Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помогнете на хибридния. Бах и кошника

пламен снимка пламен 04 април 2007 - 19:10

Колега отиди да ти премерят компресията.
Отговори

ДимоЖеков снимка ДимоЖеков 04 април 2007 - 21:00

Мисля че нищо не ти пречи да отидеш при момчетата под моста чавдар. На мен там ми правят диагностика на колата. Правят го качествено и не много скъпо

http://www.snimka.bg...hoto_id=2567548

мисля че ще се ориентираш по картата


ако имаш някакъв въпрос - ЛС
Отговори

gsimania снимка gsimania 04 април 2007 - 21:30

Ходи до Косьо бе братле-"Letman".
Отговори

batko32 снимка batko32 04 април 2007 - 22:50

Абе колеги възможно ли е да не е направена свястна регулировка на клапаните "нали гумички са сменяни" ?????
пуши като трабант около 30сек до минута

Да речем докато позагрее??? Нещо такова а?
Отговори

хибридния снимка хибридния 04 април 2007 - 23:13

Вече кажи речи постоянно. <_<
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 април 2007 - 23:39

хибридния, на Apr 4 2007, 11:13 PM, каза:

Вече кажи речи постоянно. :dance:
 

да не би и ти да си сдухал гарнитура <_<
Отговори

хибридния снимка хибридния 05 април 2007 - 07:37

коя? сложих нова на капака на главата
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 05 април 2007 - 13:38

хибридния, на Apr 5 2007, 07:37 AM, каза:

коя? сложих нова на капака на главата
 


Не на капака а на самата глава гарнитура. Ако е издухана или ще ти пипа маслото или антифриза - ако е антифриза ще пуши бяло и той ще намалява ако е маслото ще пуси тъмно синьо. Май така беше.

ПП. ако ти е издухана също ще ти надува маркучите на водата до пръсване.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 05 април 2007 - 13:41

хибридния, на Mar 30 2007, 05:58 PM, каза:

Не е от него. Изчистих го и пак същото. никаква промяна
 


Може да е ЕГР клапана.
Отговори

Speedball снимка Speedball 05 април 2007 - 14:46

Ако имаш съмнение за гарнитурата на главата си провери свещите. Ако влиза вода направо се заваряват и не правят искра обаче не ми се вярва да е от това защото щеше да работи примерно на 3 цилиндъра.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 05 април 2007 - 15:05

с какъв мотроник си ? че единич май беше по-тъпичък и имаше процедура по обучение
и намери ли диагностичния куплунг в крайна сметка ?
бодни кламера и кажи какво е изпял компа
Отговори

хибридния снимка хибридния 05 април 2007 - 18:38

Мисля че е 1.5
Отговори

Phoenix снимка Phoenix 06 април 2007 - 08:36

Колега това с пушенето на колата не е добре. Аз лично бих вдигнал луд скандал в сервиза в който са я правили колата. Нямам много време днес но бих дошъл с теб там. Нещо не са направили както трябва тези галфони. Най-вероятната причина е прещипване на уплътнителните гумички при монтаж или менте гумички. Моят съвет е не ги оставяй намира докато не ти върнат парите. Не бих се учудил ако нещо са ти заменили и по частите (голям параноик съм) но не бих се учудил. Почти съм убеден че като цвалиш от висока на по-ниска предавка колата започва да пуши зверски нали? Бегай рпи тия да си ти върнат парите щото иначе другата седмица ще ида с даначни и пожарна при тях.
Отговори

хибридния снимка хибридния 06 април 2007 - 19:57

Може и да се заблуждавам нещо , но днес като сложих нов радиатор и сглобих колата и я запалих да работи Не пушеше. Разходих се до Студенски от Овча Купел и колата де държеше много добре. Смених датчика за температурата където е на радиатора с такъв от Фиат Типо. Едно към едно са, даже буксите са еднакви. Сложих от Типо-то понеже се включва перката на по ниски градуси да охлажда , но ми се струва нивото на водата в казанчето спадна леко , а не тече от никъде отдолу. Чаках я доста време и нито една капка. Но може и да си въобразявам. :c010:
Както и да е но с леки преправяния , рязания и мъка сложих такъв радиатор от 16V благодарение на колегата Neonman. Много сериозен пич. :c010: . ще има да :c010:
Отговори

doolettle снимка doolettle 07 април 2007 - 21:04

пич, ао точно сега ти се е сцакал радиатора, си помисли за гарнитурка на главата :c010:
Отговори

хибридния снимка хибридния 08 април 2007 - 19:09

аз го прецаках докато свалях марку4а. :c010: не е гарнитура, но се оказа 4е колата има много богата смес и затова пушляви 4ерно и даржи обороти. но не се знае от какво
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg