Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Пловдив

Внимание! Нова камера!

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 16 август 2012 - 08:19

 pep4o, на 16 август 2012 - 01:31, каза:

Да ама на булевард с 3 платна е смехотворно да се кара с 50км.ч. в София за такова място е 80км.ч.

Виж , майна, в Пловдив полицаите не се грижат да обезопасяват движението , а застават на "хранилка" - безумно ниско ограничение само и само да ловят нарушители.
Отговори

nakata снимка nakata 16 август 2012 - 11:26

 Georgi - Plovdiv, на 16 август 2012 - 08:19, каза:

Виж , майна, в Пловдив полицаите не се грижат да обезопасяват движението , а застават на "хранилка" - безумно ниско ограничение само и само да ловят нарушители.

Така е. Докато си мълчим за безумните ограничения ще е така.
Отговори

BALKY снимка BALKY 16 август 2012 - 13:25

 pep4o, на 16 август 2012 - 01:31, каза:

Да ама на булевард с 3 платна е смехотворно да се кара с 50км.ч. в София за такова място е 80км.ч.


Все пак е булевард, не е Монца! Ако говориш за Ботевградско шосе и околовръстното, вземи се огледай колко сгради има наоколо и какви са. Все пак там има и локално движение на околовръстното.
Отговори

denontel снимка denontel 16 август 2012 - 14:22

Аз под думата хвърча разбираите някъде 85- 86км. При положение ,че в Пловдив ограничението е на 50км.
Мнението беше редактирано от denontel: 16 август 2012 - 14:23
Отговори

nakata снимка nakata 17 август 2012 - 09:09

 BALKY, на 16 август 2012 - 13:25, каза:

Все пак е булевард, не е Монца! Ако говориш за Ботевградско шосе и околовръстното, вземи се огледай колко сгради има наоколо и какви са. Все пак там има и локално движение на околовръстното.

Всички тези "много" сгради да си направят ускорителни ленти. Специално за околовръстното е за това, да се предвижваш по-бързо. Няма никаква мисъл при проектирането на пътища от там трябва да се почне.
Отговори

BALKY снимка BALKY 17 август 2012 - 11:16

Айде да не се заяждаме и да пишем простотии. ОК? Тея пътища са проектирани преди мноооооооого мноооооооого годинки и не са били предвиждани за подобен трафик. В последствие са правени тея неща със сгради и прочее. Първото което е, на тия всичките булеварди у София си има локални ленти, които са си предназначени за въпросните сгради. Много ми е интересно, в Пловдив, примерно на бул. "България", къде можеш да туриш ограничение 80, при положение, че тъкмо като вдигнеш 50 и си на следващия светофар дет си свети червено? Единственото място, където е възможно да се пусне по-висока скорост в Пловдив, тва е бул. "Санкт Петербург".
Отговори

nakata снимка nakata 19 август 2012 - 11:28

Вътре в града ми е ясно, че не може да се ускори значително скоростта. Само умно настроени светофари могат да ускорят трафика, сега с новите камери може да има система със засичане на трафика. Но съгласи се че околовръстното трябва да е по-скоростно а не постоянно с 50км/ч.
Отговори

BALKY снимка BALKY 19 август 2012 - 13:39

Ами, околовръстното не е 50 км/ч. Нито в Пловдив, нито в София. Даже в София е 80 км/ч на места.
Отговори

petar4oo снимка petar4oo 25 септември 2012 - 10:29

Колеги я ми кажете на кои светофари има камери за червено? А по повод ограниченията ще дам един пример този булевард който е от макдоналц-ВСИ и отива надоло към метро има капацитет за скорост 80км/Ч даже аз там с по малко некарам. Също така има и други булеварди в тракия които имат такъв капацитет.Друг е въпроса капацитета на кадърнос при шофьорите.Странно,че в София се напални със селяни,но пък се научиха да карат... Пример: светва зелена светлина на светофар-за 25сек. минават около 14-18 автомобила(наблюдението е от крастовище на Мария Уиза и Сливница.Така сега пример от Пловдив светофара на Макдоналц и ВСИ (Аграрния Университет) ами непомня колко време свети зелено но е кам 20-тина секунди за ляв завой и обратен се изнасят 2 автомобила!!!??? :kuku: при условие че щом светне червено могат да минат поне още 4-5 преди да трагнат другите.А за направо кам новия надлез да минават не повече от 10-12..за какво говориме колеги. 100% съм сигорен че ви се е случвало да чакате на червено зад някой и когато светне зелено той да го гледа едно такова умислено и да го чака да стане още по зелено... След този пост да не хукнете срещомен понеже сам софянец напротие 70% сам майничка :) но нека си признаеме че в Пловдив истинските шофьори са... малко.Даже май са останали само тук във форума :sup: :3:
Отговори

myzrael снимка myzrael 25 септември 2012 - 11:30

Нали знаеш,че ако минеш на червено дори и за обратен,чичко полицай няма да прости току така?Ако има секунди да отброява на 2-3 секунди на червено вече ръчкам първа и лека полека на оранжево вече отлепвам от съединителя.Светне зелено и съм в джаза.Онзи ден на Сточна гара3-та кола съм,първият се туткаше 3-4 секунди поне на зелено докато се сети че трябва да потегли се разсвирихме в тон.Камери май има по големите кръстовища на България до колелото на Панаира от онова със Васил Априлов.Горе по Дунав също има с Васил Априлов и другаде съм виждал в онзи район,но не се сещам с кои улици са точно.На България съм правил десен към Априлов тъкмо влезнах в кръстовището и светна жълто и понеже оня пред мен се туткаше светна и червено.Завърших си маневрата-еми 2 месеца май минаха нямам честитка.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 25 септември 2012 - 12:58

На бул. Санкт Петербург не може да се пусне ограничение на скоростта до 80, защото има няколко пешеходни пътеки, които законово не разрешават по-висока скорост. Камери в Пловдив вече има на всички кръстовища на булевардите Дунав, България, Победа и северната част на Васил Априлов. Не се знае колко се ползват за глобяване. Имаше статия, че камерите се наблюдават в едно то РПУ-тата и ако служителят види нарушение, може да подаде сигнал до КАТ. Процедура, която ми се струва доста тромава и с много неизвестни.
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 25 септември 2012 - 14:01

 petar4oo, на 25 септември 2012 - 10:29, каза:

Колеги я ми кажете на кои светофари има камери за червено? А по повод ограниченията ще дам един пример този булевард който е от макдоналц-ВСИ и отива надоло към метро има капацитет за скорост 80км/Ч даже аз там с по малко некарам. Също така има и други булеварди в тракия които имат такъв капацитет.Друг е въпроса капацитета на кадърнос при шофьорите.Странно,че в София се напални със селяни,но пък се научиха да карат... Пример: светва зелена светлина на светофар-за 25сек. минават около 14-18 автомобила(наблюдението е от крастовище на Мария Уиза и Сливница.Така сега пример от Пловдив светофара на Макдоналц и ВСИ (Аграрния Университет) ами непомня колко време свети зелено но е кам 20-тина секунди за ляв завой и обратен се изнасят 2 автомобила!!!??? :kuku: при условие че щом светне червено могат да минат поне още 4-5 преди да трагнат другите.А за направо кам новия надлез да минават не повече от 10-12..за какво говориме колеги. 100% съм сигорен че ви се е случвало да чакате на червено зад някой и когато светне зелено той да го гледа едно такова умислено и да го чака да стане още по зелено... След този пост да не хукнете срещомен понеже сам софянец напротие 70% сам майничка :) но нека си признаеме че в Пловдив истинските шофьори са... малко.Даже май са останали само тук във форума :sup: :3:


===========================================
E те като те гледам си роден Софянец, "Уиза".
Отговори

petar4oo снимка petar4oo 25 септември 2012 - 15:15

 Lord Extra, на 25 септември 2012 - 14:01, каза:

===========================================
E те като те гледам си роден Софянец, "Уиза".

Ами попринцип в акта ми за месторождение пише София....
Отговори

BALKY снимка BALKY 25 септември 2012 - 16:53

 petar4oo, на 25 септември 2012 - 10:29, каза:

Колеги я ми кажете на кои светофари има камери за червено? А по повод ограниченията ще дам един пример този булевард който е от макдоналц-ВСИ и отива надоло към метро има капацитет за скорост 80км/Ч даже аз там с по малко некарам.


Както бях написал по-горе - това е булевард, не е Монца. Също така се поогледай хубаво, че на местата където в Сф е разрешено да се кара с повече от 50 има локални платна, а на Санкт Петербург - не. Пък ти ако искаш и със 180 км/ч си карай там, книжката си е твоя.
Отговори

denontel снимка denontel 26 септември 2012 - 11:11

Всеки си има глава на раменете.И сам си решава къде с каква скорост да шофира.В Пловдив ограничение 50км/час. Камери има на места. С тенденция да се увеличават.
Но българския КАТ може да последва примера от други държави.Където преди камерата има голяма табела "снимачна техника" или нещо от сорта. И тази табела трябва да е забележима от далеч.
Отговори

Нено Б. снимка Нено Б. 27 септември 2012 - 15:32

абе вчера минавам и гледам
там където е входа на новия паркинг на бул. България (в панаира), та на това кръстовище има ли камери, гледам две кутии надвесени надолу..
Отговори

nakata снимка nakata 27 септември 2012 - 19:24

Там няма, спокойно :)
Отговори

denontel снимка denontel 27 септември 2012 - 20:14

Тези които пътуват из Пловдив да знаят,че бул.България (Пазарджишко шосе) от входа на града до колелото на панаира на всяко кръстовище има камери за скорст и неправилно пресичане.Този булевард е собственост на държавата и част от международния път за Турция.Проекта за довършване на камерите до края на годината ще бъде продължение на на същия бул. по край панаира през бул.6 Септември и Цариградско до изхода на Пловдив.Идеята на кмета е да станем като Варна на всички възлови кръстовища по една камерка.Пътуващите към Асеновград да знаят,че на отбивката за летище Пловдив пред КЦМ има също камера и ако видите паркирана на пътя жълта кола изглеждаща като старо такси особенно рено вътре има камера за скорост.
...Разходих се пеша, въоръжен с търпение и слънчеви очила по целия бул. България да зяпам какво е инсталирано по светофарите. Само на кръстовището на Практикер забелязах нещо различно от камери и разпределителни кутии, а именно - нещо с антена, което светка в червено, когато някоя кола мине по-бързичко.Със сигурност видях нова камера от тия умните на изхода на Пловдив посока Пазарджик срещу бензиностанция Лукойл и на изхода за Карлово на старата караулка. Последните и двете са в рамките на града, така че там ограничението на скоростта е 50км/ч, като за тези камери съм чувал, че снимат и в двете посоки. Чух, че на карловско шосе срещу М кар (BMW дилъра за Пловдив) също има камера, но не я видях, като не гарантирам, че това значи, че няма, но не виждам смисъл от две камери през 500м.
Мнението беше редактирано от denontel: 27 септември 2012 - 20:19
Отговори

petar4oo снимка petar4oo 28 септември 2012 - 00:04

 denontel, на 27 септември 2012 - 20:14, каза:

Тези които пътуват из Пловдив да знаят,че бул.България (Пазарджишко шосе) от входа на града до колелото на панаира на всяко кръстовище има камери за скорст и неправилно пресичане.Този булевард е собственост на държавата и част от международния път за Турция.Проекта за довършване на камерите до края на годината ще бъде продължение на на същия бул. по край панаира през бул.6 Септември и Цариградско до изхода на Пловдив.Идеята на кмета е да станем като Варна на всички възлови кръстовища по една камерка.Пътуващите към Асеновград да знаят,че на отбивката за летище Пловдив пред КЦМ има също камера и ако видите паркирана на пътя жълта кола изглеждаща като старо такси особенно рено вътре има камера за скорост.
...Разходих се пеша, въоръжен с търпение и слънчеви очила по целия бул. България да зяпам какво е инсталирано по светофарите. Само на кръстовището на Практикер забелязах нещо различно от камери и разпределителни кутии, а именно - нещо с антена, което светка в червено, когато някоя кола мине по-бързичко.Със сигурност видях нова камера от тия умните на изхода на Пловдив посока Пазарджик срещу бензиностанция Лукойл и на изхода за Карлово на старата караулка. Последните и двете са в рамките на града, така че там ограничението на скоростта е 50км/ч, като за тези камери съм чувал, че снимат и в двете посоки. Чух, че на карловско шосе срещу М кар (BMW дилъра за Пловдив) също има камера, но не я видях, като не гарантирам, че това значи, че няма, но не виждам смисъл от две камери през 500м.

Много полезна информация даде за което благодаря :) И аз мисля тези дни да се поразходя към България тези дни такаче ще внимавам. :flag:
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 28 септември 2012 - 00:51

Момчета, нали знаете, че има и скрити камери по стълбове, билборди! Не са само от тея огромните където са по светофарите :)
Хубаво че имам кракната навигация където километър преди камерата показва с каква скорост трябва да минеш за да не снима камерата :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg