Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

помощщщ....

тоти снимка тоти 17 април 2008 - 18:24

помогнете,от известно време забелязвам,че моята колица не може да набира,никаква я няма.смених всички филтри,карах я на диагностика но уви :beer: няма грешки, ако някои може да помогне
Отговори

ZENON снимка ZENON 19 април 2008 - 21:34

 тоти, на Apr 17 2008, 07:24 PM, каза:

помогнете,от известно време забелязвам,че моята колица не може да набира,никаква я няма.смених всички филтри,карах я на диагностика но уви :beer: няма грешки, ако някои може да помогне


Ето ти една идея: Откачи си ламбдата и виж как е...
Отговори

тоти снимка тоти 23 април 2008 - 17:41

 ZENON, на Apr 19 2008, 10:34 PM, каза:

 тоти, на Apr 17 2008, 07:24 PM, каза:

помогнете,от известно време забелязвам,че моята колица не може да набира,никаква я няма.смених всички филтри,карах я на диагностика но уви :dance: няма грешки, ако някои може да помогне


Ето ти една идея: Откачи си ламбдата и виж как е...



.......................какво ли не ми откачваха,три пъти я карам на диагностика.и сега се връщам от горубляне.и там вдигат ръце.
сега се сетих,май тоя проблем взе да ми го прави от както свалях акомулатора за да подам ток на един колега а мотора го оставих да работи,и след като си го поставих обратно на моята кола,понеже е с 4 накрайника и размених полюсите и тя загасна.но след това си запали а и на диагностиките дето ходих не ми откриха проблема.ако някой знае какво съм направил и как да го оправя нека ми пише благодаря предварително
Отговори

MITO81 снимка MITO81 02 май 2008 - 15:36

има голяма вероятност да ти се е задрьстил катализатопра откачи трабите преди катализатора и ако се оправи значи имаш задрастване по трасето
Отговори

opil vectrichka снимка opil vectrichka 02 май 2008 - 15:47

както каза колегата провери си изпускателната система,моита вектра и тя не вървеше и гаснеше беше се за пушило краиното гърне от ватата която е вътре.като я извадиха във сервиза и се оправи .
Отговори

veseliq roger снимка veseliq roger 02 май 2008 - 20:42

драгалевско-шосе,зад авто кьща а-2,бош-сервиз
Отговори

тоти снимка тоти 06 май 2008 - 12:39

 MITO81, на May 2 2008, 04:36 PM, каза:

има голяма вероятност да ти се е задрьстил катализатопра откачи трабите преди катализатора и ако се оправи значи имаш задрастване по трасето



......................свалях ги,уви същото е
Отговори

ZENON снимка ZENON 06 май 2008 - 17:28

 тоти, на Apr 17 2008, 07:24 PM, каза:

помогнете,от известно време забелязвам,че моята колица не може да набира,никаква я няма.смених всички филтри,карах я на диагностика но уви :whistle: няма грешки, ако някои може да помогне


Кажи като натиснеш малко педала /когато си на празен ход/, но рязко... замисля ли се колата...
И дали се замисля когато решиш да изфорсираш намясто... да се замисля сериозно имам предвид...
Отговори

тоти снимка тоти 07 май 2008 - 09:34

......ами да,чакам по 2-3секунди да качи някакви обороти,за да потегля
Отговори

ZENON снимка ZENON 07 май 2008 - 12:26

 тоти, на May 7 2008, 10:34 AM, каза:

......ами да,чакам по 2-3секунди да качи някакви обороти,за да потегля


Идеи:
- ламбда - пробвай с читава /или поне я откачи и пробвай/
- "моторче" за празен ход - откачи и почисти
- филтър за бензин /май си го сменял/
- може и ЕГР да погледнеш, но не съм уверен, че точно това е проблема, въпреки, че след като го почистих, колата стана друга...

Поствай резултати!
Отговори

тоти снимка тоти 07 май 2008 - 12:36

отивам до Бош сервиз................................................................без успех.пак ударих на камък,май няма свястни хора който разбират,че майстори колкото искаш
Отговори

koceto81 снимка koceto81 09 май 2008 - 17:36

Колега да не би да не му стига въздуха на двигателя?При мене се беше запушил единия от вакумите на двигателя и ми правеше такива мизерии.Значи откачих маркучето на вакума и двигателя си смуче въздух директно от вънка и сега се форсира и си набира без проблем.Говоря ти за този вакум които се намира в дясно на двигателя(като застанеш пред него)и маркучето му отива в десния подкалник(предполагам че там е активния филтър май така се казваше)Успех.
Отговори

тоти снимка тоти 10 май 2008 - 11:12

[quote name='koceto81' date='May 9 2008, 06:36 PM' post='441238']
Колега да не би да не му стига въздуха на двигателя?При мене се беше запушил единия от вакумите на двигателя и ми правеше такива мизерии.Значи откачих маркучето на вакума и двигателя си смуче въздух директно от вънка и сега се форсира и си набира без проблем.Говоря ти за този вакум които се намира в дясно на двигателя(като застанеш пред него)и маркучето му отива в десния подкалник(предполагам че там е активния филтър май така се казваше)Успех.
...........................................
ако ми пратиш снимка,че нещо не мога да го намеря,ще проверя
Отговори

koceto81 снимка koceto81 10 май 2008 - 16:37

Публикувано изображение Публикувано изображение За това нещо ти казвах.Изкарай си маркучето което влиза в двигателя(както е на втората снимка).Дано се оправи.
Отговори

тоти снимка тоти 10 май 2008 - 17:51

колега свалих го,то и без това малко беше нацепено,но си е същото.мерси все пак за снимките и времето което ми отдели.ще продължавам да я :opel_forever: ровя
Отговори

koceto81 снимка koceto81 10 май 2008 - 18:57

Провериха ли ти на диагностиката температурния датчик и датчика за положението на дроселовата клапа. Също ако има много нагар по дроселовата клапа двигателя не реагира навреме при рязко подаване на газ. Ангренажния ремък дали е зацепен правилно.За друго не се сещам засега,дано откриеш проблема.
Отговори

тоти снимка тоти 11 май 2008 - 10:20

ангренажния ремък го погледнах и си е ок,ама тея температурни датчици нали знаеш,че няма как да разбера щото при диагностиците правилото е остави колата и върви пий кафе,ние ще те извикаме...
Отговори

bicubic снимка bicubic 13 май 2008 - 09:01

 koceto81, на May 10 2008, 05:37 PM, каза:

Публикувано изображение Публикувано изображение За това нещо ти казвах.Изкарай си маркучето което влиза в двигателя(както е на втората снимка).Дано се оправи.

Ако може някой по-подробно да обясни ролята на това маркуче,защото и аз го откачих и сега колата върви по-леко.Преди след като загрее при ускорение на 4-та придърпваше(80-90км/ч).Има ли нещо общо този вакуум с ЕГР-а?
Отговори

тоти снимка тоти 20 май 2008 - 15:04

:whistle:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 20 май 2008 - 15:24

А колата трупа ли грешки в ЕКУ-то? и като си я карал по диагностики дали са казвали че чистят грешки някви?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg