Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

zdravkop снимка zdravkop 11 юли 2021 - 13:52

Много паднали цените на Зафирите. Направо без пари. Явно не се търсят и затова така са намалили цените. Моят Пасат е от тази автокъща. Доволен съм от продавача- коректен и точен: https://www.google.c...bMA-rymaA&hl=bg
Отговори

Кристиан8118 снимка Кристиан8118 11 юли 2021 - 15:01

Здравейте на всички нов съм в форума но реших да се включа и аз.решил съм да вземам Инсигния за таксиметрови цели и съм се спрял на тазиhttps://mobile.bg/11621961523835235 трябва ми икономичен но голям автомобил няма да се надбягвам интересува ме дали мога да проверя в представителството за километри и обслужване на колата или трябва да отида със собственика на колата
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юли 2021 - 15:15

Да, Бенз. Това, което си дал от автокъщата на Жорката, наистина изглежда добре с изключение, че няма фарове за мъгла. Но това предполагам е решимо за малко пари. Цената е долу-горе добра.
Да отидат и да я видят според мен.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 юли 2021 - 14:58

Цените на место у тая автокъща са надолу а и ще са надолу. Лично проверено нееднократно.
Отговори

Dowper снимка Dowper 13 юли 2021 - 08:23

 Кристиан8118, на 11 юли 2021 - 15:01, каза:

Здравейте на всички нов съм в форума но реших да се включа и аз.решил съм да вземам Инсигния за таксиметрови цели и съм се спрял на тази https://mobile.bg/11621961523835235 трябва ми икономичен но голям автомобил няма да се надбягвам интересува ме дали мога да проверя в представителството за километри и обслужване на колата или трябва да отида със собственика на колата


Снимаш ВИНа и отиваш в Дженеръс, там ще ти дадат информацията.
Отговори

Кристиан8118 снимка Кристиан8118 14 юли 2021 - 10:36

Дженеръс ми дадоха инфо и по телефона през платформата на сайта последно е обслужвана при тях 2020 март на 74К може и да излезне читава някой читав нотариус в София който да не реже глави знаете ли калкулатора ми показа 780 лв за прехвърляне
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 август 2021 - 15:22

https://m.mobile.bg/...623743134714197
Това е бивша моя кола, нищо нередно, освен че са върнали километража на колкото беше преди да я продам... Не са се постарали повече, защото до 205 000 км има история в Опел..
Отговори

Denito снимка Denito 12 септември 2021 - 20:09

Здравейте! Търся си кола и съм се спряла на Опел Астра, и по-конкретно на тази https://m.mobile.bg/...630931734764087
Тези дни ще ходим да я видим, ако може да ми дадете съвет на какво да обърнем внимание най-вече. Изчетох доста теми тук във форума и чисто по женски тотално се обърках :) Благодаря предварително!
Отговори

benzy снимка benzy 13 септември 2021 - 00:21

На мен ми се вижда свръх евтина, това не може да е без нищо.
Ако правилно се ориентирам за автокъщата, те не манипулират колите и не крият неща - каквото слезе от автовоза това, но и не знаят много много какво продават, правят обороти. Идеалният вариант си остава да я закарате в Опел за пъна инспекция, но май не се занимаваха с такива, както казах гледат да продават обеми. Ако ще я гледате само на място, мисля е задължително да вземете някой да и направи компютърна диагностика поне. И то няма много какво друго да направите...

Иначе по-специфични проблеми на Астрата - електрониката, вижте дели всички ел джаджи работят едно по едно.
Стартера понякога прави проблеми, ослушайте се за шумове при даване на контакт и дали пали лесно.
Трансмисията може да е от проблемните, при тестдрайва се ослушвайте за шумове, особено на по-високите скорости.
Ако пали, работи равномерно и върви равномерно и ако не се чуват странни шумове се кръстите да ви е на късмет. Имайте и 2 хилядарки в резерв - едната ще отлети по регистрация и първоначалното обслужване, но и една ако нещо се скофти и сте изтеглили някоя "къса пръчка", което е много вероятно при такава цена... много е вероятно да е на адски много км и тепърва да идват проблеми. Но иначе изглежда добре

Ето и един списък по който да се водите, това са общите неща за проверка и помага като го имате принтнат и е с вас:
https://cars-help.co...avan-avtomobil/

Успех
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 септември 2021 - 09:28

Така като гледам май предната броня е сменяна.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 септември 2021 - 10:42

Ако логиката ти е вярна и задната е сменяна. Но според мен логиката не е вярна.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 септември 2021 - 10:50

 benzy, на 13 септември 2021 - 00:21, каза:

На мен ми се вижда свръх евтина

Нали ти е ясно тази автокъща каква е и че от тях взимат коли не малко търговци? Така че цената си е идеална и просто трябва да се види колата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 септември 2021 - 11:13
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 септември 2021 - 11:22

 tisho.74, на 15 септември 2021 - 10:42, каза:

Ако логиката ти е вярна и задната е сменяна. Но според мен логиката не е вярна.

Виждам разлика в цвета на броня и капак/калник, затова го казвам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 септември 2021 - 12:23

Цвета на една и съща боя върху пластмаса и ламарина винаги се различава. На броните обикновено е по-тъмна.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 септември 2021 - 12:24
Отговори

Denito снимка Denito 22 септември 2021 - 09:01

Здравейте. Да цената е ниска тъй като се оказа, че колата е за цялостно пребоядисване, почти навсякъде лакът е почти паднал. Техническото състояние изглежда ок, но и това няма как да е сигурно. Та, насочих се към друга Астра, 2009г. 1,7 110кс. От дилър на Опел е, карахме я, доста стегната кола. Надявам се и занапред да няма сериозни дертове :)
Отговори

Ivo Zafira снимка Ivo Zafira 25 октомври 2021 - 23:02

 Иван33, на 23 април 2021 - 16:24, каза:

Да, нафта. Търсих такава с бензин и автомат, но така и не намерих моята кола. Е, накрая съгреших с B20DTH... :pardon:

Доволен ли си от колата. Аз преди месец си купих Зафира 2.0 cdti ,170 коня. Върви много добре, но вчера ми изписа service vehicle soon.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 26 октомври 2021 - 05:30

 Ivo Zafira, на 25 октомври 2021 - 23:02, каза:

Доволен ли си от колата. Аз преди месец си купих Зафира 2.0 cdti ,170 коня. Върви много добре, но вчера ми изписа service vehicle soon.

Да, на този етап съм по-скоро доволен. Единственото нещо, което ме притеснява е някаква грешка, свързана с AdBlue, която ми изскача периодично и след известно време сама се маха, като при това резервоарчето за AdBlue си е пълно. Преди седмица се стягах да я карам в сервиз, тя пък взе, че пак се оправи. :-)
"Service vehicle soon" взе да излиза и при мен, като застудя. Прочетох грешките и се оказа, че подгряващата свещ на първи цилиндър е за смяна. Поръчал съм си две бройки, но още не са дошли за да я сменя...
Мнението беше редактирано от Иван33: 26 октомври 2021 - 05:34
Отговори

Ivo Zafira снимка Ivo Zafira 27 октомври 2021 - 20:27

 Иван33, на 26 октомври 2021 - 05:30, каза:

Да, на този етап съм по-скоро доволен. Единственото нещо, което ме притеснява е някаква грешка, свързана с AdBlue, която ми изскача периодично и след известно време сама се маха, като при това резервоарчето за AdBlue си е пълно. Преди седмица се стягах да я карам в сервиз, тя пък взе, че пак се оправи. :-)
"Service vehicle soon" взе да излиза и при мен, като застудя. Прочетох грешките и се оказа, че подгряващата свещ на първи цилиндър е за смяна. Поръчал съм си две бройки, но още не са дошли за да я сменя...

И при мен тези дни пали трудно, проверих я и се оказа свещ на 4 цилиндър. Какви свещи препоръчваш? Относно адблу предишният собственик бе сменявал единия сензор на адблу, доста скъпичък, с работата в Дженеръс ауто над 1000 лв е било. Надявам се да се оправят тези проблеми и да се радваме на возията на колата. На дълъг път е много удобна, просто няма нищо общо с предишният ми Опел Астра Г. Как може сам да си прочиташ грешките? Или просто правиш диагностика в някой сервиз.
Мнението беше редактирано от Ivo Zafira: 27 октомври 2021 - 20:31
Отговори

Иван33 снимка Иван33 27 октомври 2021 - 21:13

 Ivo Zafira, на 27 октомври 2021 - 20:27, каза:

И при мен тези дни пали трудно...

Свещите за тоя двигател са само оригинални, няма заместител. В "Стефанов" ми дадоха цена от 75лв/бр., но познат, който държи магазин за авточасти ми ги поръча на 52лв.
Като взех колата и аз смених някакъв Nox sensor, пак свързан с AdBlue. Само че тогава грешката беше друга и светеше чека на таблото. Въпросната част струваше малко над 1400лв., с отстъпката ми излезе малко под 1000.
Що се отнася до грешките, чета ги с Car scanner pro, програмата я има в Google play, а мисля, че я има и за айфон и с един адаптер от AliExpress...
Коя година и на какви километри е колата?
Мнението беше редактирано от Иван33: 27 октомври 2021 - 21:15
Отговори

Nedds снимка Nedds 27 октомври 2021 - 22:07

Колеги, за мен е лудост да давате толкова пари за този сензор. В немските форуми масово се оплакват от него .... дори някои известно време след смяната и завтарят. На мен да чукна на дърво за сега не се е обаждал, но ако даде грешка директно шунтирам цялата адблу система.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg