Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Подсилване на Vectra C 2.0 DTI

r0sk0 снимка r0sk0 20 септември 2017 - 01:48

Мислех да бъде по-етапно, но не. По нататък ще бъде наведнъж процедурата.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 20 септември 2017 - 06:05

Може и поетапно. Слагаш дюзи и турбо, когато поискаш, може и поотделно. Нито ще подобрят работата на мотора, нито ще я влошат кой знае колко. Важен е софтуера, да накара турбото да работи в пълния си потенциал. И дюзите да започнат да вкарват гориво, колкото те си могат.
Моята я започнах малко наобратно. Първо помпа от 2.2, съответно със софтуер за 2.2. Естествено не ми хареса изобщо как върви, няма и друг начин с обикновено турбо. После сложих дюзи от 2.2, че и без това ми дърпаше въздух от гумичките им. И накрая турбото си влезе в роля. Все още не е пипан софтуера и е малко мудна, но и това ще се промени. За сега си карам с пауърбокс :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 септември 2017 - 07:21

 dimitarmark, на 20 септември 2017 - 06:05, каза:

Може и поетапно. Слагаш дюзи и турбо, когато поискаш, може и поотделно. Нито ще подобрят работата на мотора, нито ще я влошат кой знае колко. Важен е софтуера, да накара турбото да работи в пълния си потенциал. И дюзите да започнат да вкарват гориво, колкото те си могат.
Моята я започнах малко наобратно. Първо помпа от 2.2, съответно със софтуер за 2.2. Естествено не ми хареса изобщо как върви, няма и друг начин с обикновено турбо. После сложих дюзи от 2.2, че и без това ми дърпаше въздух от гумичките им. И накрая турбото си влезе в роля. Все още не е пипан софтуера и е малко мудна, но и това ще се промени. За сега си карам с пауърбокс :)

Именно. Нищо не ти пречи да си смениш дюзите и като цяло да си го правиш поетапно. Просто истинските резултати ще се усетят накрая. Аз също планирах първо да сменя дюзите и след това турбото и софта.
Отговори

r0sk0 снимка r0sk0 21 септември 2017 - 17:22

1.9 CDTI КЛИП лоллл 7 Sec 0-100km
P.S. Най-вероятно на пролет ще започна проекта.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 септември 2017 - 17:41

 r0sk0, на 21 септември 2017 - 17:22, каза:

1.9 CDTI КЛИП лоллл 7 Sec 0-100km
P.S. Най-вероятно на пролет ще започна проекта.


7 секунди ако искаш да направиш с двулитровия дизел, ще трябва да си намериш добро нанадолнище или да пуснеш колата от самолет. По Витоша нагоре след Железница има едни баири, дето гравитацията прави вектрата да се усеща като супер кола.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 септември 2017 - 17:42
Отговори

r0sk0 снимка r0sk0 21 септември 2017 - 18:03

 Ne6to Smisleno, на 21 септември 2017 - 17:41, каза:

7 секунди ако искаш да направиш с двулитровия дизел, ще трябва да си намериш добро нанадолнище или да пуснеш колата от самолет. По Витоша нагоре след Железница има едни баири, дето гравитацията прави вектрата да се усеща като супер кола.

:sad-smiley-046: знам знам.. то тоя кораб...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 септември 2017 - 19:45

 Ne6to Smisleno, на 21 септември 2017 - 17:41, каза:

7 секунди ако искаш да направиш с двулитровия дизел, ще трябва да си намериш добро нанадолнище или да пуснеш колата от самолет. По Витоша нагоре след Железница има едни баири, дето гравитацията прави вектрата да се усеща като супер кола.

Да, да, а ако е с 2.2 е като совалка в тоя участък;-)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 септември 2017 - 19:50

 r0sk0, на 21 септември 2017 - 17:22, каза:

1.9 CDTI КЛИП лоллл 7 Sec 0-100km
P.S. Най-вероятно на пролет ще започна проекта.

Кой, тоя със смяната на колата ли? Шегувам се, ако искаш нещо да ускорява и да харчи евтино и да е опел, взимаш астра с 1.9 на 150, махаш излишната периферия на мотора, правиш хубав софт, разчиташ на отлично турбо и хубаво масло и може да стане нещо. Но всичко трябва да ти е в отлично състояние, иначе пак няма да стане.
Другия вариант е няква астра х опц, или поне 20лех, и почваш тунинга...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 септември 2017 - 19:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg