателя, че ядовете после са големи и скъпи!!!
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 22 май 2006 - 11:19

Колега,
аз карам същата, само дето е с година по-млада от твоята.
Перката ми е вързана с ремък към к.вал и докато не загрее около 92гр(толкова ми е термостата) не зацепва. Щом вдигне тази температура перката трябва да зацепва и да си поддържа температура в порядъка от 90 - 95градуса(охлажда, загрява, охлажда.....) Ако колата ти поддържа една и съща температура, дори и да ти се вижда височка, не се притеснявай. Провери си просто колко градусов ти е термостата. Ако , обаче вдига температура, без да я поддържа в определени граници.....лоша работа - търси перка ...или преправи системата с ел.перка и датчик за температура...ако ти се занимава!
А със здраве!
Отговори

ARTU снимка ARTU 25 май 2006 - 16:03

И аз имам Омега А и перката е със силиконов съединител... Мислех че е проблем да я карам на 90 градуса, но после ме успокоиха че това е нормално. Лятото стига почти до 100 градуса, но после си се връща...
Според мен няма място за притеснения.
Отговори

Gal снимка Gal 25 май 2006 - 16:26

При мен и Астрата и Вектрата си държат прилична лятна температура над 90, като се забия по задръствания и към 100-те отива. Аз бях забравила от миналото лято,че е така и се съветвах с един колега, който каза, че е нормално. А той им разбира:)
Ако върти перката и не прегрява не се тормози;)
Отговори

stokovic снимка stokovic 25 май 2006 - 16:32

При мен проблема идваше от замърсен и задръстен радиатор и след като му удариха една пароструйка, в най-натоварен режим повече от 92.5 градуса не вдигам, а преди доста бързичко достигах почти 100 гр. което ми е близко до предела!
Отговори

ГостPMG_* 25 май 2006 - 18:34

който не чете е така :helpsmilie: и малко уточнение, щото гледам че пишете на изуст :19a: онуи устройството за перката, го приемете Тъй, че като е студен двигатело, оказва по-голямо R (съпротивление) връз перката и тя се движи по-бавно, кат загрей става обратното, а кат са прицака перката се движи на мах, такаче моля кат низнайти ко пишите по-добре ни го правете :19a:
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 28 януари 2007 - 23:24

Пичове, карам омега А 2,3 Д 90г. , но при мен проблема е на обратно. Изчетох почти всичко което показва търсачката, но не намерих отговор. При мен на дълъг път и в града двигателя не може да дигне 90 градуса. Смених термостата, но ефект нула. В един сервиз ми казаха, че може да е от водната помпа, ама сега нямам пари и време за такъв ремонт. Ако някой има идея на какво се дължи проблема да каже.А и ако някой може да каже каква е нормалната работна температура за тези двигатели ще съм му повече от благодарен?
Отговори

Skip снимка Skip 29 януари 2007 - 12:31

the_fog2, на Jan 28 2007, 11:24 PM, каза:

При мен на дълъг път и в града двигателя не може да дигне 90 градуса. Смених термостата, но ефект нула. В един сервиз ми казаха, че може да е от водната помпа, ...  

Помпа? Какво, да не би да върти по-бързо водата от нормална помпа ... турбо-помпа ли си сложил ... :16:

Най-вероятно датчика, който е за термометъра на таблото да отчита с грешка в минус.
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 31 януари 2007 - 11:10

Skip, на Jan 29 2007, 12:31 PM, каза:

the_fog2, на Jan 28 2007, 11:24 PM, каза:

При мен на дълъг път и в града двигателя не може да дигне 90 градуса. Смених термостата, но ефект нула. В един сервиз ми казаха, че може да е от водната помпа, ...  

Помпа? Какво, да не би да върти по-бързо водата от нормална помпа ... турбо-помпа ли си сложил ... :16:

Най-вероятно датчика, който е за термометъра на таблото да отчита с грешка в минус.
 



Не знам за помпата, така ми казаха в сервиза. Вчера на дълъг път за сефте дигна повече от 80 градуса (но не достигна 90-те). И аз мислех за датчиците ама като си нямам и идея за какво иде реч там не смея да пипам, а на тея от сервиза не им се занимавало. Така че проблема ми си остава висящ.
Отговори

Skip снимка Skip 31 януари 2007 - 15:29

the_fog2, на Jan 31 2007, 11:10 AM, каза:

... а на тея от сервиза не им се занимавало. Така че проблема ми си остава висящ.
 
Запали колата и я остави да работи на място.
Ако вентилатора на радиатора по-някое време се включи - значи всичко е наред.
Ако не, наистина проблема ти си остава висящ.
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 31 януари 2007 - 17:57

Skip, на Jan 31 2007, 03:29 PM, каза:

the_fog2, на Jan 31 2007, 11:10 AM, каза:

... а на тея от сервиза не им се занимавало. Така че проблема ми си остава висящ.
 
Запали колата и я остави да работи на място.
Ако вентилатора на радиатора по-някое време се включи - значи всичко е наред.
Ако не, наистина проблема ти си остава висящ.
 


Ами явно проблема ще е висящ. Запалих колата загря до колкото може да загрее, но перката се върти по инерция. Мога да я спра с ръка. Не знам дали трябва да мога да спирам така. Някой ако има идея какво трябва да се направи да каже.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg