Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

sladura снимка sladura 26 юли 2021 - 21:20

Странно ми звучи кола 1700 кг. с 18-ки джанти и 4.90 м. дължина да се използва за такси. Съотношението външни / вътрешни размери при Insignia е едно от най-лошите в D сегмента, включително и малкия за такъв автомобил 540 литра багажник. Insignia е флагман модел на Опел, а това винаги означава по-скъпа поддръжка спрямо моделите под нея. За такси е нужно просторна отвътре, компактна отвън, здрава и с нормална поддръжка кола.
Според мен Астра комби или Зафира с атмосферен бензинов двигател (или заводски LPG / CNG) е далеч по-добрия избор за такси, ако държиш да е Опел.
Отговори

zaho1 снимка zaho1 18 декември 2021 - 08:09

Здравейте,
Синът ми е харесал тая Инсигниа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11598524464166872&slink=mipq17. През седмицата ще ходим да я гледаме. Ще съм благодарен ако дадете мнения и препоръки, какво да гледаме и слушаме.
Благодаря.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 19 декември 2021 - 17:10

 zaho1, на 18 декември 2021 - 08:09, каза:

Здравейте,
Синът ми е харесал тая Инсигниа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11598524464166872&slink=mipq17. През седмицата ще ходим да я гледаме. Ще съм благодарен ако дадете мнения и препоръки, какво да гледаме и слушаме.
Благодаря.

Има много изписано по темата за Инсигния дизляк на старо. Но за близо 30 000 лв или по 400 лв на месец - идете и му купете една нова Астра от магазина и да знаете какво карате...
Отговори

zaho1 снимка zaho1 19 декември 2021 - 18:30

 Hotblooded, на 19 декември 2021 - 17:10, каза:

Има много изписано по темата за Инсигния дизляк на старо. Но за близо 30 000 лв или по 400 лв на месец - идете и му купете една нова Астра от магазина и да знаете какво карате...

Благодаря за мнинието, прав си. Ще помислим още малко...
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 19 декември 2021 - 23:26

 Hotblooded, на 19 декември 2021 - 17:10, каза:

Има много изписано по темата за Инсигния дизляк на старо. Но за близо 30 000 лв или по 400 лв на месец - идете и му купете една нова Астра от магазина и да знаете какво карате...


Не е лош вариант и това. Срещу малко повече пари ще кара нова кола. Лошото е, че вече май се предлага само с 3 цилиндрови двигатели, което е грехота според мен.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 декември 2021 - 09:53

И да не е чисто нова - някоя мостра, или върната от лизинг, с останала гаранция - ще се намери за тези пари.
Просто 27 бона за Инсигния А дизляк, в момента са грешни пари... Колкото и да "не е лоша кола"...
Отговори

Nedds снимка Nedds 20 декември 2021 - 11:17

 Hotblooded, на 20 декември 2021 - 09:53, каза:

И да не е чисто нова - някоя мостра, или върната от лизинг, с останала гаранция - ще се намери за тези пари.
Просто 27 бона за Инсигния А дизляк, в момента са грешни пари... Колкото и да "не е лоша кола"...


Между другото от няколко месеца цените на употребяваните автомобили не падат, а се вдигат. Примерно инсигния като моята - на такива километри с такова оборудване в момента под 38 - 40 К няма, а даже са и на повечко километри.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 декември 2021 - 11:21

Ами новите коли в момента се чакат между 6 месеца и година... И за това и сравнително новите втора ръка стигнаха високи цени...
Лятото имаше Инсигния 2018 та, 2.0 бензин със много екстри, на 125 000км за 32 000 лв,от първи собственик.. Сега за под 40 няма да намериш такава
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 28 декември 2021 - 11:24

Здравейте. Отдавна не бях влизал.
Замислям догодина да взема инсигния Б.
Карам малко, на къси разстояния, 90% градско, макс 15000км годишно.
Държа да е бензин, седан, 1.5 165кс или друг, но 260кс ми се вижда много за града.
В бг обяви за бензинови почти няма. Разгледах немското мобиле, 1.5, седан, с адаптивно окачване, диг дисплей и агр седалки почти няма.
Въпросите ми са, между адаптивно и обикновено окачване в градска среда усеща ли се много?
Лятото кожени седалки без обдухване голям минус ли е?
Защото тези опции са най-взаимо несъвпадащи.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 28 декември 2021 - 17:30
Отговори

sladura снимка sladura 28 декември 2021 - 17:59

Здравейте. Бензиновите действително са малко и няколкото такива бройки държат цена точно заради това особено ако са 2.0 Turbo. За града по-малкия мотор е достатъчен, ако сте спокоен шофьор. Ако колата се взима за удоволствие препоръчвам 2.0 260 к.с. Като собственик на такава машина (мотора в Insignia A Facelift е същия, но е 250 коня) мога да кажа, че този мотор се вписва чудесно в тежкото купе на Insignia и не бих го заменил за по-малкия мотор.
Разлика в режимите на адаптивното окачване аз усещам само при по-агресивно шофиране по планински пътища.
Insignia-та ми е с комбинирана тапицерия кожа и текстил, но другия ми автомобил е с пълна кожа и без обдухване и лятото е неприятно само първите 2-3 минути ако си по къси панталони, после климатика охлажда и не е проблем.
Мнението беше редактирано от sladura: 28 декември 2021 - 18:01
Отговори

benzy снимка benzy 29 декември 2021 - 00:23

 nikiboy, на 28 декември 2021 - 11:24, каза:

Замислям догодина да взема инсигния Б.
1.5, седан, с адаптивно окачване, диг дисплей и агр седалки почти няма.
Въпросите ми са, между адаптивно и обикновено окачване в градска среда усеща ли се много?
Лятото кожени седалки без обдухване голям минус ли е?


Здрасти, 4 години карах кожа без обдухване, живее се съвсем поносимо и не ми се е налагало да си скубя косите :) още повече при преобладаващо градско нямаш часове в колата, че да те запарва. В най-големите жеги свикваш да отделиш 2 мин да сложиш сенник на прозореца, за да не ти запали д-то като седнеш, даже и с обдухване проблема е пак същия да седнеш в пряко напечена седалка, така че според мен това не трябва да те спира. Хубаво е да има отоплението за зимата, но ако трябва да съм честен аз лично относително рядко го ползвах...

За адаптивното окачване, в 1.5 мотора си е рядкост и според мен доста безсмислено. От сблъсъка ми точно с Инсигния Б 260 разликата, която носеше спорт бутона беше в трансмисията - ставаше по-агресивна и задържаше по-дълго обороти, не толкова във возията. При 1.5 и то градско надали ще караш толкова агресивно, че да има голяма файда от адаптивното окачване - то по дефиниция е "меко" и се втвърдява дори и без да е активиран спорт, когато влезеш агресивно в завой, ти прецени дали ще караш на "бързи и яростни" в града. Още повече, ако нещо по него се скапе е скъпо и макар това при теб да не е от голямо значение, защото взимаш относително нова (за нашите ширини) кола при препродажбата след години ще е нещо, което вероятно ще се избягва заради потенциалните разходи - лесно бих прежалил и това.
Нищо не казваш за трансмисията, според мен си направи услуга и вземи автомата :)


 sladura, на 28 декември 2021 - 17:59, каза:

Ако колата се взима за удоволствие препоръчвам 2.0 260 к.с.

Аз ако ще взимам Инсигния 260 за кефа ще си го направя пълен с GSI :)
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 29 декември 2021 - 15:19

Пропуснал съм, задължително автомат.
А за адаптивното окачване предполагам ще вози по-приятно в града, че иначе си вози стегнато, ама твърдо.
Общо взето ще гледам какво ще излезе като обяви. Но не ми се иска дизел, просто често къси дестинации карам, дето се вика отсреща до магазина с колата.
И последно да питам, навигацията, има ли различни версии, както едно време cd500, dvd800, 900?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 29 декември 2021 - 19:16

На Инсигния Б са два модела навигация, за късите пробези - бензина е по подходящ, няма спор. Може би най добрия избор е 1.6/200 коня, но е доста рядък.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 декември 2021 - 19:42

Тогава какъв е смисълът от Инсигния и наливането на такива пари, щом ще е "до магазина с колата" ?
Същата работа ще ти върши и Корса за 3-4 пъти по-малко пари. Това си е твоя работа, но явно се чудиш къде да ги пръскаш.
Или до магазина да е, ама със "7-ма серия да е" ? Смисъл - нулев. Практичност - отрицателна...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 декември 2021 - 19:46
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 29 декември 2021 - 20:02

Голямата кола е заради комфорта и заради сигурността.
15000км годишно, от които 11-12000 са градско, другото ходене по почивки си е доста градски пробег, при положение че живея в центъра на града.
Изясни ми се за кожата, както и за адаптивното.
Благодаря за отговорите.
Весели празници на всички.
Отговори

sladura снимка sladura 29 декември 2021 - 20:08

Димов, да търсиш ти смисъл в нещо в което човека е решил да си вложи парите, е пълна утопия.
Парите са негови и решението е негово. Не вярвам да си вземе Корса, защото ти си казал, че с Инсигния до магазина не е практично.
Когато човек дава едни пари за кола не винаги търси практичност!
А и не виждам нищо лошо в това да се чуди къде да си пръска парите, освен ако не ги е откраднал.
Аз лично точно това се чудех и си взех Инсигния като втора кола и съм много доволен от избора си. Не съм гледал практичност, а външен вид и двигател. Кефи ме как върви, кефи ме как изглежда и това ми е достъчно, че да оправдая вложените пари.
Не ходя с нея до магазина. Разтривам я в почивните дни по магистралата на разходка със семейството.
Иначе по темата с адаптивното окачване. Ако се очаква в режим tour тази кола да вози по-меко в града, не мисля че ще се усети разлика. В режим sport става по-агресивна и повече въртящ момент се прехвърля към задните колела ако е 4х4.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 декември 2021 - 20:38

 sladura, на 29 декември 2021 - 20:08, каза:

Димов, да търсиш ти смисъл в нещо в което човека е решил да си вложи парите, е пълна утопия.
Парите са негови и решението е негово. Не вярвам да си вземе Корса, защото ти си казал, че с Инсигния до магазина не е практично.
Когато човек дава едни пари за кола не винаги търси практичност!
А и не виждам нищо лошо в това да се чуди къде да си пръска парите, освен ако не ги е откраднал.
Аз лично точно това се чудех и си взех Инсигния като втора кола и съм много доволен от избора си. Не съм гледал практичност, а външен вид и двигател. Кефи ме как върви, кефи ме как изглежда и това ми е достъчно, че да оправдая вложените пари.
Не ходя с нея до магазина. Разтривам я в почивните дни по магистралата на разходка със семейството.
Иначе по темата с адаптивното окачване. Ако се очаква в режим tour тази кола да вози по-меко в града, не мисля че ще се усети разлика. В режим sport става по-агресивна и повече въртящ момент се прехвърля към задните колела ако е 4х4.


Някъде да си видял, че съм сигурен в нещо, че щото аз съм го казал, то той ще го направи?
Не четеш какво има написано. Нека се цитирам пак "Това си е твоя работа, но явно се чудиш къде да ги пръскаш."

А това, че съм си изразил мнението, на теб нещо пречи ли ти или само се заяждаш?
Отговори

sladura снимка sladura 29 декември 2021 - 21:06

Излишно се палиш! Нито ми пречи, нито се заяждам. Изразявай се, колкото ти душа иска :beer:
Просто не разбирам идеята някой да задава конкретни въпроси за адаптивно окачване и кожа и друг да тръгне да му обеснява как не било практично да се ходи с Инсигния до магазина и че смисъла в неговата покупка е нулев :c010: Още повече, че питащия вече има Инсигния и не пита с какво да ходи до магазина или как да си харчи парите.
Като нямаш какво конкретно да кажеш по въпросите на автора, не е необходимо да се отбележиш в темата с излишни житейски съвети.
Според мен поста ти няма нищо общо със задените въпроси. Затова и аз написах моя.
Бъди полезен там където можеш и знаеш и съвета ти е търсен!
Иначе тая блага темичка се превръща в един голям чат.
Отговори

benzy снимка benzy 29 декември 2021 - 21:24

 nikiboy, на 29 декември 2021 - 20:02, каза:

Голямата кола е заради комфорта и заради сигурността.
15000км годишно, от които 11-12000 са градско, другото ходене по почивки си е доста градски пробег, при положение че живея в центъра на града.

Рядък, и доста по-скъп е 1.6 /200, но особено с GS line е много яка колица

За навигациите да кажат колегите с Инсигнии, дано не бъркам, "малката" е R4.0 InteliLink, "голамата" е Navi900 InteliLink
Визуално Р4.0 мисля беше с по-голяма пластмасова рамка, докато голямото Navi900 изглежда почти като таблет. Navi съответно е с вградена навигация, R4.0 трябва да е с Android Auto така че пак може да подкараш навигация през телефона.

П.С. 5 метра кола като Инсигния Б, и то порядъчно широка, при всички положителни качества, които има за центъра на София ми се струва леек трън в еди къде :) Но всеки си избира отровата сам...

Весели празници и късмет през новата да намериш идеалната за теб кола
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 декември 2021 - 10:18

Външната разлика между двете навигации е малка, голямата, която подържа Андроид Ауто вади по хубав звук. Да се внимава че с малкия екран е и мултимедията която е без навигация и няма външна разлика.
1.6/200 коня не е много по скъп от 1.5/165, има го и с Inovation, бях взел оферта за такава, но се отказах като разбрах че е с директно впръскване и е със 6-степенния автомат... Искаха и 3000 лв отгоре, спрямо 1.5/165 със аналогично оборудване.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg