Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Разпределителен вал от Кадет 1.3s на C16SE

IcoZ71 снимка IcoZ71 24 октомври 2009 - 17:48

Здравейте, дали ще се получи номера, да сложа разпр. вал на Астрича, от Кадет 1.3S/75/hp. Втория наистина изглежда с доста по-сериозни фази при сравнение с вала на C16NZ, с моя не съм го сравнявал /незнам дали е като на Ц16НЗ, не ми се е налагало да отварям главата/.Мой познат сложи такъв вал на Ц16НЗ, и каза че има осезаема разлика в ускорението на автомобила.
Другото е , че не съм с делко а с комутатор/4 кабела/ , в този случай как би станал номера?!?
Благодаря предварително за отговорите !!! :devil-smiley-019:
Отговори

IcoZ71 снимка IcoZ71 26 октомври 2009 - 22:45

Май никой нее в час със темата, а ?!? :newsm05_41:
Отговори

jikata снимка jikata 27 октомври 2009 - 08:37

Колега, надявам се темата ти да придобие интерес защото и аз се интересувам силно от тази замяна на разпределителния вал с такъв от 1,3S.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 октомври 2009 - 14:59

Ами колега слагай и пробвай лично съм слагал на С14НЗ вал от 1.3 карб от корса и колата си джитка без проблеми но това дето са ти го казали че има разлика в ускорението е ебахти и измислицата а за делкото има два варианта за вала единия да е с пъпка а другия да е с нареза някои валове имат и двете за двата типа делко виж си делкото и си намери вал който ти става а иначе има доста инфо за различните ъгли под котито са валовете та можеш да сравниш каква е разликата ако има такава
Поздрави
Отговори

doniom снимка doniom 07 ноември 2009 - 20:12

разпр.вал от 1.6 моно инж. пасна идеално на моята астра C 14 SE .ако на някой се наложи смяна на вал да не се притеснява и да търси кадети вектри астри и да сменя вал от тях.ходих в няколко магазина да търся -350 до 420 лева за нов вал-тези хора са ненормални.при полужение че двигател от ударена кола примерно струва 350-400 лева.благодаря на хората от форума и тези които ми се обадиха за съвети.
Отговори

Влади_666 снимка Влади_666 14 ноември 2009 - 01:04

:3: Да а казваха че няма да стане.Нищо поне вече ще знам като се наложи на някой вала си седи :blink: :3: :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg