Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Светнаха двете жълти лампи на таблото

madmak снимка madmak 02 ноември 2016 - 22:36

Привет!

Имам Зафира А, 2001 год. 2000 куб., дизел.

Светнаха двете жълти лампи на таблото (кола с ключ и двигател), а стрелката за оборотите изключи. Двигателя започна да мени оборотите си ритмично между 600 и 1100. Когато форсирам до около 4000 оборота лампите изгасят и всичко се оправя, но след време пак се случва.

Някой има ли идея за какво иде реч?

Поздрави.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 ноември 2016 - 22:41

Само диагностика. При повреден датчик за обороти се получава това и грешката е 1345 или 1335, но се играе на сигурно.
Мнението беше редактирано от k opel e: 03 ноември 2016 - 01:29
Отговори

titan22 снимка titan22 03 ноември 2016 - 12:35

Ако работи все едно помпаш на педала на газга,е датчик колянов вал,моята беше същите симптоми и не се оправи докато не смених датчика.Но както каза и колегата,най-сигурно е с диагностика.
Отговори

Сергоне снимка Сергоне 19 март 2017 - 13:19

 titan22, на 03 ноември 2016 - 12:35, каза:

Ако работи все едно помпаш на педала на газга,е датчик колянов вал,моята беше същите симптоми и не се оправи докато не смених датчика.Но както каза и колегата,най-сигурно е с диагностика.

Здравейте колеги,на ниски обороти ми светва жълтата лампичка с двигателя.Закачихме я на диагностика и ми изписа"Неправилна циркулация на изгорелите газове".Ако се не лъжа грешката беше 0400 но не съм сигурен.За надписа съм сто процента.Та на какво се дължи това?Предният собственик каза че му светнала след самостоятелна смяна на горивния филтър.С лед повишаване на оборотите изгасва,но при изключване от скорост си светва.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 март 2017 - 13:40

Сменяй маркучите и тетките на вакум системата като са сменяли филтъра са раздърпали маркучите и някой дето е бил по-опечен се е спукал от там смуче и на ниски обороти не може да компенсира.
Отговори

Сергоне снимка Сергоне 19 март 2017 - 15:28

 mrsch66, на 19 март 2017 - 13:40, каза:

Сменяй маркучите и тетките на вакум системата като са сменяли филтъра са раздърпали маркучите и някой дето е бил по-опечен се е спукал от там смуче и на ниски обороти не може да компенсира.

Благодаря,Ще ги разгледам и сменя!!!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg