Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B 1.8 16 v работи неравномерно.

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 17 септември 2012 - 10:41

Здравейте колеги.Нов съм във форума и също така отскоро горд собственик на Опел.Та проблемът ми е следния.Преди 2 дни сипах гориво за 20 лв. от Шел гр. Оряхово(не съм чувал добри отзиви за тая бензиностанция и въобще бензиностанциите в гр. Оряхово ,но нямаше как не ми се буташе.Прибрах се след 30 километра никакви проблеми.На другата сутрин след като запалих без проблем при потеглянето колата угасна,запалих я отново от вторият път ... на първото кръстовище угасна има няма 300 метра и така постоянно неравномерни обороти,падат на 500-600,угасва,трудно палене,но след 2000 оборота няма никакви проблеми.Тази сутрин излизах пак извън града като я оставя на свободна изгасва след палене поддържа оборотите пак неравномерни при по ниски много прекъсва и се дави.Забравих да допълня че въпросната сутрин валеше,по-точно праскаше и имаше тук там някоя локва която да уцеля.Горивото го махам като вариант смисъл,изгорих до и сложих за 50 лева на Лукойл.Имам съмнения в кабелите на свещите и в самите свещи.Ако има някой с сходен проблем моля помагайте.От скоро имам колата и не и разбирам много.Мотора е 1.8 16 v X18XE 116 hp. Благодаря предварително.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 септември 2012 - 11:10

Пробвай с почистване на МПХ и дросела.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 септември 2012 - 11:44

Колега, възможно е да е от бензина също, макар че тези дни валя доста дъжда , а 3 месеца почти не беше валяло. Сложи една добавка за прочистване на дюзите и покарай малко така. Също така виж на тъмно дали кабелите за свещите не "светят" като коледна елха.
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 17 септември 2012 - 12:39

Ще ги пробвам тая вечер.Преди малко я карах пак и стана следното.Запали нормално без проблеми тръгнах и след 100 метра някъде започна да се дави и да забива муцуната при 1600 2200 оборота и така докато спрях на едно кръстовище - угасна.Паля я като и подам малко гас угасва и така 3-4 пъти докато се оправи и трагне нормално,обаче като спра на едно място не угасва отново а играят оборотите м/у 600 и 1000.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2012 - 12:43

Както ти каза Слави- моторчето за празен ход. Свали го, купи си препарат за почистване на карбуратори и инжекциони, напръскай го хубаво, остави го да размекне мръсотията, почисти го хубаво, почисти със същия спрей и дросела и сглобявай. Ще има ефект.
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 17 септември 2012 - 12:47

Колеги благодаря за вниманието.Довечера ще направя тази процедура и ще дам резултат.
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 17 септември 2012 - 18:18

Ефект определено има,само след първите 50 метра спрях и се опита да угасне оборотите паднаха на 500 качиха се до 1100 и се нормализираха,след това никакъв проблем.Държи 800 оборота предполагам е нормално.
Имам и едно друго питане отностно лампата за инжекцията предполагам,че е.Бях забравил за нея защото я изключих понеже беше една от причините да ни варнат от ТЮВ в Берлин.Свети постоянно на какво може да се дължи или вече си и трябва диагностика.Колата няма катализатор. :newsm05_41:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2012 - 19:12

Браво за оборотите! :icon_wink2: Коя лампа за инжекцията имаш предвид? Една жълта със светкавица ли? Това не е за инжекциона, а лампата за проблеми в двигател, датчици, сонди и т.н. Щом свети постоянно- диагностика. Предполагам, че на твоята кола може да се направи и диагностика с кламера.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 септември 2012 - 19:15

Може да е всичко прочети я на оп-ком и дано да е нещо дребно.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2012 - 19:24

Ето тук можеш да прочетеш за самодиагностиката: http://www.opelclub....?showtopic=1436
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 17 септември 2012 - 21:16

Много благодаря колега.Успях да си направя тая самодиагностика с кламера или поне така мисля.След доста задълбочено гледане в таблото се повтаряха само тези 2 грешки 0100 Mass Air Flow (MAF) sensor и 1530 Air flow relay,но сам зле на тая тема и нищо не ми говорат тея неща.Дали е нещо фрапиращо или може да се изчисти само като грешка. :sad:.Поразрових се малко повече из форума и видях че едната е P0100 Високо напрежение на сензора за масовия разход на въздух C-009 P0100 Сензор за масовия разход на въздух. Ниско напрежение C-009 ,предполагам проблем с дебитомера.А другата грешка P1530 Високо напрежение на релето на А/С C-034 P1530 Ниско напрежение на релето на А/С C-034 доколкото знам A/C е за климатика а аз нямам :kuku:
Мнението беше редактирано от Pavlin Velikov: 17 септември 2012 - 21:29
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 септември 2012 - 14:38

Първата грешка е за дебитомера. Вземи дебитомер от някоя друга кола със същия двигател и виж дали ще се появи грешката. Ако не се появи- нов дебитомер. А втората грешка наистина е за климатика- "неизправност във веригата за включване на климатика." Щом нямаш климатик провери пак и брой миганията, че някой път стават грешки при броенето.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 18 септември 2012 - 14:39
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 18 септември 2012 - 14:50

По късно пак ще проверя може и да съм сбъркал.
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 18 септември 2012 - 15:52

Пак проверих много внимателно миганията.Сега ми излиза само грешка 1530 P1530 A/C Relay Voltage High Air Conditioning System B-10 P1530 A/C Relay Circuit Open Air Conditioning System B-10.Някакви идей при положение че нямам климатик. :kuku:.А и до колко е нормално другата грешка да изчезне.
Мнението беше редактирано от Pavlin Velikov: 18 септември 2012 - 15:53
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 септември 2012 - 16:13

Хм, странна работа. Ти фабрично ли нямаш климатик или не ти работи?
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 18 септември 2012 - 19:30

Проверих отново,показва една и съща грешка 1530 т.е. за A/C,другата не ги показва вече.Колата фабрично няма климатик.
Отговори

Pavlin Velikov снимка Pavlin Velikov 19 септември 2012 - 12:02

Бях забравил да допълня,дали оказва влияние това,че съм махнал МИД дисплея на грешката която излиза,или не дава значение дали е закачен или не?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg