Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

ОЛИМПИК некоректни!

micevmi снимка micevmi 01 август 2012 - 20:33

Здравейте колеги вчера (31.07.2012г.) бях сюрпризиран много приятно. Отивам да платя поредната си вноска за ГО и брокера ми каза, че такава полица в компютъра им не съществува и не можем да платим вноската . Шок и ужас :blink:. Понеже беше късно вечерта оставихме за другия ден (01.08.2012г.) да видим какъв е проблема. Прибирайки се в къщи викам си я да влезна в КФН да видя дали имам ГО. Шок и ужас :blink:. Влизам и ми излиза това:


Към дата 31/07/2012 МПС с ДКН CA5335CH няма активна застраховка "Гражданска отговорност"

Застраховател: Застрахователна компания Олимпик-клон България

ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
CA5335CH 09/11/2011 08:53 09/11/2011 08:53 08/11/2012 23:59 13/07/2012 00:00 28111890758432



Оказва се, че от ОЛИМПИК са ми прекратили ГО-то без да ме уведомят и без да уведомят брокера.
Имам платена вноска до 09.08.2012г.(утре ще сканирам и ще ви приложа всичките документи), а ми излиза че ГО е прекратена на 13.07.2012г. :kuku:
Обаждам се днес сутринта на брокера и му казвам какво съм установил вечерта, той проверява и установява същото :doh: , а забравих да кажа че вчера направихме на всичките документи копия. Започва се едно звънене в ОЛИМПИК по офиси централи както от моя страна така и на брокера, защо ми е прекратено ГО-то без предупреждение и без основание. Реално аз карам без ГО от 13.07.2012г.! Изпращат се копия и т.н.
Днес от ОЛИМПИК ми се обаждат и започват да ми обясняват, как е станал голям гаф но те не били виновни как системата била сбъркала нещо. :newsm05_41:
Аз им казвам добре ако беше станало ПТП какво правим? Отговор: Ми незнам… :pardon: Добре какво правим в момента? Отговор: Ми незнам ще питам… (Звънят ми пак) Ще правим нова ГО… Аз им казвам, вижте какво :naughtynono: , не искам нова ГО искам да платя последната си вноска (и после друга компания). Отговор: Не може, нова ГО! Аз им казвам добре тогава комисия защита на потребителите и съд, затварям телефона! Започвам да звъня на брокери за нова ГО в друга компания, като същевременно пиша и жалба и звъня на адвокат. След около 1-2 час ми звъни телефона и една мома започва да ми се извинява още малко ще ми направи с...ка и да ми обяснява че било станало голямо недоразумение и те НЕ БИЛИ ВИНОВНИ и били вече оправили '‘НЕЩАТА‘‘, да съм отидел само да внеса вноската. Казвам добре и затварям.
Викам си я да влезна в сайта на КФН и:


Към дата 01/08/2012 МПС с ДКН CA5335CH има активна застраховка "Гражданска отговорност"

Застраховател: Застрахователна компания Олимпик-клон България

ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
CA5335CH 09/11/2011 08:53 09/11/2011 08:53 08/11/2012 23:59 28111890758432



Само се чудя защо трябваше да има толкова нерви и караници, като можело, явно глобите за тях са солени…
Ами ако ме бяха спрели за проверка макар, че стикера е редовен и полицата и вноските а ми излиза на сайта, че нямам ГО, щях ли да отнеса АКТ?
Ебах ти държава, да си редовен да плащаш данъци, винетки и такси и може така да те н..ба :dummy: т, че да се чудиш какво става!
Не съм доволен от ОЛИМПИК :naughtynono:, загубиха ме като клиент!

П.С. Проверете си ГО-тата колеги да не изгорите някъде! Полицаите, когато ме спряха с буса даже не погледнаха полицата и картончето, а директно на сайта на КФН провериха дали имам ГО на буса.
Мнението беше редактирано от micevmi: 01 август 2012 - 20:34
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 август 2012 - 22:36

Между другото и аз имам подозрения точно към тази компания, но ще изчакам още няколко дни, един приятел наскоро се застрахова при тях, пък за нещастие направи ПТП. Чакам да видим кога какво ще излезе, че да говорим със сигурност вече.

А относно гаранционния фонд и сайта за проверка на КФН - не винаги това е ориентир. Миналата година имах ДЕЙСТВАЩА/нормална застраховка, но когато проверявах в КФН - излизаше, че нямам ГО. Свързах се със застрахователната си компания.. първо казаха, че не е възможно.. след това когато и те провериха, казаха че е допусната някаква грешка от някого.. и така след няма и 2-3 дни нещата си дойдоха на мястото. Застрахователя ми звъня няколко пъти, включително и за да ми се извиняват.. явно заради това и следващата ми ГО беше отново в тази компания.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 02 август 2012 - 10:11

Да, както и всички задължителни неща в милата ни Татковина единственото важно нещо е да ти вземат парита!
Напред и колкото се може повече.
Относно Olympic: http://www.olympicins.eu/index.php/bg/
Преди 2 мсесеца научих, че съществува такава компания. Щом видях Кипър и спрях да се интересувам от нея.

Можете ли да напишете линк към сайта на КФН, за да си проверя и аз моята ГО?
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 02 август 2012 - 10:15
Отговори

micevmi снимка micevmi 02 август 2012 - 11:10

 DALGONSKi, на 01 август 2012 - 22:36, каза:

Между другото и аз имам подозрения точно към тази компания, но ще изчакам още няколко дни, един приятел наскоро се застрахова при тях, пък за нещастие направи ПТП. Чакам да видим кога какво ще излезе, че да говорим със сигурност вече.

А относно гаранционния фонд и сайта за проверка на КФН - не винаги това е ориентир. Миналата година имах ДЕЙСТВАЩА/нормална застраховка, но когато проверявах в КФН - излизаше, че нямам ГО. Свързах се със застрахователната си компания.. първо казаха, че не е възможно.. след това когато и те провериха, казаха че е допусната някаква грешка от някого.. и така след няма и 2-3 дни нещата си дойдоха на мястото. Застрахователя ми звъня няколко пъти, включително и за да ми се извиняват.. явно заради това и следващата ми ГО беше отново в тази компания.


Ясно е, че информацията на КФН понякога е неактуална, но при мен полицата беше ''закрита'' в тяхната система, системата на ОЛИМПИК и при брокера излизаше, че не съществува и не може да се плати...
Мнението беше редактирано от micevmi: 02 август 2012 - 11:11
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 02 август 2012 - 14:49

Благодаря за линка!

Аз предпочитам да си платя гражданската накуп!
За да си спестя после проблемите от всякакъв род с родната бюрокрация!
Преди 4 години две седмици доказвах на един застраховател, че съм платил всички вноски! При това директно в техен офис и при налични редовни квитанции!
Иначе, когато се оплакват, че нямат приходи по радио и телевизия са ангелчета!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 август 2012 - 18:03

Като прочетох темата за Олимпик и изтръпнах. Колата на сина, която взехме вчера, има ГО точно в тази компания, но за наша радост имаме активна ГО. Иначе тия ако така правят и по този начин се държат с клиентите си, ще си правят застраховки в тази фирма само хората, работещи там. Аз до вчера ну бях чувал за такава компания, сигурно в Плевен няма офис, но в Бургас има.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 02 август 2012 - 18:45

Имат офис и в Плевен:
http://olympicins.eu...ex.php/bg/офиси
Кога изгряха, кога направиха толкова офиси?
А иначе аз бях при техни агенти, когато я чух за пръв път. Отначало помислих, че е гръцка компания. Не, че съм сгрешил особено, де!
Отговори

micevmi снимка micevmi 02 август 2012 - 19:44

Ми то аз в бързината когато регистрирах колата в КАТ ме хлъзнаха и направих при тях, били много добри много точни и т.н. Джамбазки приказки и в бързината викам си хайде... Иначе исках в АРМЕЕЦ но те настояваха в ОЛИМПИК били изгодни условията... Явно за тях по-голям % печелба явно им дават от другите компании та настояваха... :sad:
Мнението беше редактирано от micevmi: 02 август 2012 - 20:35
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 02 август 2012 - 20:01

Хм...май ме разубеждавате.
Тъкмо мислех към тях да си правя застраховката другия месец.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 03 август 2012 - 10:14

Абе колеги, много на храна го обърнахте, но не бързайте с изводите.

1во. това с невалидните ГО и Каско на мене лично са ми правили номер точно във великия АРМЕЕЦ: Плащам си всичко точно и то в централата им, на каса, изведнъж 2 щети за 2 седмици завеждам и получавам 2 писма на пощата, че ми е прекъснато каското поради неплатени вноски и няма да ми изплатят нищо. Айде моля ви се, да не изпадам в подробности после колко молби, жалби и разправии....не това е темата.

2ро. Имам познат в Олимпик и точно в момента си говорих с него. "В 90% от случаите брокерите си измиват ръцете с тях - отчитат плащания със закъснение, демек ти си плащаш на брокера, той отчита след цифра време и респективно в тяхната система няма направено плащане -> следователно полицата се прекратява", така че е хубаво да си проверите "доверените" хора.

3то. Наистина ми потвърди, че често се случва да имат проблеми със системата, поради огромен наплив от хора. Още им куца качеството на обслужване.
Доколкото разбрах от колегата по-горе, са разрешили проблема и всичко му е наред. Никой не е застрахован от подобни неща явно - това ми е мисълта, но такова ни е дереджето като цяло в цялата страна.


Далеч съм от мисълта да защитавам, препоръчвам или карам хората да си правят застраховки там, не съм адвокат на никои. Всеки сам си преценява - само че когато не се знаят фактите, бързаме да нахраниме, пък после да му мислим.
Мнението беше редактирано от jiggeee: 06 август 2012 - 10:28
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 август 2012 - 12:01

Аз съм доволен от тази фирма. Правя си застраховката през SDI.
Отговори

dakatack снимка dakatack 03 август 2012 - 15:28

Това , че в КФН излиза прекратена , нищо не означва. Когато си имаш платежен документ за поредните вноски и те са платени в срок , никой нищо не може да ти каже. При евентуално ПТП , когато потърпевшия отиде да си завежда щета може да го помотаят , но няма вариянт да не бъде обезщетен , освен ако не са някакви безскрупулни безхаберници , но и това е решим проблем. Друг е въпроса доколко коректен е посредника , повечето проблеми идват от тях.

Поздрави!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 август 2012 - 16:39

Колко да са нова компания... :)

Цитат:
Застрахователна компания Олимпик е учредена през 1995 г. като акционерно дружество, съгласно глава 113 на Търговския закон на Република Кипър. Минавайки през трудни етапи на развитие и поемайки предизвикателствата на свободния пазар, при стриктно спазване изискванията на европейското законодателство, компанията се утвърди на вътрешния застрахователен пазар и предприе стъпки към разширяване на дейноста си извън предела на острова.
Отговори

Huscy снимка Huscy 04 август 2012 - 20:00

Здравейте,

И аз да изкажа мнение. Когато си купувах колата, мой приятел застраховател (койот застрахова колите на семйството) беше зает и ми се наложи джамбазина да ми доведе "негов" човек, защото бързах да регистрирам. Естествено най-ниската цена и "уж" негов човек - по-тънко ще бъде. Резултата беше Олимпик. В крайна сметка цената беше по-висока от тази на компанията на която се застраховам по принцип, но да кажем, че с такава оферта са ме "хлъзнали". Гледам аз после онлайн за валидна ГО - по номер на рама - няма, по рег. номер - няма. Отивам в офиса на застрахователя и "О, чудо!" и номера на рамата и регистрационния номер сгрешени, както в полицата така и в системата им. Че аз съм спал и не съм видял - така е, ама тоз хубавец къде е бил??? Фактически моята кола реално не е застрахована, а някаква друга несъществуваща кола. Скандали, разправии, обещания и така до изтичането на полицата не го оправиха. Добре че нито КАТ ме спира нито в ПТП съм участвал, че...

Поуката: некомпетентни служители и лошо отношение към клиентите.

П.П. Най ми беше смешно, когато служителката от офиса разбра от мен, че можеш да си проверяваш ГО онлайн - "Мъ, тъка ли.. мъ вии къдье цъкъ ти?"
Отговори

micevmi снимка micevmi 04 август 2012 - 21:11

 Huscy, на 04 август 2012 - 20:00, каза:

Здравейте,

И аз да изкажа мнение. Когато си купувах колата, мой приятел застраховател (койот застрахова колите на семйството) беше зает и ми се наложи джамбазина да ми доведе "негов" човек, защото бързах да регистрирам. Естествено най-ниската цена и "уж" негов човек - по-тънко ще бъде. Резултата беше Олимпик. В крайна сметка цената беше по-висока от тази на компанията на която се застраховам по принцип, но да кажем, че с такава оферта са ме "хлъзнали". Гледам аз после онлайн за валидна ГО - по номер на рама - няма, по рег. номер - няма. Отивам в офиса на застрахователя и "О, чудо!" и номера на рамата и регистрационния номер сгрешени, както в полицата така и в системата им. Че аз съм спал и не съм видял - така е, ама тоз хубавец къде е бил??? Фактически моята кола реално не е застрахована, а някаква друга несъществуваща кола. Скандали, разправии, обещания и така до изтичането на полицата не го оправиха. Добре че нито КАТ ме спира нито в ПТП съм участвал, че...

Поуката: некомпетентни служители и лошо отношение към клиентите.

П.П. Най ми беше смешно, когато служителката от офиса разбра от мен, че можеш да си проверяваш ГО онлайн - "Мъ, тъка ли.. мъ вии къдье цъкъ ти?"


Лощото е, че много некомпетентни и мързеливи хора се навъдиха и не си вършат работата качествено... :thd: То няма гаранции, че и в друга компания няма да се получи същото все пак тук е България... :excl:
Днес говорих с мой познат който се занимава в сверата на застраховките и му обясних моята история и той ми каза, че много често напоследък са се получавали такива неща. Той ми казва, че има два варианата, в единия брокерите посредници бавят плащанята с месеци към компаниите и въртят парите, (с каскотата правели също далавери), а в другия е в самата застрахователна компания, както явно е било в моя случай... :nea:
Мнението беше редактирано от micevmi: 04 август 2012 - 21:12
Отговори

Jelev снимка Jelev 05 август 2012 - 15:51

Понеже на Астрата Ф гражданската ми е към Олимпик ми стана интересно и реших да проверя в сайта дали имам активна застраховка и "о, чудо - нямам".
Решавам да проверя и на новата Астра и "хоп и за нея пише, че няма". Тогава вадя документите на 2-те служебни и пише, че и те нямат активна застраховка. Не съм звънял на застрахователи да ги питам понеже според мен нещо сайта не е актуален понеже и 4-те застраховки са в различни компаний и са платени еднократно всичките.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 06 август 2012 - 10:29

 AlexMav, на 03 август 2012 - 16:39, каза:

Колко да са нова компания... :)

Цитат:
Застрахователна компания Олимпик е учредена през 1995 г. като акционерно дружество, съгласно глава 113 на Търговския закон на Република Кипър. Минавайки през трудни етапи на развитие и поемайки предизвикателствата на свободния пазар, при стриктно спазване изискванията на европейското законодателство, компанията се утвърди на вътрешния застрахователен пазар и предприе стъпки към разширяване на дейноста си извън предела на острова.


моя грешка - коригирах се.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 06 август 2012 - 12:01

Аз лично съм застраховал олимпик, но застраховам и двете вече само левинс, най им е ниска офертата и миналата година ми изплащаха щета по гражданска защото виновния беше при тях по тяхна оценка за ебати дребното нещо почти 200 лева. ЗАлагам на левинс, не им правя реклама и дори тук има в сайта човек който ги прави и съдейства и при щети, но не прави разсрочени и затова ползвам SDI.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 06 август 2012 - 18:15

Колега,
Най-ниска е на друга компания!
Минималната застрахователна премия в Лев-Инс е 250лв.
Аз бях няколко години при тях и не съм доволен, особено от последната.
Сега съм в ДЗИ, като се надявам да се вида с тях чак при подновяването на застраховката. ;-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg