Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Opel Meriva

OPEL Meriva 1.7dti

Alex.T снимка Alex.T 03 май 2020 - 15:20

Джантите май ще се продават, понеже май тежнеят на моторчето ще си търся някои 15 с нископрофилни гуми,а колкото до колата днес отказа динамото и не знам втора употреба да взема или да отремонтирам моето.
Отговори

jorkata снимка jorkata 03 май 2020 - 15:29

Отремонтирай твоето и искай да проверят вакуум помпата.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 07 май 2020 - 14:46

Така,има развитие по темата,днес времето подаде ръка и свалих динамото. Пиша това за хората на които им предстои да се сблъскат с този ремонт,понеже на 1.7 той е неизбежен. Свалих възд. филтър,след това свалих пистовия ремък и отвих двата болта които държат динамото. Има и няколко маркучета,които влизат във вакум помпата и трябва да се свалят,но реших да пиша за това понеже някои казват,че не може да излезне от долу , е излезна малко трудно,но излезна. А за монтажа не съм сигурен дали ще се закачи от долу.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 07 май 2020 - 21:52

имам един отделен въпрос,понеже съм си намислил да изолирам егр-а и гледах клипчета в нета но всички 1.7 баха с вакумни егр,во моя видях,че е електрически и не се намира непосредствено след всмукателя. та ако го затапя дали ще има проблем? ААААА....
И още един въпрос имам защо дори и в аутодата астра г с този мотор я дават доста по пъргава след като меривата е по малка дали има разлика в турбото
Мнението беше редактирано от Alex.T: 07 май 2020 - 21:53
Отговори

jorkata снимка jorkata 08 май 2020 - 05:54

Меривата ти е по- тежка от астрата с около 200 кг. 100- те коня на меривата са с денсо помпа и дюзи а твоята не знам дали е така ама и от това има значение.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 08 май 2020 - 13:49

Не и при мен мотора е 75 коня,а каква е разликата между бошовата и денсо помпата
Отговори

jorkata снимка jorkata 09 май 2020 - 13:35

Тук има много по- запознати от мен, но мисля, че разликата е в работното налягане, т.е. Бошовската помпа работи с по- високо налягане. Отделно бошовски дюзи се отремонтират, а за денсо дюзи няма информация.
ПС: Какво стана с динамото?
Мнението беше редактирано от jorkata: 09 май 2020 - 13:37
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 09 май 2020 - 16:51

Сега забелязах че горе букситекоито влизат в компютъра са на бош ама най вероятно това няма значение буксите са си други
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 май 2020 - 21:37

Въпросът Бош срещу Денсо е за комън рейлите на 1.7. По-специално 100 коньовите версии на Астра/ Мерива(Корса). Неговият не е от тях, той е с роторна помпа.

Денсото е по-капризна система принципно, слагана на Мерива/Корса, Бошът е по-добър, той се слага при Астрата. Но по-истински Бош при тоя двигател има на Honda Civic VII 1.7 100 коня, пак се води CDTi и там.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 май 2020 - 21:41
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 май 2020 - 22:47

 Д-и-м-о-в, на 09 май 2020 - 21:37, каза:

Денсото е... , слагана на Мерива/Корса, Бошът е по-добър, той се слага при Астрата.

Я пак...
Отговори

jorkata снимка jorkata 11 май 2020 - 07:53

Имаш една "плоча" на всмукателния колектор, която играе роля за завихряне на входящия въздух. Там има четири двойки отвори= 8 клапана всмукателни, като единия отвор е нормален, а другия е много малък. Имаше една тема как един колега е разширил и втория отвор, като е мерил по гарнитурата. Споделя, че има разлика към по- добро във високите обороти. Намери я темата мисля, че ще е интересна за теб.
Успех!!!
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 11 май 2020 - 15:02

за сега мисля да премахна катализатора и да почистя егр,исках да го затапя но е елеектрчески и без софтуер явно няма как
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 май 2020 - 17:34

Първо отвори колектора и виж отворите в тая "плоча" (при другите това са вихровите клапи, при теб няма клапи, а само малки втори отвори) и всичко ще ти се изясни. След като разшириш малките отвори по гарнитурата няма да си познаеш Меривичката. Тогава ще поискаш да направиш и всичко останало по нея.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 12 май 2020 - 06:40

Значи това са дупките които вкарват и сместа,а разширяването трябва да е колкото на другите дупки ли
Отговори

jorkata снимка jorkata 12 май 2020 - 07:49

През тези "Дупки" влиза въздуха, нагнетен от турбото и хубаво е да станат еднакви . За разширяването налагаш и мериш по гарнитурата. Понеже материала е алуминий, обработката ще стане лесно. По гарнитурата очертаваш и после стягаш на менгемето и разширяваш с бормашина, изпилваш с една пила а ако имаш фреза- още по- добре.
Мнението беше редактирано от jorkata: 12 май 2020 - 07:51
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 12 май 2020 - 19:15

https://drive.google...ew?usp=drivesdk
За тези малките дупки ли става въпрос
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 май 2020 - 19:25

Да. Налагаш гарнитурата и очертаваш, разпробиваш и сглобяваш с нови гарнитури и си свиркаш.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 12 май 2020 - 19:31

За мен най важно е в началото да стане малко по пъргава.Значи другата седмица ще започна с това упражнение и кагато съм готов ще споделя резултата
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 май 2020 - 20:02

Абе ще се поухилиш като я направиш:-)
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 13 май 2020 - 20:55

А кои гарнитури трябва да облепям със силкон
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg