Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

Racer_ снимка Racer_ 31 януари 2008 - 18:25

 peshokn, на Jan 31 2008, 04:27 PM, каза:

А мнение относно живота на китайчетата?



Времето ще покаже...
Отговори

Simeon снимка Simeon 01 февруари 2008 - 21:18

 bgstan, на Jan 29 2008, 11:10 AM, каза:

Малко тъп въпрос ама все пак да питам за моята астра G 99" каква система трябва да взема .Защото не разбирам разлихата в тези H1,H7 и тн.



Погледни в този каталог и ще разбереш колега. Има за много марки и модели автомобили, всичките видове цокли на различните крушки по колата. Дано съм ти бил полезен.

каталог
Отговори

kiko85 снимка kiko85 02 февруари 2008 - 10:53

Да се включа и аз,сложих ксенони на Вектра 2000г кристални фарове-май бяха Валео,на къси 6000К на дълги 8000К.
Страшен резултат на късите-няма база за сравнение,но за дългите ефекта не е толкова осезаем,сменихме крушки и баласти ,но без ефект-просто самата архитектура на дългите фарове не е добра-сега имам перфектни къси и умерено лоши дълги :kuku:
Отговори

peterl снимка peterl 07 февруари 2008 - 16:46

Съжалявам за спам-а, но имам един въпрос:Ксенона отразява ли се лошо на рефлекторите на фара?И другото, което искам да питам:Някои купувал ли е ксенон от Santo_trafficanto?Може и на ЛС да ми пишете :bravoo: .
Отговори

Иво снимка Иво 07 февруари 2008 - 17:15

Нищо им няма на рефлекторите
Отговори

batpepi снимка batpepi 09 февруари 2008 - 19:03

дори не се загряват колкото с обиикновенните крушки
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 09 февруари 2008 - 20:36

Ето и моята Астронка с 6000 биксенон и на приятелчето Баварката пак на 6000 комплектите са купени от колегата Шморхи доволен съм .........

Само че на Астрата на крушките им махнах металните шапки на крушките дето насочват снопа светлина нагоре и в момента го разпръсква по целия фар .....разликата е просто удивителна светна отпред с +50 процента повече и вече имам дълги светлини като хората .........Така заслепява повече насрешните ама в тоя живот кой те ебава за слива по пътя........

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Stakity снимка Stakity 11 февруари 2008 - 11:01

Колеги извинявам се предварително за спама
Ксенона само на касите ли се слага
или може комбинирано
каси и далги и сменят ли рефлекторите и стаклата или на старите се слагат ксеноните
И ако могат да сменят целите фарове какви пари излиза ?
и могат ли да се сложат ксенони на ангелски ?


Още веднаж се извинявам за спама но не сам все още на ТИ с тези фарове :)
ако някои може да ми обясни малко по подробно може и на Л.С. ще го :knee:
Благодаря предварително :unsure:
Отговори

nikal снимка nikal 11 февруари 2008 - 12:15

 zorkovp, на Feb 9 2008, 08:36 PM, каза:

Ето и моята Астронка с 6000 биксенон и на приятелчето Баварката пак на 6000 комплектите са купени от колегата Шморхи доволен съм .........

Само че на Астрата на крушките им махнах металните шапки на крушките дето насочват снопа светлина нагоре и в момента го разпръсква по целия фар .....разликата е просто удивителна светна отпред с +50 процента повече и вече имам дълги светлини като хората .........Така заслепява повече насрешните ама в тоя живот кой те ебава за слива по пътя........


Добре де приятел,немога да разбера :unsure: след,като сам си видял,че заслепяваш другите,защо не предприемеш мерки,ами се кефиш,че много свети :3: Нищо лично ама дано да срещаш много такива като теб,да ти светят в очите,та белкем си промениш мнението по последното ти изречение.Като даваш пари за нещо,поне го направи като хората.Просто мое мнение :knee:
Отговори

Мишо снимка Мишо 12 февруари 2008 - 21:10

 zorkovp, на Feb 9 2008, 08:36 PM, каза:

Само че на Астрата на крушките им махнах металните шапки на крушките дето насочват снопа светлина нагоре и в момента го разпръсква по целия фар .....разликата е просто удивителна светна отпред с +50 процента повече и вече имам дълги светлини като хората .........Така заслепява повече насрешните ама в тоя живот кой те ебава за слива по пътя........

Сигурно по същата тая логика преди да сложиш ксенона само на дълги си карал :unsure: Тва за сливата ще го оставя без коментар, всеки сам може да си направи изводите.
Отговори

JaniPetrov снимка JaniPetrov 08 март 2008 - 22:00

 Scorpion_BV, на Jan 28 2008, 03:27 PM, каза:

С Иво сега коментираме темата на ICQ. Той ми даде следните два линка но са на английски. Има много интересно инфо за хората разбиращи езика. Ако някой му се занимава можа да го преведе качествено:

Линк 1

Публикувано изображение

Това което ми привлече вниманието е следния текст:

Name an example of an insufficient wiring harness?
Most HID kits comes with some sort of relay. The important part is that the relay is powered through a high current curcuit like directly to battery. In this picture, relay works as a polarity converter. (As a side note, correct polarity is a neccesity to make the ballast work, so that is not bad.) The bad part here is that the relay does not releave the stock headlight curcuit from the start current peaks. Also the ground connection in this example goes through stock headlight wiring, which on most cars has too thin wires. This harness will function properly for a while, all depending on how oversized your headlight curcuit is. It might start failing after 100 start/stop cycles, it might take 1000, but on most cars it will eventually prematurely wear out at the weakest point. The parts mentioned in above DIY relay only cost a fraction compared to truouble shooting labour and parts in the headlight curcuit.

Или на кратко преведено, според текста има опасност от претоварване на фабричната инсталация при пускането на фаровете защото на някой коли самите жици са много тънки. И се предлага директно захранване от акомулатора с реле. Можело да няма видим проблем в началото но с времето можело да стане беля.

Иво каза, че е разговарял с много хора по темата и всички са казали, че това не е проблем. Все пак ако някой има мнение по този проблем нека го сподели!


идеята която обесняват хората е :
1. наистина предпазване на инсталацията от претоварване.
2. на което според мен повече наблягат е че използват релето като поляритетен конвертор, за да не се обарка подаването на "+" и "-" към баластите, което е много важно! (за справка само на някои модели краислер съм чувал че "+" е по купето , а "-" по кабелите ???)


 Scorpion_BV, на Jan 28 2008, 03:44 PM, каза:

С Иво продължаваме разговора по ICQ но смятам, че много от нещата са доста важни и ще ги напиша тук.

Ето още един цитат от линка който той ми прати:

This description will work for low beams with a single filament (H1, H2, H7, H9, H10, 9006) bulb. Diode is inserted to protect vehicle headlamp curcuit. This makes polarity important. The polarity of headlamp connector in vehicle harness is not standardized, so you would have measure first before inserting diode in the positive wire. It only takes 1Amp to kill a 1N4005 diode, so do not short it

Става дума за това, че в този линк, се набляга на монтажа с директно захранване от акомулатора и се предлага поставянето на кондензатор, така, че стандартната инсталация да се ползва само за пускане на системата а през ключа и да не минава тока за ксеноните. Ето диаграмата:

Публикувано изображение

В случая Иво не го е направил защото иначе на таблото ще му дава индикация за изгоряла крушка. Но дори и така той няма проблем. В комплекта който той си е монтирал е имало всичко и за монаж с директно захранване.

Какво мислят електро специалистите по въпроса? Как е по-добре да се постъпва при монтажа?

тук описват слагането на диод, не кондензатор, по същата причина за да се спази поляритета, и по нататък в линка го описват и като възможност за да се избегне " оставането на тъмно " при превключване на къси ксенонови от дълги . всички знаем че ксеноназа да светне трябва да загрее и идеята на описаното в линка е да се направи подходяща връзка между късите и дългите светлини така , че при шофиране на дълги, при които късите изгасват (обикновенно Н4 , ако не е би ксенон) късите да се захранват от дългите и да светят и двете светлини както при автомобилите с различни крушки на къси и дълги с цел на дълги , ксенона който е на къси да свети постоянно и да е винаги подгрят за да го няма това няколкосекундно премигване и "оставане на тъмно" което може да бъде фатално в някоя ситуация.......
дано съм бил полезен на някой .......
Отговори

Рошко снимка Рошко 11 март 2008 - 17:11

Много се извинявам...на някой въпросът ми може да му се види глупав, но не съм обръщал внимание преди, на Тиграта като превключвам от къси на дълги дали угасват късите или не...? Понеже си сложих току-що 2 комплекта ксенони - 8000К на къси и 6000К на дълги и направо цепи мрака, много бързо заграяват, обаче като включа дългите, късите не угасват. Това нормално ли е...?


П.П. За да съм полезен по темата, да спомена, че баластите ги наврях в гредите :))) - двата за късите - директно вътре в гредите, тези на дългите - от външната страна на гредите и със същите болтове хващам планките и на единия, и на другия баласт. И още - използвах инсталацията, а не директно към акумулатора, понеже не мисля, че кабелите от оригиналната система са по-тънки от тези на ксенона. В петък като си взема колата ще пусна снимки.
Отговори

borro снимка borro 17 март 2008 - 11:40

 JaniPetrov, на Mar 8 2008, 09:00 PM, каза:

И се предлага директно захранване от акомулатора с реле. Можело да няма видим проблем в началото но с времето можело да стане беля.

Моя комплект е с такова реле. Захранва се от акумулатора и взима импулс от инсталацията на автомобила . От него се захранват чрез баластите ксеноновите крушки.
Отговори

4330 снимка 4330 31 март 2008 - 03:00

Да се слага ксенон на фарове без лупи си е чисто престъпление и ебавка с останалите участници в движението.
Ксеноновите лавпи са само са фарове с лупи момчета. Знаете ли как вадите очи дори и да са ви регулирани фаровете?
Това е също толкова опасно колкото и минаването на червено. Ама то българската простотия няма край...
Отговори

Yav снимка Yav 31 март 2008 - 07:28

 4330, на Mar 31 2008, 03:00 AM, каза:

Да се слага ксенон на фарове без лупи си е чисто престъпление и ебавка с останалите участници в движението.
Ксеноновите лавпи са само са фарове с лупи момчета. Знаете ли как вадите очи дори и да са ви регулирани фаровете?
Това е също толкова опасно колкото и минаването на червено. Ама то българската простотия няма край...


Как пък така го реши бе колега?!?!?!?!? :16V: Нали знаеш,че не всички нови автомобили,които имат фабрично монтиран ксенон,са с лупи на фаровете.А на дали производителите на нови автомобили не са го преценили това,като се има предвид завишените критерий за безопасност.Лично мен са ме заслепявали също толкова пъти с обикновенни крушки на нерегулирани или не знам какви там фарове колкото и с ксенонови.Те всички камиони с тези високоразположени фарове също заслепяват,а да не говорим за тузарските нови джипове с ЛУПИ и ксенон-е нема такова заслепяване от тях,честно.Тъй,че не си прав за хулиш,колегите които са решили да си монтират ксенон на обикновен рефлекторен фар(разбира се,ако е направено както трябва,със реглаж след това)
Лично мнение,не се заяждам :16V:
Отговори

4330 снимка 4330 31 март 2008 - 10:39

Така ли... я ми дай пример в кои нови коли фабрично се монтира ксенон на обикновенни рефлектори а не на лупи?
Отговори

saso снимка saso 31 март 2008 - 14:46

Има си коли с фабричен ксенон без лупи. е55 amg например
Отговори

4330 снимка 4330 31 март 2008 - 16:13

На това ако викаш че е ксенон без лупа... ко да ти казвам.....

Публикувано изображение

 saso, на Mar 31 2008, 02:46 PM, каза:

Има си коли с фабричен ксенон без лупи. е55 amg например
Отговори

saso снимка saso 31 март 2008 - 18:15

Е стига де , ся в некомпетентност ли се обвиняваме?
И аз съм чел директивата в която се споменава за фарове с лупи, система за регулиране на нивото на фаровете и система за измиване на стъклото на фара, но е факт, че има коли с фабричен ксенон без лупи. Въпросния мерцедес на който и аз се пулих е мерцедес w210 е55 amg без лупи с ксенонови фарове D2R. Пише си го и на стъклото на фара.
При коректно регулирани фарове с ксенонови крушки няма заслепяване!
Навсякъде по света се преследват нерегулирани фарове а не ксенонови. В някои страни дори е подсъдно.
Отговори

4330 снимка 4330 31 март 2008 - 18:41

Този мерцедес вероятно е бил удран и са му сложили други фарове. Няма фабричен ксенон без лупи.
Човече, ти срещу ксенон без лупи гледал ли си, карал ли си срещу такъв? Не ти ли се струва, че дори да е регулиран правилно пак заслепява твърде много и опасно? Ти хубаво си продаваш стоката но лошото е че купувачите ну я ползват по предназначение. Нищо лично към теб.


 saso, на Mar 31 2008, 06:15 PM, каза:

Е стига де , ся в некомпетентност ли се обвиняваме?
И аз съм чел директивата в която се споменава за фарове с лупи, система за регулиране на нивото на фаровете и система за измиване на стъклото на фара, но е факт, че има коли с фабричен ксенон без лупи. Въпросния мерцедес на който и аз се пулих е мерцедес w210 е55 amg без лупи с ксенонови фарове D2R. Пише си го и на стъклото на фара.
При коректно регулирани фарове с ксенонови крушки няма заслепяване!
Навсякъде по света се преследват нерегулирани фарове а не ксенонови. В някои страни дори е подсъдно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg