Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Zafira b 1.6 cng Изгасва в движение

Dimitur1230 снимка Dimitur1230 21 май 2020 - 22:47

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Zafira B 1.6 CNG 2008 година заводски метан. Колата е бивше такси в германия. Проблема е че изгасва в движение на метан. На бензин не прави проблем. Като изгасне после нито стартер върти, нито стрелките по таблото се мърдат, нито позволява да я обърнеш на бензин. Трябва да изкараш ключа да изчакаш 3-5 минути и после пали. Някой ако се е сблъсквал с този проблем моля да сподели опит.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 май 2020 - 23:33

Най-вероятно и на твоя компютър му е дошло времето.
На един мой приятел колата му правеше друга магария, когато загрее компютъра, обръщаше сама на бензин и няма метан и край. Обаче ако го поливаш с вода и го охлаждаш принудително , по едно време се освестява и може да обърнеш на метан.

Тъй че ако не друго, си мисля че и твоя когато "изчакваш 3-5 минути", той се поохлажда и пак зацепва. Загрее ли отново там колкото трябва и айде пак.
Вероятно тоя проблем ще се влошава с времето и ще трябва проверка и ремонт.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 май 2020 - 06:37

Не знам, ама да питам. Тая система нема ли охлаждане, и да не би да греят некви релета, клапани?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 май 2020 - 10:55

Не, нищо не се охлажда,, поне не както трябва, защото компът пак е лепнат за мотора, както на всичките там от серията. И след достатъчно цикли загрей-охлади, почват аномалиите.
Аз казвам какво открихме при мой приятел, но не е казано че при теб е същото.

Може да страдаш и от друг проблем, запалителната бобина. Намери си друга за проба, от приятел нещо, от морга питай... смени я и наблюдавай дали ще прави пак така. Ако не си сменял свещи скоро(да кажем от 20-тина хиляди км), ориентирай се и за тях.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 май 2020 - 11:11
Отговори

Dimitur1230 снимка Dimitur1230 22 май 2020 - 23:55

Ще пробвам с бобината и ще споделя
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg