Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

ivo123 снимка ivo123 13 октомври 2012 - 19:47

колега за жалост след това което си направил - моето мнение е че проблема е около помпата уплътненията.
за всеки случай пробвай като спреш колата да затапиш маркуча за обратната нафта, който излиза от помпата в двата края и виж как ще е сутринта.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 13 октомври 2012 - 19:58

 ivo123, на 13 октомври 2012 - 19:47, каза:

колега за жалост след това което си направил - моето мнение е че проблема е около помпата уплътненията.
за всеки случай пробвай като спреш колата да затапиш маркуча за обратната нафта, който излиза от помпата в двата края и виж как ще е сутринта.


Ок колега в понеделник ще сваля майстора помпата и ще сменя пак уплатненията и ще е погледне по обстойно.Най вероятно ще излезне уплатненията на помпата просто няма от къде другаде да е ще се свали помпата и ще смени майстора тези уплатнения отново ,значи влиза някъде в помпата въздух и след престой се връща отново в резервоара през маркуча за излишната нафта който излиза от помпата.Това поне е моето мнение.
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 14 октомври 2012 - 13:02
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 15 февруари 2013 - 19:45

Колеги, днес реших да изчистя колекторите. До тук добре. Прочетох темата и видях, че ако задницата на колата е по - висока с 10см от предницата, в 99.9% запалвала колата. Точно поради това се навих да почистя колекторите. На село улицата има наклон, може и да не са 10см но поне 6-7 ги има. След почистването, акумулатора падна, и колата не иска да запали. Въртял съм по не повече от 5-6 секунди, като въртях 4-5 пъти и акумулатора падна и в момента се зарежда.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 15 февруари 2013 - 20:37

 s.karpachev, на 15 февруари 2013 - 19:45, каза:



Като съм писал 10 значи може и повече, не мога да гадая колко ти е наклона на улицата. Тази операция съм я правил повече от 5 пъти, като съм подлагал по две тротоарни плочки отзад и запалването винаги е било гарантирано!
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 15 февруари 2013 - 21:53

Сега заредих акумулатора на Астрата. Мисля, че беше 54ah. Такъв акумулатор за дизелов двигател не е ли малък? Но пък до сега винаги съм палил с него. Утре ако не запали с акумулатора ще я повдигна още, с някоя греда. Благодаря за съвета.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 15 февруари 2013 - 23:02

54 e малко.74 по спомен май трябва да е
Отговори

bojo06 снимка bojo06 16 февруари 2013 - 09:17

 s.karpachev, на 15 февруари 2013 - 21:53, каза:

Сега заредих акумулатора на Астрата. Мисля, че беше 54ah. Такъв акумулатор за дизелов двигател не е ли малък? Но пък до сега винаги съм палил с него. Утре ако не запали с акумулатора ще я повдигна още, с някоя греда. Благодаря за съвета.

След като е засмукала въздух и да я вдигаш няма смисъл.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 16 февруари 2013 - 09:55

Вече разбрах, че няма смисъл. Сега как да процедирам? Има ли начин обезвъздушаването да стане без помпа? Погледнах и горивния филтър, той си беше пълен с нафта. Четох в една тема един колега е отвъртвал дюзите и е чакал да потече нафта, но също така било погрешно. Някакви съвети?

Едит:
Колеги оправих се. Отвъртях диузите, потече нафта, завъртях ги и запали, но не вървеше както трябва и хвърляше нафта от диузите само, че от страна на помпата. Този път я качих на гредичките, развъртях пак диузите стегнах ги добре и всичко е ОК.
Мнението беше редактирано от s.karpachev: 16 февруари 2013 - 12:04
Отговори

aleks11 снимка aleks11 20 март 2013 - 12:41

 dani7304, на 22 декември 2009 - 10:52, каза:

Наистина грешката е моя. Не е помпа. Вчера ходих при двама майстори. Единия беше на мнение че имам запушен горивен тръбопровод. Другия ми каза че може да е от капачката на горивния филтър. Там имало клапанче и ако то не държало и поема въздух. Смених го с друго от моргата и след обяд ще видя има ли ефект.

Колата ми пали от раз! Предполагам че причината е била в уплътненията на входящия и изходящия горивопровод, влизащи в капачката на горивния филтър. Ще я следя как ще се държи по празниците, но засега е пушка!

Здравей!От къде ги купи уплатненията за капака на горивния филтър на входя6тия и изходя6тия тръбопровод.Аз не мога да намеря в Карнобат няма.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 март 2013 - 23:53

колеги оня ден случайно говорих с един човек за тези мотори и той е открил болката на тези нафтови помпи и проблема с паленето е отстранен.
Мнението беше редактирано от Rumkata: 21 март 2013 - 23:55
Отговори

asensio снимка asensio 22 март 2013 - 00:48

И каква е болката ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 март 2013 - 08:50

 asensio, на 22 март 2013 - 00:48, каза:

И каква е болката ?


-Много ТОЧЕН и уместен въпрос! От друга страна - доста смело изказване на колегата по-горе.. с майстора, открил един от аспектите на топлата вода.

Казвам го не за друго, ами защото наистина има майсторчета, дето по някаква случайност е налучкал проблема, и за щастие всичко е приключило след това. Но не може по изолиран случай, да се съди и да се правят такива ГЕНЕРАЛНИ заключения! Щото при един може проблема да е във филтъра (примерно), в друг самата помна (уплътнения примерно, клапани), при трети да са уплътненията на дюзите.. при десети - маркучи за обратна нафта и т.н. и т.н.

Но и на мен както на колегата asensio (а предполагам и на много други) ще ни бъде адски интересно, да узнаем за откритието на твоя човек.
Отговори

ерменчев снимка ерменчев 22 март 2013 - 17:13

Колеги аз имах същия проблем с моята вектра.Престои ли 2 часа пали само на дърпане.
Закарах я в Стефанов и след,като обясних на приемчика за симптомите на 10-та минута проблема беше открит.
О-пръстен на обратната нафта на ГНП-то.На следващия ден си получих колата срещу 70лв.и до ден днешен колата пали винаги,както и да я паркирам.
Успех на всички потърпевши от "гадния" въздух.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 22 март 2013 - 22:10

колеги работата е много просто, който разбира от дизели може да се досети за какво говоря? Подсказвам проблема е само и единственно в НАФТОВАТА ПОМПА или така нареченото ГНП (гориво нагнитателна помпа)!!!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 март 2013 - 23:01

 Rumkata, на 22 март 2013 - 22:10, каза:

колеги работата е много просто, който разбира от дизели може да се досети за какво говоря? Подсказвам проблема е само и единственно в НАФТОВАТА ПОМПА или така нареченото ГНП (гориво нагнитателна помпа)!!!


-ИЗУМИТЕЛНО! А гениалният ти майстор и ти, какво сте открили за случаите, в които пък е 100% сигурно, че не е от ГНП-то ???
Отговори

asensio снимка asensio 23 март 2013 - 10:48

Добре де, тва пусто ГНП... - чупи се, бегайте, ВП44 голем боклук, аууу ма колата ти е с тая помпа - бегай далече. И сега проблема е в ГНП-то ама само в ГНП-то. До сега съм се борил с въздух 10-на пъти, и не е било ГНП-то. Чека ми е светвал на път, и пак не е било ГНП-то. Сега да разбирам по тая логика че моята кола е супер здрава, щотото само ГНП-то прави мизерии в тая кола, па видиш ли на мен не ми се е чупило, значи аз имам 0% повреди. :offtopic:
Отговори

esil2 снимка esil2 23 март 2013 - 21:38

 Rumkata, на 22 март 2013 - 22:10, каза:

колеги работата е много просто, който разбира от дизели може да се досети за какво говоря? Подсказвам проблема е само и единственно в НАФТОВАТА ПОМПА или така нареченото ГНП (гориво нагнитателна помпа)!!!

Като е толкова просто напиши да прочетем, това е форум за споделяне а не игра на гатанки.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 01 април 2013 - 20:39

извенявам се за закъснението, но не ми остава маного свободно време да влизам.

Та по темата- всяка нафтова помпа си има клапан, който да задържа нафтата да не и пада налягането! този клапан в един момент става хеметически негоден (изтърва гориво) по- лошото е когато остане леко отворен и тогава и с дърпане автомобила пали много трудно! Проблема с НЕпаленето се появява предимно есенно време. Така ли е?
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 април 2013 - 20:46

 Rumkata, на 01 април 2013 - 20:39, каза:

извенявам се за закъснението, но не ми остава маного свободно време да влизам.

Та по темата- всяка нафтова помпа си има клапан, който да задържа нафтата да не и пада налягането! този клапан в един момент става хеметически негоден (изтърва гориво) по- лошото е когато остане леко отворен и тогава и с дърпане автомобила пали много трудно! Проблема с НЕпаленето се появява предимно есенно време. Така ли е?


А каква е логиката с паленето през есента? Аз лично имах проблеми през зимата и през пролетта.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 април 2013 - 20:52

Ако става дума за ел. клапана на помпата - днес видях какво представлява. Значи самия клапан доколкото успях да разбера - или работи, или НЕ работи! Но забелязах, че самият клапан има уплътнение/пръстен, виж това шибано нещо ако оказва такова влияние.. простоооо - не знам! Тва пръстенче може да се намери във всяка железария за 20-30 стотинки..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg